27.04.2018

Wykończenie łazienki w trakcie budowy. Wizualizacja kontra realizacja


Dzisiaj zabieramy Was na budowę i chcemy Wam pokazać łazienkę w trakcie wykończenia. Jesteście ciekawi, jak pokrywa się wykonanie z wizualizacją? Czytajcie dalej!Neutralna łazienka


O tym dlaczego zdecydowaliśmy się na neutralne płytki, mogliście poczytać we wpisie z wizualizacjami łazienki. Była to świadoma decyzja, umożliwiająca nam szereg innych, dekoracyjnych zabiegów.

Zdecydowaliśmy się na drewnopodobne płytki na podłodze. Starałam się je maksymalnie dopasować do podłogi w pozostałej części domku, o której poczytacie już wkrótce. 
Na ścianach pojawiły się proste, białe płytki. Matowe. Pięknie uzupełniają, proste, białe (póki co) ściany.

Przejdźmy zatem do realizacji wykończenia łazienki w trakcie.

Wykończenie łazienki


O kosztach i planowaniu wykończenia opowiem Wam przy innej okazji. Dzisiaj skoncentrujemy się na progresie w wykończeniu. Wykończenie wykonali nam sprawdzeni (chociaż nie przez nas) fachowcy, zajęło im to siedem dni. Wybrane przez Nas rozwiązania, które warto wymienić, a które omówimy w kolejnych wpisach to: kabina bezbrodzikowa, odpływ liniowy, bateria z termostatem, wysokie baterie umywalkowe, duża umywalka pod dwie baterie, szafka lustrzana, stelaż slim, misa ustępowa bez kołnierza. 

Drewnopodobne płytki i odpływ liniowy


Pierwszym "wyzwaniem" było dopasowanie płytek, tak, by stworzyć ładny wzór, pasujący do odpływu liniowego. Wzór musiał być tak dopasowany, żeby nie zepsuć wyglądu całego pomieszczenia.

Odpływ liniowy to element kabiny bezbrodzikowej, na którą się zdecydowaliśmy. Dlaczego na taką, i jak to wygląda w praktyce, opowiemy przy kolejnej okazji.
Jak widzicie, w zależności od rodzaju zastosowanego światła, płytki mają zupełnie inny odcień. Poniżej widzicie też montaż płytek ze spadkiem, pod odpływ liniowy. Koszty przedstawię w innym wpisie, ale tutaj, w ramach ciekawostki napiszę, że koszt samego odpływu to 1000zł :)


Białe płytki w kabinie prysznicowej


I tylko tam! W tej części łazienki, w której znajdzie się kabina, płytki na ścianę znajdą się wyłącznie w jej obszarze. W dobie dzisiejszych technicznych rozwiązań, nie ma konieczności stosowania płytek od podłogi po sam sufit. Więcej o tym poczytacie w kolejnym wpisie, gdzie opowiemy o malowaniu łazienki.

Płytki w kabinie są białe, matowe i miały za zadanie stać się niewidoczne przy białej ścianie. Sama kabina jest bardzo ażurowa i również miała optycznie zniknąć.


Jak widzicie, lub nie, wybraliśmy baterię z termostatem. Uważam to za słuszną decyzję, biorąc pod uwagę małe dziecko, z którym przeprowadzamy się do nowego domu. Jakie są Wasze doświadczenia z takimi bateriami?

Biały montaż, misa i bidetNa ścianie przeciwległej do ściany z kabiną zostały zainstalowane misa ustępowa i bidet. Bez tego drugiego urządzenia, jako Kobieta i mama dziewczynki, nie wyobrażam sobie łazienki. Jaki sprzęt wybraliśmy ? Tak, tak, dobrze zgadujecie, poczytacie o tym w oddzielnym wpisie. Podobnie, jak o wybranym przez nas stelażu slim.

Nad misą ustępową i bidetem, na stelażu, powstała półka. Z początku chciałam ją przedłużyć nad umywalkę (pod lustro), ale wpadłam na zupełnie inny pomysł.


Retro mebel w łazience


To komoda Bilea i na niej stanie umywalka. A zamiast półki pod lustrem, wybraliśmy szafkę lustrzaną. Czy mieścimy się w naszej kabinie we dwójkę ? Zobaczycie w najnowszym odcinku serialu Budujemy DOM,  który już jutro pojawi się na naszym kanale na Youtube. 


Wizualizacja kontra realizacja


Zobaczcie porównanie wizualizacja i realizacji, jeszcze nie pełnej. Oglądajcie i widzimy się jutro o 20:00 na Youtube.Oglądajcie odcinek o wykończeniu łazienki:


« Nowszy post Starszy post »

Komentarze