25.05.2018

Jak urządzić łazienkę? Misa bezkołnierzowa KOŁO Rimfree, kabina bezbrodzikowa i podwójna umywalka


Nasz dom to nie tylko energooszczędny budynek. Od początku planowałam aby stał się synonimem eklektyzmu. Z jednej strony znajdzie się w nim dużo retro designu,z drugiej strony szereg nowoczesnych rozwiązań. Również tych do łazienki. Ciekawi ? Czytajcie dalej!

Wiecie w jakie pomieszczenie powinniśmy inwestować najwięcej? W łazienkę. Dobrze zaprojektowana łazienka, z wysokiej jakości wykończeniem i sprzętem będzie nam służyła długie lata. W myśl tej zasady, wybierając tzw. biały montaż, szukałam najnowocześniejszych rozwiązań dostępnych na rynku.

Kabina bezbrodzikowa


Nie mam pojęcia, jak świat funkcjonował bez kabin bezbrodzikowych dotychczas?! Brodziki zawsze uważałam za zbytek. Bardzo podobały mi się łazienki na południu Europy, w których w ogóle nie było brodzików.

By stworzyć kabinę bezbrodzikową przy ścianie (w rogu), będziecie potrzebowali dwóch elementów, ścianki bocznej oraz drzwi przesuwnych. 

Dlaczego zdecydowaliśmy się na kabinę bezbrodzikową?


Po pierwsze- estetyka. Brak brodzika pozwala zachować bardzo ładne proporcje w łazience. Przy podwieszanym bidecie, misie ustępowej, umywalce, wyrastający z podłogi brodzik psuje wygląd łazienki.


Po drugie- funkcjonalność. Nie musimy tworzyć specjalnego podestu w trakcie wykończenia łazienki, sztucznych spadków dla rur. Pozwala to uniknąć kosztownej przebudowy. To, co musimy zrobić, to wykonać w podłodze miejsce na odpływ liniowy i niewielki spadek. Trzeba ułożyć płytki w odpowiedni sposób, aby woda spływała do odpływu.

Po trzecie- higiena. Kabinę bezbrodzikową dużo łatwiej się pielęgnuje, a słowo pielęgnacja, w tym wpisie to słowo klucz. Uwielbiam, kiedy w domu, mieszkaniu jest czysto i łazienka (zaraz po niej kuchnia), musi lśnić! Taką kabinę czyści się szybciej i wygodniej niż kabinę z brodzikiem z dwóch powodów. Po pierwsze nie ma łączenia brodzika z kabiną. Brodziki są zazwyczaj białe, uzupełnione białym silikonem na łączeniach,a ten szybko podlega zużyciu. Tworzą się na nim nieestetyczne ciemne plamy, zachodzi pleśnią. Poza tym aspektem, brak brodzika, umożliwia umycie całej łazienki z jednego poziomu. Na przykład mopem. Nie musimy zmieniać detergentu, bo myjemy te same płytki, które znajdują się w całej łazience. Uważam, że dzięki temu, oszczędzamy również wodę.

Podwójna umywalka


Decydując się na ceramikę łazienkową, idąc za swoim pozytywnym doświadczeniem, wybraliśmy markę KOŁO. Nie ukrywam zresztą, że szukając podwójnej umywalki, czyli dużej misy z możliwością montażu dwóch baterii, jedynie model Traffic spełnił moje oczekiwania. Z kilku powodów. 

Aspekt estetyczny musiał połączyć się z funkcjonalnością. Zwykła, prostokątna umywalka nie spełniłaby moich oczekiwań. Przede wszystkich musiała być to umywalka z możliwością montażu na meblu. Jak wiecie, wymarzyłam sobie retro komodę w łazience i z tej koncepcji nie chciałam zrezygnować.

Ponadto, chciałam nie tylko dużej umywalki, ale takiej z możliwością montażu dwóch baterii. Abyśmy mogli z Mariuszem korzystać wspólnie z łazienki. Wiele z Was mówiło, iż w projekcie naszego domu brakuje drugiej łazienki. Wyszłam temu naprzeciw i nie mogąc zmieścić dwóch umywalek na projekcie, wybrałam kompromis.


Wiem, że interesuje Was samo przygotowanie retro mebla do montażu umywalki. Poczytacie o tym w osobnym wpisie. Jak Wam się podoba takie rozwiązanie? Można przyjąć, że to półśrodek, ale jaki piękny!

Bidet


Już przy projekcie koncepcyjnym mówiłam, że to dla mnie niezbędny element łazienki. Szukając odpowiedniego modelu, ponownie brałam pod uwagę design oraz funkcjonalność. I tak, szukając kompletu bidetu oraz misy ustępowej, trafiliśmy na kolekcję MODO.  Prosta linia bidetu pozwoli utrzymać go łatwo w czystości.
Misa bezkołnierzowa KOŁO Rimfree


Mam nadzieję, że przychodzę do Was z nowością, bo ja sama byłam bardzo zaskoczona! Kiedy miałam już wybraną kabinę bezbrodzikową, praktyczną umywalkę i prosty w formie bidet, dobrałam idealnie pasującą do tego zestawu misę ustępową bez kołnierza. Koło RIMFREE to nowość na Polskim rynku. Wybraliśmy misę z kolekcji MODO (pasującą do bidetu). Koło w swojej ofercie posiada aż 18 modeli mis bezkołnierzowych. Więc z łatwością dopasujecie coś do swoich potrzeb.
Toaleta bez kołnierza to połączenie wygody, higieny i estetyki. Takie misy czyści się łatwo, nie musimy używać specjalnych detergentów, czy zawieszek. Oszczędzamy więc czas i pieniądze.Technologia Rimfree to również specjalnie zaprojektowana dysza, która równomiernie rozprowadza wodę po całej misie. Warto pamiętać, że brak konieczności używania dodatkowych środków chemicznych, to poza oszczędnością czasu i pieniędzy, ekologia.
Do misy ustępowej wybraliśmy wolno opadającą deskę z powłoką antybakteryjną. Uważam, że całość prezentuje się bardzo delikatnie i designersko.Jestem bardzo ciekawa, czy słyszeliście o misach bezkołnierzowych i jak Wam się takie rozwiązanie podoba?

Dla mnie to idealne połączenie funkcji i designu. Jestem przekonana, że produkt szybko podbije rynek ceramik łazienkowych.


W związku z wejściem #KołoRimfree na rynek marka przygotowywuje konkurs, dla którego został stworzony specjalny hasztag  #obcinamykolnierze. Zachęcam Was do śledzenia go w social mediach. Spotkacie pod nim również mnie z Mariuszem ;)
Za pomoc w publikacji dziękuję marce KOŁO
« Nowszy post Starszy post »

Komentarze