11.04.2017

Relacja z czwartych warsztatów. Stylizacja i tapetowanie komody


Uwielbiam prowadzić warsztaty :) To zdecydowanie jedna z najulubieńszych form interakcji z ludźmi. Kreatywna, dłuższa, bezpośrednia relacja. Tym razem w pracowni na tapecie... tapety, gałki i oczywiście farby i metamorfozy komódek z PRLu :)

Lubię nowości, lubię je fundować Uczestniczkom Warsztatów, tym razem pojawiły się dwie. Pierwsza to gałeczki od regalka.pl. Śliczne uchwyty, które, jak sami zobaczyć niżej, totalnie mogą odmienić charakter mebelka. Po prostu, zwyczajnie, wymiana gałki może zrobić mebelek elegancki, albo dziecinny. Itd.

Drugą były tapety od Tapety-sklep.com . Tematem warsztatów była stylizacja komódek między innymi za pomocą ozdobienia frontów tapetą :)
Mam też dla Was dobrą informację-> 10% rabatu na tapety w sklepie Tapety-sklep.com ode mnie, na hasło refreszing :)

I jak dotychczas, malowałyśmy mebelki farbami kredowymi, samowoskującymi z farbyeverlong.pl :)


Same komody przed pracami stylizacyjnymi wyglądały
w sposób następujący:

Takie 4 komódki. Przy czym jedna ciągle czeka na Uczestniczkę, której nie udało się dojechać <3


I dwie takie, jak poniżej :)


Jak słusznie założyłam, najwięcej czasu zajęło- wybranie tapety, dopasowanie wzoru, jego wycięcie i montaż  :) Od tego zaczęłyśmy:

Kiedy tapety zostały przyklejone do frontów, mogłyśmy zabrać się za malowanie komódek. Większość Uczestniczek wybrała neutralne biele, czy szarości. Ale z uwagi na kolory i wzory na tapetach, uważam iż była to słuszna decyzja :)
Takie uśmiechy na twarzach Uczestniczek uwielbiam najbardziej. Rośnie mi wtedy serducho! Po prostu chce się refreszingować, prawda ? :) Niektóre z komódek wymagały 4 i 5 warstw farb. Nie obyło się bez poprawek, wtop i kłopotów, ale tak to już jest ze starymi mebelkami. Nigdy nie będzie idealnie i trzeba się na to przygotować :)


Pozostało już tylko lakierowanie frontów z tapetami i samych komód. Oraz malowanie i woskowanie nóżek. Te czynności poprzedzały wisienki- czyli montowanie uchwytów :)

I dotarliśmy do końca ! Gotowi na grande finalne i porównania przed i po ? :)I w Waszym ulubionym zestawieniu przed i po:


I jak Wam się podobają? Dajcie mi znać w komentarzach.

A Ci z Was, którzy chcieliby wpaść do mnie do pracowni na warsztaty, mogą już teraz zapisać się na
1. Warsztaty ze stylizacji krzesła klik
2. Warsztaty ze stylizacji szafek nocnych klik
Zgłoszenia i zapytania o warsztaty przyjmuję drogą mailową:


refreszing@gmail.com 

w temacie Warsztaty  :)

« Nowszy post Starszy post »

Komentarze