30.03.2018

Projekt pokoju dziecięcego. Jakie kolory i dodatki ?


Myśląc o pokoju dla naszej córeczki byłam bardzo daleka od popularnych rozwiązań- różu, czy szarości. Zamarzył mi się pokoik z charakterem, drewnianymi meblami i dodatkami, z ciekawym motywem przewodnim. Ciekawi?Nie dla bieli i szarości


Przeglądając inspiracje na Pinterest spotykałam głównie białe pokoje, z białymi łóżeczkami, białą podłogą, białą pościelą i dostawałam już bólu głowy od tej bieli. Zdarzały się jeszcze pastele i to by było na tyle. Kompletnie nie taki pokoik chcemy stworzyć dla małej.

Motyw przewodni pokoju dziecięcego


Zastanawialiśmy się z Mariuszem nad motywem przewodnim do pokoju dziecięcego. Groszki, pasy, misie odpadały w przedbiegach. Mariusz uwielbia przyrodę i wyprowadziliśmy się na wieś, rzuciłam więc hasło : LAS.

Co prawda, nie mamy lasu za płotem, ale jest dość blisko i ten motyw wybraliśmy dla pokoju kilkumiesięcznego szkraba.

Projekt, rzut pokoju dziecięcego


Pokój dla małej to najmniejsza z trzech sypialni. Ma ok. 10m2 i uważam, że na pierwsze lata jej życia będzie absolutnie wystarczająca. Jak widzicie poniżej, na rzucie uwzględniliśmy, wspólnie z  Panią Architekt Justyną Janiuk (blog: Już ja Was urządzę!), najważniejsze elementy:

- łóżeczko
- szafa
- fotel
- komoda/przewijakJeśli chodzi o położenie szafy to widzę ją dzisiaj w innym miejscu, niż to na rzucie, ale póki, co nie będę się upierać. Fotel w pokoiku dziecięcym wydaje mi się trafiony z uwagi na usypianie, piastowanie małej. Chciałabym aby w pokoiku stanęła retro komoda, mam nadzieję, że zmieści się tam razem z przewijakiem.

Jakie meble do pokoju dziecięcego?


Oczywiście meble z duszą i charakterem. Marzeniem Mariusza jest wstawienie do pokoiku fotela bujanego.  Mamy takowy, to fotel mojego dzieciństwa, na którym ja byłam "lulana".


Nie wiem, czy fotel ten się zmieści i będzie z niego można swobodnie korzystać, ale o tym przekonany się wkrótce. Również bardzo go lubię i może sprawdzić się lepiej niż fotel stacjonarny, na którym i tak bujamy w ramionach dziecko.

Drugi fotel, który bierzemy pod uwagę, pokazywałam Wam już na instagramie. To obrotowy fotel, który czeka na swój refreszing. Jeśli nie będzie stał w salonie, widzę go właśnie w pokoju dziecięcym.


Komoda z kompletu Tatra Nabytok. Cały komplet czeka na Nas w magazynie i decyzję, które jego elementy zabierzemy do domku. Jeśli obok komody zmieści się przewijak, to te dwa mebelki zdecydowanie widzę w pokoju dziecięcym.


Stara szafa. To jest mebel, którego historię poznacie tutaj.  Szara odsłona tej szafy znudziła mi się już dawno temu, ale dobrze, że poczekałam z decyzją. Dzisiaj widzę dwie opcje dla tego mebla: intensywny zielony lub mocny żółty! Co sądzicie?Z pewnością w pokoju znajdą się półki wiszące, ale mamy jeszcze sporo czasu na takie detale. Pierwsze miesiące życia dziecko spędzi z nami, w naszej sypialni. Będziemy ją chcieli jednak nauczyć drzemek w jej przestrzeni. Tak, by z czasem, udało nam się sprawnie przeprowadzić ją do własnego pokoju.

Pokój dziecięcy - moodboardTaki moodboard będzie nam towarzyszył podczas urządzania pokoju dziecięcego. Jak wyjdzie w praktyce? Nie możemy się doczekać aby Wam pokazać!

Jakie meble Wy umieściliście w pokoju dziecięcym? Co się sprawdziło? A czego nie polecacie? Piszcie w komentarzach.

Projekt koncepcyjny stworzyła Pani Architekt Justyna Janiuk z bloga Już ja Was urządzę!

Odcinek o pokoju Helenki:« Nowszy post Starszy post »

Komentarze