13.05.2016

Jak urządzić nieduży balkon? Wyposażenie na balkonChwilkę to trwało. Ciągle miałam pod górkę! Jak już zaplanowałam na dany dzień ułożenie wszystkiego na balkonie, to nie mogłam znaleźć skrzynki, a to zapomniałam statywu z pracowni, a finalnie doszłam do wniosku, iż kupuję nowy mikrofon, specjalistyczny do nagrywania i w końcu,w  końcu jest!

Wąski, czyli mój blokowy balkon


Mój wąski ma już pewną.. ekhę rozpoznawalność w internecie. Wielu osobom spodobała się jego ksywka, wprost odnosząca się do jego największej.. wady! Bo pomyślcie sobie, jaki to fart, kupić wymarzone mieszkanie z takim widokiemPo czym dojść do balkonu i zobaczyć, że wygląda tak:Taras to to nie jest! Patrzycie na balkon o 56 cm szerokości. Wiecie, jak mało to jest miejsca? W drzwiach balkonowych jest 80cm, a tutaj? Drapałam się po głowie, jak te dwie nawy urządzić. Ramię balkonu w lewą stroną to ok 3 metrów, i w prawą stronę ok. 1,5 metra. Było bardzo trudno. Wstawienie czegokolwiek wiązało się z brakiem możliwości poruszania. Bo na 56 cm niczego nie ominiecie, a piętro wysokie. Wpadłam więc na pomysł zbudowania leżanki :) I był on wielce trafiony <3 KLIK.


Mały balkon, wiele możliwości


Jeśli tylko otworzycie głowę, gwarantuję Wam iż pomysły do niej przyjdą. Ja z początku nie mogłam znaleźć weny i ciągle wmawiałam sobie iż mamy za mały balkon, by cokolwiek na nim zrobić. Ale to stawianie sobie niepotrzebnie ograniczeń. Balkonu nie da się zmienić- w sensie wielkości, więc maksymalnie wykorzystajcie to, co macie.

Pierwsza odsłona balkonu była multikolorowa. Sztuczna trawa, kolorowe dodatki. Z dnia na dzień pokochałam spędzanie czasu na balkonie.Niespełna miesiąc później przyszedł pomysł na nieco bardziej fancy aranżacje. Przyjechały do mnie piękne, drewniane deski i balkon zyskał nieco orientalnego klimatu:Dobra baza to podstawa


Nie da się ukryć, że ta drewniana podłoga daje wiele świetnych możliwości aranżacyjnych. Podobnie, jak w mieszkaniu, czy domu- kiedy stawiamy na uniwersalne tło, np. drewnianą podłogę i białe ściany, powstaje nieskończona możliwość aranżacji i koncepcji. Bardziej minimalistycznych i tych bogatych w kolor. W tym roku musiałam odświeżyć parapety i postawiłam na prostotę. Naszykowałam sobie sporo dodatków. Mnóstwo kwiatów. Lampki LED, parasole, a nawet truskawki.Zacznijmy od prawego skrzydła balkonu:


Odmalowane parapety i barierki, wyczyszczona podłoga, są gotowe na przyjęcie dodatków. Na małych, wąskich balkonach sprawdzi się wszystko, co mobilne. Co równie łatwo możemy postawić, przestawić lub wynieść:Jak widzicie dominuje drewno oraz zieleń. Punktem dominującym jest palma. Stoi,co do zasady w naszej sypialni. Ale na wiosnę dałam jej złapać trochę słońca. Czemu jest postawiona na skrzynce? Nie, nie po to aby przechodnie z ulicy wiedzieli, że mam palmę. Stawiając kwiat na skrzynce, robicie "sobie miejsce". Np. do postawienia w środku  świeczek, czy innych dekoracji. Poza tym, drewno pomalowane akrylową
i zabezpieczone lazurą zewnętrzną, świetnie sprawdzi się, jako mebel na balkonie. Po prostu- nie zniszczy się.
 Świeczki moim zdaniem, to nieodzowny element wystroju balkonu. Warto pamiętać by były w osłonce. Głównie chodzi o wiatr, bo i tak nie siedzimy na balkonie, kiedy pada deszcz;) Postawiłam na proste wyposażenie: skrzynkę, lampiony, kwiaty w donicach oraz lampki LED. To lampki do użytku na zewnątrz. Rozwiesiłam ich sznur po całej długości balkonu:


W tej części balkonu jest zielono, nie tylko za sprawą palmy.
Na parapecie stoją także pelargonie. Czemu postawiłam na biel? Tak sobie zamarzyłam.  Chciałam chcę Wam pokazać wąskiego w tym roku,w co najmniej, dwóch aranżacjach. I to będzie jedna z nich. Drewno,zieleń i biel:)
Ale spokojnie, szykuję także odsłonę multikolor.

Poza pelargoniami znajduję się tutaj sadzonka (już kwitnie!) truskawki <3 Którą dostałam od Mariusza :)

Na balkonie musi być wygodnie


Już drugi rok stoi tutaj zbudowana przeze mnie skrzynia i bardzo ją sobie cenimy. W środku skrywają się skarby wędkarskie Mariusz, na zewnątrz można się położyć i odpoczywać. Czasem też stawiamy na niej pranie, jeśli chcemy korzystać z pozostałej części balkonu.


W tym roku za leżanką wylądowała ozdobna kratka. Na niej zawiesiłam również sznur lampek LED, które ciągną się przez całą długość balkonu. Na parapecie w tej części balkonu również nie mogło zabraknąć kwiatów. Ponieważ wystawa tego balkonu jest zachodnia- mocno słoneczna, zarówno dla osłony kwiatów, jak i komfortu naszego wypoczynku w tej części można rozkładać parasol.

W środkowej części balkonu również. Tutaj, z uwagi na najszerszy punkt, zazwyczaj możemy usiąść coś zjeść, lub położyć się i odpocząć.


I Wasze ulubione zestawienie przed i po:


I jak Wam się podoba tegoroczna, pierwsza, odsłona mojego wąskiego balkonu? Dajcie znać w komentarzach :)

I koniecznie wskakujcie zobaczyć nowe video, na którym opowiadam troszkę więcej!

« Nowszy post Starszy post »

Komentarze