07.12.2018

Dekorujemy dom na święta! Połączenie retro i nowego


Jeśli nie lubicie słodkości, a świąteczny klimat kończy się dla Was na ciepłych bamboszach- omińcie ten wpis. Będzie ociekał miłością, bombkami, lampkami, choinką i uśmiechającą się Helenką!


Zacznę od wyznania. Jako dorosła osoba nie lubiłam świąt. Wszystko zmieniło się dzięki Mariuszowi. Systematycznie, z roku na rok, przekonywał mnie do ubierania choinki, zapalania lampionów. Małymi krokami coraz chętniej sięgałam po świąteczne dekoracje, po to, by z przyjściem na świat Heleny dać upust fantazji i zrehabilitować lata posuchy.

Pierwsza święta z Pepolkiem (tak mówimy na Helenę), w nowym domu zobowiązują! Nie chciałam zawalić domu dekoracjami, ale stworzyć kilka klimatycznych kącików. I oczywiście- udekorować stół po Dziadkach oraz ubrać choinkę.

POMYSŁ NA ŚWIĄTECZNE DEKORACJE


Uwielbiam łączyć retro z nowym, jak wiecie. I w temacie dekoracji świątecznych dałam ukłon starociom, połączonym z nowymi przedmiotami.

Wszystkie, nowe dekoracje pochodzą ze sklepu Jysk, a listę produktów znajdziecie na końcu wpisu.
Najważniejszymi elementami w domu, na święta, są stół oraz choinka. Zaraz szerzej opiszę Wam swój pomysł i wykorzystane przedmioty.

Ponadto, uważam, że rewelacyjnie wyglądają ledowe lampki, które, umieszczone w wazonie, metalowym koszu, lampionie, będą dodawały klimatu w ciągu pochmurnego, zimowego dnia, a wieczorem nastrajały nas do odpoczynku.

Takich ozdób postawiłam w domu najwięcej i cieszą one nie tylko moje oko. Uważam, że świąteczny klimat tworzy nie ilość ozdób, ale pomysł. I oczywiście światełka. Dużo światełek.

ŚWIĄTECZNA DEKORACJA STOŁU
Stół po Dziadkach to wyjątkowy mebel.  Zasłużył więc na odpowiednią ozdobę, ale musiałam pamiętać o tym, by pozostał stołem. Miejscem do spożywania posiłków, karmienia Heleny, pracy, rozpakowywania paczek itd. 

Postawiłam na śliczny, czerwony bieżnik, który ułożyłam wzdłuż blatu. Nie chciałam go w całości zakrywać. Na stole znalazły się przedmioty dekoracyjne i praktyczne.
Oko cieszy wazon z Jysk, na metalowych nóżkach. Pięknie zgrał się z retro serwetnikiem od mojej mamy, również metalowym. W serwetniku klimatyczne serwetki, a w wazonie.. Bombki, szyszki, dekoracyjne gałązki, przystrojone porcelanowymi ozdobami i oczywiście lampki LED.Światełka na baterie, emitujące ciepłe światło (nie męczące oczu), to mój hit! Wyglądają po prostu magicznie. Buzia sama się uśmiecha po wejściu do salonu!

Pod wazonem wylądowały dwie gałązki, które przez przypadek ułamały się z naszej choinki. I stanowią one piękny, zielony punkt na stole!

Stół to miejsce do postawienia przysmaków. Obok wazonu znalazło się miejsce na starą paterę (talerz), w której układam jabłka, pomarańcze, mandarynki, daktyle. Poprzekładałam je szyszkami, starymi ozdobami choinkowymi, nowymi bombkami z Jysk oraz, oczywiście, lampkami LED.
Na stole stoi też ozdobna choineczka.  Podobnie, jak pozostałe dekoracje, jest lekka. Wszystkie przedmioty mogę dowolnie przesuwać, robiąc więcej lub mniej miejsca na stole. Jak Wam się podoba? Myślicie, że Babci i Dziadkowi stół w takim wydaniu przypadłby do gustu?

TRADYCYJNA CHOINKA


Bardzo dużo o choince opowiadam w odcinku o dekoracji domu, który już jutro o 20:00 na naszym kanale na Youtube. Koniecznie tam zajrzyjcie, zostawcie suba i oglądajcie jutro nasze strojenie domku!

