06.05.2016

Jak odnowić mebel PRL ? Biblioteczka w nowym wydaniu


Powiem Wam, że od momentu kiedy zabrałam się za ten mebel, przebierałam nogami w oczekiwaniu na dzień publikacji. Oczywiście nie obyło się bez fakapów, tak to już bywa podczas renowacji mebli z PRLu. Ale czymże jest kreatywna głowa, której jestem szczęśliwą posiadaczką, bo z każdego- wybrnęłam. 
Zacznijmy jednak od początku ;) W mojej pracowni znalazła się taka oto biblioteczka, nazwana przez producenta "witrynką" :Część z Was powie, że jest w idealnym stanie i O MATKO,obym jej nie przemalowała ;) A części z Was w ogóle się nie spodoba. Ja natomiast mam wrażenie i stanęłam po środku tych dwóch stanowisk, bo dokonałam jej częściowego refreszingu. Liftingu.

Skrócony przepis poniżej:
Mam dla Was kilka smacznych kąsków (zdjęć) ku uciesze Waszych i moich własnych oczu. Jestem dumna.
Nie ma co!

Mam nadzieję, że czujecie to! Uważam, że kultowa tapeta robi look, ale sama ona by nie wystarczyła. Wzajemnie uzupełnia się z kolorem drewna. Jego ciepło wyciąga wszystko, co najpiękniejsze w zieleni. Kolor dobrany na drugie drzwiczki, miał za zadanie nie przyćmić blasku tapety. Całość mebla została starannie wypastowana (pasta Tempo z marketu budowlanego, na opakowaniu jest chyba napisane, że jest do lakieru samochodowego)- to właśnie mój trick na ryski i przebarwienia na meblach "na wysoki połysk". Tapeta oraz malowane drzwiczki zostały zabezpieczone lakierem.


I jeszcze Wasze ulubione porównanie metamorfoza mebla przed i po.  Czekam na Wasze opinie. Pamiętajcie być ze mną na snapchat-> refreszing, bo nadaję codziennie. M.in. z pracowni ! I zobaczycie na bieżąco, co tam się dzieje, jakie meble aktualnie odnawiam. Może coś wpadnie Wam w oko? Ściskam Was ciepło!
W między czasie, powiem Wam, co więcej zobaczycie na video :
- jak zwiększyć przyczepność powierzchni na wysoki połysk
- jak przygotować klej do położenia tapety
- jak położyć tapetę na drewnie
- jak stworzyć idealny kolor

- czym zabezpieczyć położoną na meblu tapetę
- co zrobić z ubytkiem w lakierze/fornirze
- jak uporać się z ryskami na mebli

?

Sporo wskazóweczek?:)
TO WSKAKUJCIE na YOUTUBE:
Spotykamy się, jak zwykle, we wtorek o 20:00.
Będą metamorfozy kwietnia ;)

EDIT: Zdjęcia witrynki u nowej właścicielki:
Pytacie skąd ta kultowa tapeta?
Zobaczcie ją u nas w sypialni:)
« Nowszy post Starszy post »

Komentarze