23.01.2018

Szafka w stylu mid-century. Metamorfoza mebla PRL

komoda-prl

Nowy Rok, to nowe wyzwania. Już mówiłam, prawda? Od września 2017 roku nie pojawiały się nowe wpisy w dziale Moje Projekty. Dlaczego? Jak wiecie, jesteśmy w ciąży, już teraz na końcówce i chciałam sobie zostawić trochę materiału do publikacji na 2018. Chcecie zobaczyć, jak dobrze poczułam się z czarnym kolorem? Oglądajcie dalej.Komoda PRL na wysoki połysk


komoda-prl

Jak komoda wyglądała przed metamorfozą widzicie na zdjęciu powyżej. Plus miała nogi, a właściwie stelaż, na zdjęciu już niewidoczny. Komoda była z serii bardzo błyszczących mebli. Tzw. wysoki połysk. Nie chciałam zdzierać z niej lakieru, ale przed położeniem farby akrylowej, zdecydowanie musiałam ją zmatowić. Pierwszą rzeczą, jaką zrobiłam był demontaż drzwiczek.

komoda-prl

Jeśli tylko mebel Wam to umożliwia, nie rezygnujcie z jego rozbierania. W praktyce dużo łatwiej mebel pomalować, wykończyć, polakierować.

malowanie-mebli

Malowanie mebli farbą akrylową


Tak wyglądał stelaż/nogi komody. Ta metamorfoza, jako nowość dla mnie, miała być czarna. Więc nogi również postanowiłam pomalować na czarno.

malowanie-mebli

Wybrałam czarną, matową farbę akrylową do drewna. Jeśli zastanawiacie się jakiej farby użyć, koniecznie zajrzyjcie do mojego poradniczka o farbach. 

malowanie-mebli

Malowanie dużych powierzchni


Tak, jak stelaż zdecydowałam pomalować pędzlem, tak do malowania korpusu komody i frontów zdecydowanie wybrałam wałek. Jaki wałek wybrać ? Taki typu gąbka. Więcej o samych rodzajach pędzli i wałkach tutaj, klik. 

farby-do-malowanie-mebli

Szablonowanie mebli


Ponownie zdecydowałam się na udekorowanie mebla za pomocą szablonu. Postawiłam na wzór nawiązujący do stylu mid - century modern. Jaki kolor do czarnego pasuje idealnie? Złoty oczywiście! Do wykonania wzoru wybrałam farbę kredową. Samo szablonowanie trwało bardzo długo. Wzór jest precyzyjny i drobny. Szablon musiałam w odpowiedni sposób przekładać. Zajęło to kilka godzin, aż zdrętwiał mi nadgarstek, ale uważam iż było warto.

farby-do-malowania-mebli

szablonowanie-mebli

Uzyskałam dokładnie taki efekt, jaki zamierzałam. Styl glamour w bardzo modern wydaniu. 

Jakim lakierem lakierować farbę akrylową?


Najprościej mówiąc - również akrylowym. Ale gdybyście chcieli poczytać więcej o lakierach, odsyłam Was do poradniczka o nich. Ja wybrałam swój sprawdzony i ulubiony. Położyłam dwie warstwy na korpus mebla i fronty.

szablonowanie-mebli


Mebel po metamorfozie


Tak prezentuje się blat komody ze wzorem. Był to bardzo pracowity element tej metamorfozy, ale z efektu jestem zadowolona. Co sądzicie o dekorowaniu takiej części mebla, jak blat właśnie?

szablonowanie-mebli

komoda-prl


komoda-prl

Uchwyty pokryłam złotym sprayem, by pasowały i dopełniały całości. Jak wiecie, uwielbiam takie proste metamorfozy mebli. Mam nadzieję, iż po raz kolejny udowodniłam, że meble PRL, mogą dostać zupełnie nowe życie i cieszyć nasze oczy w salonie, przedpokoju, czy sypialni.

Jakie mebelki Wy zmalowaliście ostatnio? Piszcie koniecznie w komentarzach i dajcie znać, czy moja metamorfoza się Wam spodobała?

ZOBACZCIE TEŻ VIDEO Z TEJ METAMORFOZY I KONIECZNIE SUBUJCIE NASZ KANAŁ:


« Nowszy post Starszy post »

Komentarze