Zdecydowaliśmy się na żywą choinkę. Ale! Hodowaną od sadzonki w doniczce, więc z pełnym, nie obciętym systemem korzeniowym. Daje to nam nadzieję, na zasadzenie choinki wiosną w naszym ogrodzie.Wybraliśmy jodłę kaukaską. Nie kłuje, nie pachnie, nie sypie się po tygodniu. Ktoś powie, że lepiej wybrać świerk, bo będzie w domu pachniało lasem, ale! Świerk kłuje, nie sprawdziłby się dla Heleny, a ponadto znacznie szybciej opadnie. My postawiliśmy choinkę już pierwszego grudnia, chcemy by postała w naszym domu bardzo długo.

W ostatnich latach, na choinkę, wybierałam raczej monochromatyczne ozdoby. Raz rządził błękit, raz srebro, innym razem klasyczne złoto z czerwienią.

Z okazji naszych pierwszych świąt w nowym domu, chciałam dać ukłon tradycji. We wspomnieniach wróciłam do choinki w domu Babci. Panował na niej totalny misz masz! Nasza rodzina jest duża, kiedy przybywało kuzyneczek, zawsze któraś przewróciła choinkę i potłukła część bombek. Babcia kupowała nowe i tak powstawał nie oczywisty, dla mnie, najpiękniejszy na świecie miks.Niestety bombek po mojej Babci nie znalazłam, ale z pomocą przyszła mi Teściowa, która podarowała nam dwa kartony starych ozdób świątecznych. Ci z Was, z rocznika osiemdziesiątego i wcześniejszych, wiedzą zapewne, iż kiedyś bombki były wyłącznie szklane. By uniknąć ich stłuczenia, a także by je wyeksponować, powiesiłam je wyżej.Niższe partie choinki ozdobiłam bombkami z Jyska, z tworzywa. Bez obawy o stłuczenie przez Helenkę. W ogóle, zapomniałam dodać, iż w nowych bombkach, wykorzystanych do strojenia wazonu i innych dekoracji, także postawiłam na miks kolorów! Mamy bombki w czerwieni, bordo, z brokatem, srebrne i złote, białe i czarne. I taki miks, moim zdaniem, wygląda po prostu bajecznie!

Oczywiście nie ma choinki bez światełek, od nich zaczęłam. To sznur lampek LED. I tak nowe, kolorowe bombki, przeplatają się ze starymi. Na choince znalazł się też złoty łańcuch i czubek.

Jak Wam się podoba?

Ja, przyznam szczerze, mam łzy w oczach. Cieszę się, że wrócił do mnie ten świąteczny klimat. Żałuję, że nie ma tutaj mojej Babci i Dziadka. Przykro mi, że nie widzą Mariusza, Helenki i naszego domu. Ale z drugiej strony, robię wszystko, by tchnąć ducha przeszłości w nasze cztery ściany.

DEKORACJA OKNA NA ŚWIĘTA


Piękną ozdobą naszego salonu, nie tylko od święta, jest duże okno, fix. Musiałam je jakoś przystroić, w szczególności, że czekamy na firany i zasłony.

W oknie powiesiłam wieniec. Przystroiłam go bombkami, wstążkami i, oczywiście, lampkami LED. Baterie schowane są z tyłu.

Na parapecie ustawiłam ozdobne świeczniki, choineczkę i auto z choinką, na baterię. Żeby dodać jeszcze więcej klimatu, na karniszu oplotłam białe kule, lampki.

Wszystko to tworzy piękną, nie przesadną, moim zdaniem, dekorację okna.


ŚWIĄTECZNE DEKORACJE W SALONIE


Ale to nie wszystko! Żeby w strefie dziennej panował iście świąteczny klimat, pokusiłam się jeszcze o kilka ozdobnych kącików.

Na stoliku kawowym stoi metalowy kosz, do którego włożyłam lampki LED, w kształcie żarówek. Jak zmienić ich klimat z industrialnego, na świąteczny? Przełożyć lampki bombkami i dodać kilka brokatowych gwiazd.

Dodatkowo, naszą obłędną, zieloną sofę, przyozdobiłam pięknymi poduszkami!

