29.07.2016

Jak wykonać fotobudkę? Fotobudka na ślub


Kochani! Przede wszystkim dziękujemy Wam, za tak ciepłe przyjęcie wpisu otwierającego PROJEKT ŚLUB (klik). Nigdy wcześniej nie powstał tak osobisty post. Cieszę się, oboje się cieszymy, iż moje wywalone na wierzch serducho, zostało przez Was ogrzane ! 
Zapowiadaliśmy kilka projektów DIY  (zrób to sam), które uświetnią nasze przyjęcie weselne, a tym samym zdjęcia. Kiedy jakiś czas temu zobaczyłam wykon Majsterek, wiedziałam, że i MY, musimy mieć swoją fotobudkę!

Fotobudka na ślub


Ale nie taką gotową kabinę, tylko coś, co zrobimy własnymi rękoma. Jak mogłabym sobie tego odmówić? Ponadto wykonanie takich akcesoriów do zdjęć i jednocześnie dekoracji ma jeszcze jedną ważną cechę: robimy je wspólnie, co znaczy, że jesteśmy razem i to jest najważniejsze w przygotowaniach.

Projekt fotobudki DIY

Najważniejszy jest projekt. Nasz, jak widać, pełna profeska. W skrócie: dwie dwumetrowe kantówki posłużą za boczne "ścianki", tej konstrukcji. Pozostałe dwie sztuki, przetnijcie w markecie na pół, aby uzyskać cztery, jedno metrowe elementy. Z pierwszych dwóch, jedno metrowych elementów wykonacie łączenie wysokich boków - powstanie taki telewizor. Zaś z pozostałych, zamontowanych na dole wysokich boków, powstanie stabilizacja. 


Skracanie kantówek drewnianychMy użyliśmy wyrzynarki, bo mamy ją na stanie. Ale jeśli jej nie posiadacie, wykonajcie tą usługę w markecie budowlanym. Znajdziecie w nim różne kantówki, mam na myśli przekrój. My zdecydowaliśmy się na takie,wyglądające, jak małe deski, wybór należy do Was. Od wyboru kantówek, zależeć będzie, jakie dobierzecie do nich metalowe kątowniki i złączki. Gotowe elementy ramy możemy skręcić mniejszymi kątownikami. Pamiętajcie, przed skręceniem podkleić obydwa elementy.Łączenie drewnianych kantówek

Do montażu płóz na dole (stabilizacji naszej fotobudki) lepiej wybrać takie z "dłuższym ramieniem". Jak już wybierzecie, pasujące na grubość, i z długim ramieniem! , kątowniki i złączki, dobierzcie do dziurek w nich odpowiednie wkręty.Malowanie drewnianej fotobudki


Stelaż gotowy, czas na malowanie! Jeśli chodzi o farbę do pomalowania i udekorowania naszej fotobudki wybrałam sprawdzone farby akrylowe. Supermal Śnieżki, dostępny jest w cudnych kolorach. Ja zdecydowałam się na piękny niebieski (A430) i dobrałam do niego Multispraye w kolorze granatowym i niebieskim .
Rama ze styropianowych listew
Styropianowe listwy z listy zakupowej, posłużyły do wykonania "ramy" na naszą fotobudkę. Wystarczy przyciąć je pod kątek 90 stopni, skleić i następnie pomalować na wybrany kolor.Akcesoria do fotobudki


Cały pic polega na dodatkach do naszej fotobudki na ślub. Maski, wąsy, brody, kapelusze wykonałam z kolorowych papierów, które zamocowałam na patyczkach do szaszłyków.
Do wykonania fotobudki wystarczyła jedna warstwa emalii akrylowej Supermal Śnieżka, aby uzyskać tak intensywny kolor, A430 niebieski, (wow!), a na farbę położyliśmy
lakier bezbarwny Vidaron:A tak prezentujemy się w niej my!


Jak Wam się podoba nasza fotobudka na ślub ? :)
Pokusilibyście się o wykonanie takiej dekoracji
na 
przyjęcie weselne?

Dajcie nam znać w komentarzach!

*** Dziękujemy marce Śnieżka & Vidaron, za pomoc w realizacji tego postu. ***

« Nowszy post Starszy post »

Komentarze