17.02.2015

Jak namalować designerski obrazek ? Proste DIY


Bardzo lubię proste i efektowne dekoracje do mieszkania. Lubię udowadniać iż część z nich możemy zrobić samodzielnie. Jak np. dekorację na ścianę w postaci obrazka.
Jak samodzielnie namalować obrazek?


Zainspirowana podobnymi realizacjami na Pinterest, uznałam iż chcę spróbować i śpieszę Wam donieść, że w bardzo prosty sposób namalujecie swój własny obrazek.


Do wykonania swojego obrazka potrzebowałam:


  • podobrazia
  • białej farby
  • kolorowych farb akrylowych
  • pędzli do malowania
  • taśmy malarskiejKrok 1. Malowanie obrazka

Pierwszym krokiem jest pokrycie naszego podobrazia. Wybierzcie swoje ulubione kolory i najlepiej stosując delikatne przejścia zamalujcie całość. Plamy mogą być bardziej widoczne lub bardziej jednolite. Krok 2. Wyklejanie wzoru


Kiedy kolorowa farba wyschnie, zabieramy się za wyklejanie wzoru. Możecie wykleić dowolny. Chaotyczny, paski, chevron, prostokąty. Ogranicza Was tylko wyobraźnia. Używacie do tego celu zwykłej farby malarskiej.
Krok 3. Zamalowanie całości

Kiedy wykleicie już pożądany wzór musicie całość, całe podoobrazie zamalować białą farbą. Taśmę i przestrzenie między nią. Po prostu wszystko. Jeśli spod jednej warstwy widoczne są prześwity, poczekajcie aż farba wyschnie i pomalujcie jeszcze raz. Jeśli Wasze podobrazie jest całkowicie białe może zdjąć taśmę. Sugeruję, gdy farba jest sucha i za pomocą pensety.


Co powstało ? Abstrakcyjny, pełen geometrii i kolorów obrazek, :


A Wam jak się podoba, takie domowej roboty "dzieło sztuki"? Możecie je wykonać w zaciszu własnego mieszkania i pięknie udekorować ścianę. Jest to też wspaniały pomysł na prezent!

« Nowszy post Starszy post »

Komentarze