Babski refreszing

EDYCJA 2017 TUTAJ! >>> KLIKtutaj podsumowania KLIKPONIŻEJ EDYCJA Z 2015Chcę pokazać więcej! Więcej z Was, które kochają, lubią coś tworzyć samodzielnie. Refreszingi, upcyklingi, metamorfozy mebli,dekoracji czy wnętrz. Dzisiaj, kiedy wszystko jest gotowe do nabycia w sklepie, zrobić coś samemu to jest nie lada wyczyn!

Piszecie do mnie w mailach i na facebooku, że "Waszemu" to się nie chce. Kiedy znowu coś przestawiacie w salonie, przemalowujecie ścianę lub krzesło, słyszycie od połowicy "po co?". To moja babska głowa, każe mi co rusz coś zmieniać i ulepszać. To babskie sprawy są, że nie wystarczy w domu mieć czterech krzeseł, tylko, że one muszą być ładne i stać w odpowiedni sposób, prawda? I najlepiej zmieniać je raz, na jakiś czas:)

Ogłaszam więc, z radością, z dniem 15.09.2015r. rusza akcja „Babski refreszing” na moim Facebooku i Instagramie.

Koniec I edycji akcji następuje 30.11.br .
KoRewelacyjne, oddające klimat refreszingu i temat akcji, dziękuję za nie 
Łukaszowi!Co tu dużo gadać.. Refreszing stworzyłam sama, spolszczając słowo refreshing [z ang. odświeżać]. Długo zastanawiałam się nad hasłem dla tej akcji, aż okazało się, że to co najprostsze jest najlepsze. 

Przysyłałyście mi swoje prace i pisałyście, że właściwie to Wy nie pokazujecie ich nikomu. Bo nie macie czasu, chęci, powodu, bo kto to będzie oglądał, bo inni robią to lepiej. Lub, że Wasz "małż" raczej niechętnie zakasa rękawy do pracy. A ja chcę aby świat Was poznał, zobaczył. Ile jest zdolnych Kobiet, w tym całym internecie! Same to zauważyłyście, że tyle Nas, że robimy coś samodzielnie. Jedna z Was napisała, że już sama prezentacja, czy post o Waszej pracy jest olbrzymią gratyfikacją:


Nie dyskryminując Panów, to właśnie Paniom chcę dedykować ten projekt. Wiadomo, chłopaki nam często pomagają, ale za hasłem babski refreszing kryjemy się My:) To często nasz pomysł, nasza wizyta w markecie i pędzel w dłoni też trzymamy My! To nasza babska sprawa aby świat się o tym dowiedział, że my w domu nie tylko gotujemy obiady i wycieramy kurze. Malujemy pokoje, budujemy szafy, tapicerujemy! Z naszej babskiej inicjatywy to wszystko się dzieje:)

Pokazujecie swoje refreszingi, czyli przedmioty/przestrzenie użytkowe zrobione samodzielnie lub odnowione.Np. pomalowane meble, zbudowaną skrzynkę na zabawki, części wykorzystane ponownie, do stworzenia czegoś nowego. Skupiamy się wokół pojęć: odświeżanie, metamorfoza, przemiana, robienie czegoś z niczego. Trzymajmy się: dekoracji, mebli, wnętrz. Pokazujemy, że nie trzeba tylko nowych, czy drogich przedmiotów, by otaczać się ładnymi rzeczami. Promujmy re-używanie.


Chcę abyście się przedstawiły światu. Niektóre z Was już to robią z powodzeniem, ale na refreszingowym blogu Was jeszcze nie było;) Inni potrzebują wiatru w żagle, czy jak kto woli kopa! Babski refreszing ma za zadanie szerzyć informację o Was, Kobietach, które podejmują się odnawiania i metamorfoz. Ma Was zachęcić, do dzielenia się swoimi pracami. Udowodniłam już nie raz, iż potrafię zorganizować dla Was wspaniałe nagrody, więc nie skrywajcie się długo, bo tak będzie i tym razem. 

Wrzucajcie na swojego Facebooka lub Instagram zdjęcia i oznaczajcie je #babskirefreszing. Jakie zdjęcia? Ano takie, jak np. zrobiłyście skrzynię na zabawki, albo pomalowałyście boazerię. Lub jak zmieniłyście wygląd wnętrza przestawiając meble, jak obiłyście wezgłowie łóżka, odnowiłyście stary kredens. Np.:


Dodawajcie hasztaga za każdym razem, kiedy wrzucacie zdjęcie związane z tematem akcji. Nie ma żadnych limitów, bo ja wiem, że prawdziwe miłośniczki refreszingu robią coś cały czas;) Aby akcja miała sens, pamiętajcie zapraszać swoje koleżanki. W grupie siła!

Dzięki temu hasztagowi zobaczycie, jak cudowne rzeczy robią inne Kobiety, których nie znałyście wcześniej. Znajdziecie multum inspiracji i pomysłów. Kopalnia wiedzy,wskazówek oraz wykonów. Dzięki #babskirefreszing, będziemy mogli wszyscy śledzić, ile zdjęć już zostało dodanych.

Nie da się ukryć- akcja bez Was nie istnieje. Dodawajcie zdjęcia w trakcie prac nad przemianami mebli/wnętrz i po, z hasztagiem #babskirefreszing. Podzielcie się akcją w rozmowie z Waszymi znajomymi, zaproście koleżanki do udziału. Możecie też udostępnić ten wpis, napisać o akcji na swoim blogu, facebooku czy instagramie, pobierając logo akcji. 1. Pierwszym oficjalnym sponsorem został Marcin,
z MCN Design


2. W gronie sponsorów witamy pracownię DOT:
3. Z uśmiechem witamy Chalk and Chic:


Szczegóły konkursu o farbę kredową znajdziecie tutaj,klik,


4. Już czwarty sponsor nagród! Pracownia Sęk w tym :)

5.  Piąta w zespole sponsorów stawia się Cytryna Design:

6. To zacne miejsce zajmuje Manufaktura Miło:

7.  Szczęśliwa siódemka to miejsce dla Retro Outlet


8. KOKO Art :

11.  Fajne Wnętrze:

Odwiedźcie Łukasza z bloga zwizualizowany.tumblr.com, odpowiedzialnego za logo akcji. Jego też niczego sobie- nie postrzępcie sobie języków :PZobaczcie filmiki, które specjalnie dla Was nagrałam: