18.11.2016

Metamorfoza zdjęcia za jednym kliknięciem


Nie mam zbyt wielu czasu na różnego rodzaju wyzwania,które mam przyjemność podglądać na blogach, ale Natalii z Jest Rudo, nie mogłam odmówić!
Kiedy ogłosiła otwarcie swojego sklepu z akcjami do photoshopa (zaraz wyjaśnię) i dała info o "naborze" blogerek, ustawiłam się w kolejce. Jest mi niezmiernie miło, że udało mi się dostać do grona kilkudziesięciu Szanownych Kolegów i Koleżanek, i mogę dziś do Was przyjść z takim oto TEMATEM:)

Blogowanie wymaga nauki i zgłębiania tajników fotografii, i ja staram się to skutecznie robić.  Nie mniej, kiedy ktoś, znający temat profesjonalnie, przygotowuje narzędzie, pozwalające na poprawę zdjęcia jednym, jednym, jednym kliknięciem (!), to po prostu trzeba skorzystać!

Na takie narzędzie czekałam, jak czekam dalej na koc, który działa niczym ładowarka, i siedząc z nim, mogłabym w nieskończoność pracować z laptopem. Bez kabla :D

Pozostawiając jednak to, co w sferze marzeń, i schodząc na ziemię, chciałabym Wam przedstawić autorskie narzędzie stworzone przez Natalię. W jej sklepie, możecie zakupić albo lekcje fotografii oraz, na co zdecydowałam się ja, akcje do photoshopa.  Jak nazwa wskazuje,w drugim przypadku musicie dysponować tym programem. Dla blogera, jest to zdecydowanie MUST HAVE. I kto korzysta z Photoshopa, wie, jak upierdliwe i czasochłonne jest obrabianie zdjęcia. Taka "post produkcja" potrafi zająć od kilkunastu minut do nawet kilku godzin (!), jak się dobrze zamotamy. A przecież od początku wiemy, jaki efekt chcemy uzyskać i czyś nie byłoby cudownie, kliknąć raz i otrzymać to wszystko? To jest możliwe :)

Po lewej stronie zdjęcie przed użyciem akcji.
Po prawej po- w tym wypadku "Jagodowa"
Ja, z dostępnych pakietów, wybrałam "filtry podstawowe". Zawiera on 10 autorskich, nazwanych owocami akcji.
Gwarantują soczyste kolory, kontrasty. To,co lubię.
Ale macie też do wyboru filtry świetliste i pastelowe.


Jak widzicie zdjęcie zyskuje klimat.
Dosłownie nic więcej nie trzeba z nim robić, chociaż wszystko zależy od naszych potrzeb;)


W zależności od pierwowzoru, efekt będzie potężny lub subtelny. Na zdjęciu poniżej, dzięki akcji "Wiśnie", pięknie wyciągnęły się zielenie, czerwienie. Zdjęcie jest "żywsze":)Nie tylko kolor, ale też światło. Pogoda za oknem nie rozpieszcza. Robiąc zdjęcia próbuję ratować się statywem (pracując na przysłonie), lampami (softboxami), czy dodatkowo lampą reporterską. Okazuje się, że te trzy narzędzia mogę schować, bo wystarczy jeden "klik" i gotowe:)


Natalia to profesjonalistka. Zadbała o to, abyś mógł/a wybrać sobie stylistykę, która Cię interesuje- w gotowych akcjach do photoshopa, albo też, abyś krok po kroku nabierał/a wiedzy, poprzez lekcje fotografii.
Brawo, Kobieto! Tego mi właśnie w internecie brakowało.
Stałaś się też dla mnie inspiracją;)Jak Wam się podoba taki sklep, w którym możecie kupić magiczne narzędzie pt. akcje do photoshopa, i serio, serio, za pomocą jednego kliknięcia dać zdjęciu klimat, charakter, efekt wow? :)
*Dziękuję mojszop.pl za pomoc w publikacji*

« Nowszy post Starszy post »

Komentarze