Inny, metalowy kosz postawiłam na komodzie. Samą komodę przystroiłam świątecznym bieżnikiem. Postawiłam też tutaj tacę ze świecami. Złote świeczniki i wysokie świece nadają temu kącikowi elegancji. W tacy znalazło się też miejsce na bombki i ozdobne gwiazdki. 
Choinka stoi przy komodzie. Między nimi kosz z zabawkami Heleny i skrzat. Mariusz mówi na nią Pani Mikołajowa, Helena ją po prostu uwielbia! Musicie, po prostu musicie zobaczyć jutrzejsze video, na którym zobaczycie zabawę i miłość w najczystszej postaci!DODATKOWE DEKORACJE ŚWIĄTECZNE W DOMU


Pozwoliłam sobie jeszcze na kilka mniejszych kącików. Pozostając w strefie dziennej, w kuchni znalazła się latarnia z lampkami LED oraz lightbox ze świątecznymi życzeniami.Trochę świątecznego klimatu zabrałam też do naszej sypialni. Na komodzie położyłam trzeci, taki sam, jak na stole i komodzie w salonie, bieżnik. W starej szufladzie ponownie połączyłam żarówki LED z bombkami. Ten kącik zdobi też sztuczna, mała choineczka na baterie.Jestem bardzo ciekawa, jak Wam się podoba nasz domek na święta? Czy swoje już przystroiliście? Na jakie zestawy kolorów się zdecydowaliście?


 To nasze pierwsze święta w nowym domku i z Pepolkiem. Z pewnością będą wyjątkowe!


WSZYSTKIE, NOWE DEKORACJE POCHODZĄ ZE SKLEPU JYSK:

1. WAZON http://bit.ly/WAZONSZKLANY 2. PORCELANOWE OZDOBY ŚWIĄTECZNE http://bit.ly/PORCELANOWEOZDOBY 3. ŚWIĄTECZNE SERWETKI http://bit.ly/SERWETKI 4. PODUSZKA FIOLETOWE http://bit.ly/PODUSZKASLIWKOWKA 5. PODUSZKA GRANATOWA http://bit.ly/PODUSZKAGRANATOWA 6. PODUSZKA GWIAZDKA SREBRNA http://bit.ly/PODUSZKAGWIAZDA 7. BOMBKI NA CHOINKĘ I DO DEKORACJI 8. LAMPKI LED W LATARENCE http://bit.ly/LAMPKILEDLATARNIA 9. LAMPKI NA KARNISZU http://bit.ly/LAMPKIBIALEKULKI 10. LAMPKI ŻARÓWKI http://bit.ly/LAMPKIZAROWKI 11. GAŁĄZKI W WAZONIE http://bit.ly/OZDOBNEGAŁĄZKI 12. PANI KRASNOWALA/ SKRZAT http://bit.ly/DUZYKRASNAL 13. ŚWIĄTECZNY BIEŻNIK http://bit.ly/SWIATECZNYBIEZNIK 14. AUTKO Z CHOINKĄ http://bit.ly/AUTKOZCHOINKA 15. WIENIEC NA OKNIE http://bit.ly/WIENIEC 16. ŚWIĄTECZNY NAPIS PODŚWIETLANY http://bit.ly/LIGHTBOXSWIATECZNY 17. ŚWIECZNIK STOJĄCY ZŁOTY http://bit.ly/ZLOTYSWIECZNIK 18. GWIAZDY BROKATOWE http://bit.ly/BROKATOWEGWIAZDY 19. ŚWIECZNIKI Z GWIAZDKAMI http://bit.ly/SWIECZNIKINATEALIGHTY 20. CHOINKA OZDOBNA http://bit.ly/CHOINKAOZDOBNA 21. MAŁA CHOINECZKA Z LAMPKAMI http://bit.ly/MALACHOINKALED 22. LAMPKI LED DO WAZONU, NA TACĘ http://bit.ly/LAMPKIELEDNAZYLCE 23. BIAŁE ŚWIECE STOJĄCE http://bit.ly/BIALEDLUGIESWIECE 24. TEALIGHTY DO ŚWIECZNIKÓW http://bit.ly/TEALIGHTYZAPACHOWE 25. SZYSZKI DO OZDOBY http://bit.ly/SZYSZKIOZDOBNE 26. BATERIE DO LAMPEK LED http://bit.ly/BATERIEDOLAMPEK 27. METALOWA LATARNIA http://bit.ly/METALOWALATARNIA 28. LAMPKI NA CHOINCE http://bit.ly/LAMPKICHOINKA 29. ZŁOTA TACA POD ŚWIECZKAMI http://bit.ly/2ANVxJh

Dziękujemy marce Jysk za pomoc w publikacji wpisu.

Starszy post »

Komentarze