15.06.2018

Jakie materiały wybrać do łazienki? Matowe płytki i armatura


Po bliźniaczym wpisie dotyczącym materiałów wybranych do kuchni, przychodzę do Was z tematem łazienki. Dzisiaj na tapetę  bierzemy matowe płytki oraz armaturę. Czytajcie dalej!

Drewnopodobne płytki, matowe płytki do łazienki


Jak wiecie, do łazienki wybraliśmy sprawdzoną ceramikę marki Paradyż. Ich płytki zastosowałam w moich mieszkaniu i zdecydowałam postawić na tą samą firmę podczas wykończenia domu.

Jakie płytki wybraliśmy?  Na podłogę drewnopodobne. Starałam się je maksymalnie dopasować do drewnianej podłogi w całym domu. To kolekcja Maloe, kolor Beige. 


Na ścianę wybrałam proste, białe płytki. Kolekcja Tel Awiv, kolor Bianco. Jedne i drugie są matowe. Takie wykończenie bardzo mi się podoba. Matowe płytki na ścianie z matową farbą, znikają. Te na podłodze są bardzo bliskie,wyglądem, desce w pozostałej części domu.Baterie do łazienki


Ponownie sięgnęłam po sprawdzone rozwiązania. Grohe to marka sama w sobie. Płacimy za jakość i wykonanie produktu. Jedna bateria potrafi kosztować około 300-500zł, ale jest warta swojej ceny. Są to bezawaryjne urządzenia, od lat stosowane w domu mojej mamy, mieszkaniach i innych nieruchomościach, które projektowałam.

Baterie tej marki wybraliśmy do umywalki oraz do bidetu.Przycisk do podwieszanej misy ustępowej


O wybranych przez nas: misie wc oraz bidecie, opowiadaliśmy w tym wpisie. Zostały one zamocowane na stelażu typu slim, marki Geberit. 

Do stelaży tej marki wybraliśmy również jej przycisk. Zwracam Waszą uwagę abyście zapisywali sobie nazwę stelażu, bo jest ich kilka rodzajów i przycisk musi być do tego stelażu dopasowany. Ja, radośnie kupiłam sobie biały przycisk, nie sprawdzając ówcześnie modelu stelaża i okazało się, że nie pasuje. W dodatku hurtownia,z której go zamówiłam  nie przyjęła zwrotu, i perfumy na lato szlag trafił!
Srebrna armatura łazienkowa


Chociaż płytki wybraliśmy matowe, jak widzicie, tzw. "biżuteria łazienkowa" mocno się świeci. Nie jestem przekonana do matowych kranów. Błyszcząca armatura to bardzo popularne rozwiązanie, najczęściej spotykane, ale o to nam chodziło. Łazienka ma być ultra neutralna. Chociaż poczekajcie do jej kolejnej odsłony i oczekujcie niespodziewanego! 


Na dzisiaj to wszystko. Łazienkę rozkładam na kilka części, bo na odrębny wpis zasługuje specjalna farba do tego pomieszczenia. Mam nadzieję, że tematy Was interesują. Dajcie mi znać w komentarzach!

Zobaczcie najnowszy odcinek o łazience:


« Nowszy post Starszy post »

Komentarze