25.11.2016

Jak łączyć kolory we wnętrzu? Inspiracje z wystawy


Kochani, to już drugi post w cyklu "Jak łączyć kolory we wnętrzu?". Posty mają charakter zabawy, podczas której chcę pobudzić Waszą kreatywność do łączenia kolorów we wnętrzu.

Link do pierwsze posta znajdziecie na końcu tego wpisu;)
Na przykładzie zdjęcia, kadru złapanego w tym przypadku, podczas zeszłorocznej wystawy Łódź Design Festival, pragnę zachęcić Was do znalezienie swoich zestawów kolorystycznych z następujących zdjęć:I co wyłapaliście? Odważne, czy stonowane barwy?
Oto moje propozycje zestawów, które ja widzę na zdjęciach. Wielkość kwadratów, to moje, subiektywnie, proporcje, które zachowałabym pomiędzy kolorami:
I jak? Czy moje propozycje, pokrywają się z Waszymi?
Czy chcecie teraz zobaczyć, zastosowanie tych połączeń we wnętrzach? Proszę bardzo:

1. Tutaj przykład koloru we wnętrzu. Mebel w soczystych kolorach budzi pomieszczenie z białego snu!
Brawo, Monika&Mariusz u siebie

2. Czasem, kolor, który wybierzecie jako inspiracje, może pojawić się w takim dodatku jak DREWNO. Ciepły kolor podłogi to ten beżowy kwadrat z inspiracji. Do tego kolor ściany- największa połać - czyli złamana biel i zieleń również na ścianie. Głęboka. Ciemna. Piękna!
Brawo Ola, z fueldesign.pl3. Kolor brudnej zieleni, coś jakby musztarda wymieszana z pesto jest bardzo trudny. Ale nie dla autorki, Kasia z Piątego pokoju :) Akcent ciemnego brązy widoczny jest na meblach, zaś turkus? Turkus jest na kocu i obrazku.
Wszystko gra idealnie!

 4. Dodatku, pokaż się. Kasia, Conchitahome, udowadnia iż diabeł tkwi w szczególe. Wyjątkowy kolor grzejnika, podrasowany koszem z jabłkami na ciemnym blacie!

5. Tutaj przykład stylizacji ze szkolenia. Takiej, która z powodzeniem może udekorować Waszą sypialnią. Ten zestaw bielizny pościelowej byłby nudny, gdyby nie włochate poduchy i ten żółciutki niczym kogel mogel akcencik. No kocham !
Autorka Magda, z bloga U mamusi muminka.


                       


6. Ile można zmieścić niebieskości w niebieskościach? Wbrew pozorom dużo i tutaj wcale nie za dużo;)
Clara z Interiors by clara udowadnia, że stylizacja nawet
w obszarze jednego koloru, nie musi być nudna:)
Jest bardzo elegancko, przyznajcie?


7. I tutaj trudny zestaw, więc nie idealnie odwzorowany. Spójrzcie na plakat w tle, na odcień fotela. Mamy płaszczyzny dla tej brudnej szarości. I ciemnego szarego koloru. Do tego odcienie różu/czerwieni na dywanie.
Pasuje? :) Ponownie Kasia, piatypokoj.8. Niby pudrowy róż i szary, oklepane itd. Ale połączyć ten zestaw z takim smakiem, w takim wydaniu.. Szapoba.
Iza, z Coloresdemialma, jak zwykle zachwyca:
9. Także, nie prosty zestaw, bo "tyle beżu?", ktoś spyta?
No tyleee beżu. Beżu obecnego ponownie w postaci drewna, ciepłym odcieniu ściany. A kolory?
W lekko tylko widocznych akcentach. Poduszki <310. Tutaj zestaw, moim zdaniem, petarda. Tak cholernie trudny, tak nietypowy i rzecz by się chciało z angielskiego "sophisticated" .. Ciemna czekolad, checked. Złoto, checked i beże (ciepło podłogi, ławeczki pod tv), checked.
Ula, ukłony!
(Interiorsdesignblog)
Jestem arcyciekawa, co sądzicie o tych zestawach?
Czy któryś Was zaskoczył? Czy Wasze- w trakcie zabawy, czyli oglądając pierwsze zdjęcia- były zupełnie inne?
Czy tego typu post ułatwi Wam zastosowanie takich gotowych zestawień w Waszych domach/mieszkaniach?
Czujecie się zainspirowani?
« Nowszy post Starszy post »

Komentarze