09.12.2015

Odcinek 6 serialu Home Refreszing- nowe drzwi, nowy dom.


Witam Was po raz szósty! Serial o remoncie Home Refreszing to niespotykana okazja, by wleźć z butami w nasze życie. Nie tylko zaproszam Was do swojego domu, mieszkania. Zabieram tam Was co tydzień, abyście na bieżąco śledzili wszystkie zmiany! Odkrywam przed Wami wszystkie karty. Czarno na białym widać moje dobre decyzje, ale też wszystkie błędy. Bo podczas remontu, nie da się być alfą i omegą:)

W szczególności, jeśli tak, jak w naszym przypadku, po wielkiej demolce (którą możecie zobaczyć w 2 i 3 odcinku, klik) wszechoobecnej boazerii (którą widzieliście tutaj, klik), okazuje się, że trzeba mocno przearanżować budżet. Ale, dojrzeliśmy, lub nasz bank, do decyzji o wymianie elektryki (kilka tipów na ten temat znajdziecie w tym wpisie, klik). W obecnie przedstawionym kształcie, mieszkanie nabiera już właściwie swojego ostatecznego wyrazu. Są nowe drzwi (piękne, granatowe), nowe okno, skończono zabudowywanie starego wejścia do salonu. Położono pierwszą warstwę gładzi. Nie widzicie ich tylko w przedpokoju, gdzie powstaje nasz nowy salon . Raz, co wyjaśniam w odcinku, czekano na nowe okno i drzwi, dwa- po położeniu na gołym betonie, na suficie, płyt karton gips, na ścianach- dla oszczędności, fachowcy zamiast płyt, postanowili położyć specjalną siatkę wzmacniającą na klej. Jest mnóstwo wstawek PRZED i PO, abyście widzieli postęp/zakres prac.Zapraszam Was serdecznie, to już naprawdę końcówka:

Szczerze przyznam, iż mam ogromną nadzieję, że większość z Was chętniej ogląda serial. Ale jeśli są tacy, dla których ruchomy obraz, to po prostu nie to, zestawienie wybrane poniżej:Jak widzicie, mieszkanie bez boazerii i tych cudaczny paneli w sypialni zaczęło oddychać. Tzn, autentycznie powiększyło się. Nie są to może metry, bo ściany nie były z gumy, a szkoda! Ale przestrzeń zyskała i to wiele. Mam nadzieję, że jesteście gotowi na koniec końców w następną środę ? Gładzie będą już wszędzie, zamontowane, drewniane parapety, wszędzie biało!

Na piątek przygotowałam dla Was bajeczkę. I nic więcej nie zdradzę musicie przyjść i zobaczyć:) A także,na dniach, będę dla Was miała upominek, bo cztery inne (klik tu i klik tutaj) konkursy się właśnie kończą! Więc zaglądajcie systematycznie, najlepiej dodajcie bloga do obserwowanych :) 


« Nowszy post Starszy post »

Komentarze