17.07.2015

Jak zrobić stolik z płyty OSB ?


Dzisiaj chcę Wam pokazać pomysłowego Piotrka, czytelnika. Zabrał na warsztat płytę OSB, które, podobnie, palety, skrzynki, cegła, przeżywa czasu swoistego renesansu.


Płyta OSB to bardzo wdzięczny materiał, który wraca nie tylko do domów w postaci ścian, ale wraca na salony. I tarasy! I nie tylko do domów, czy mieszkań, ale również do restauracji, sklepów, innych miejsc publicznych. Płyta OSB to materiał tani, wytrzymały i stwarzający spore możliwości pracy z nim. Dzisiaj prosty stoliczek na balkon.

Do wykonania stoliczka były potrzebne:

- 2 kawałki OSB 40x40cm  

- 2 listwy jedno-metrowe 3,5x3.5cm 

- farba podkładowa 

- farba seledynowa  WYRZYNANIE i SZLIFOWANIE PŁYTY OSB


Wszystkie elementu po docięciu (wyrzynarką), zostały przeszlifowane aby złagodzić krawędzie. Jeśli nie macie elektronarzędzi, elementy przytnijcie na wymiar w markecie, kupcie papier ścierny i przeszlifujcie krawędzie ręcznie.


MONTOWANIE STOLIKA Z PŁYTY OSB


Po przeszlifowaniu elementy stoliczka zostały sklejone. Można użyć również wkrętów jeśli budujecie coś większego i kątowników, będzie to nawet wskazane. 

MALOWANIE PŁYTY OSB


Sama malowałam ją wielokrotnie i wiem, że jest to ultra prosta czynność. Płytę OSB możecie pomalować farbą akrylową (o farbach więcej tutaj) i zabezpieczyć lakierem (więcej tutaj), lub pomalować farbą alkidową (więcej tutaj).


STOLIK Z OSB

I gotowe! Po pomalowaniu możecie już śmiało korzystać z nowego mebelka na balkonie lub tarasie. Jak Wam się podoba?
                             
Koniecznie dajcie znać w komentarzu, co sądzicie i czy sami budowaliście coś z OSB ? Czekam na Wasze doświadczenia.
« Nowszy post Starszy post »

Komentarze