02.11.2018

Witajcie w dżungli! Tapeta w przedpokoju


Witajcie w dżungli! Motyw, który jest nie tylko modny, ale i bliski mi od lat. Uwielbiam kolory, wzory i nie mogło zabraknąć mocnego akcentu w holu wejściowym.To bardzo po amerykańsku, żeby w przedpokoju, holu wejściowym od razu osiągnąć efekt WOW! Oczywiście w Stanach osiąga się to przez gigantyczne, wysokie hole, z ozdobnymi schodami z marmuru, ale kiedy nie ma się kilkusetmetrowej willi, są inne możliwości.

Tapeta w przedpokoju


Czy nie będzie to zabawne, jeśli przypomnę Wam, że jeszcze kilka lat temu nie byłam do tapet przekonana? Aż nastąpił punkt zwrotny w tym aspekcie dla mnie i tapety pojawiły się wszędzie!

Na ścianach, na meblach, w zatrważającej ilości. Jeśli jesteście z nami od lat, wiecie, jak często używam tapet do dekorowania mebli. Jeśli jesteście nowi, koniecznie zobaczcie kilka moich realizacji:


ZOBACZ PEŁNĄ METAMORFOZĘ


ZOBACZ PEŁNĄ METAMORFOZĘ

ZOBACZ PEŁNĄ METAMORFOZĘ

ZOBACZ PEŁNĄ METAMORFOZĘ

ZOBACZ PEŁNĄ METAMORFOZĘ

ZOBACZ PEŁNĄ METAMORFOZĘ

ZOBACZ PEŁNĄ METAMORFOZĘ

ZOBACZ PEŁNĄ METAMORFOZĘ

Jeśli interesuje Was temat tapetowania mebli- zajrzyjcie do wpisu, gdzie wyjaśniam jakimi tapetami oklejać meble. 

Jak widzicie, motywy dżungli, palm, są mi bliskie od dawna. Z początku zastanawiałam się nad tą tapetą do pokoju Helenki, ale tam pojawi się coś równie fantastycznego. Później zadecydowałam, że ten efekt WOW chcę do holu wejściowego.

Tapeta na zamówienie


Bardzo się ucieszyłam na współpracę z Natalią, która jest częścią rodzinnego biznesu ze sklepu farby-dekoracje.pl

Chociaż od razu padło na motyw dżungli, nie od razu udało się nam stworzyć koncept, odpowiadający efektowi, jakiego pożądałam.

Natalia robiła dla Nas wzór od "zera". Z początku zwierzęta pojawiły się na zielonym tle, później. w lepszej skali i proporcjach na tle szarym, a finalnie, w największej skali i na pięknym, niebieskim tle.

Etapy tworzenia wzoru tapety


Fototapety na włóknie szklanym FAQ


To wyjątkowe tapety, rzekłabym luksusowe. Z jednej strony mają wybitną jakość druku, z drugiej wytrzymałość i cechy okładzin z włókna szklanego.

Mogą zostać stworzone na podstawie zdjęć lub grafik, Waszych, lub zleconych (zamówionych), czyli stworzony na życzenie Klienta.

Jaki efekt uzyskujemy przy druku na włóknie szklanym? Jednolitej, gładkiej powierzchni, matowej (!), która, jeśli nam się znudzi może zostać pokryta farbą.

Jest to bardzo wytrzymały materiał, który możecie wycierać wodą. Wyobraźcie sobie, że odpowiednio zalakierowane mogą być użyte pod prysznicem!

My na swojej tapecie w przedpokoju również położymy lakier, aby zabezpieczyć ją, bo to wnętrze w domu jest bardziej narażone na wilgoć i brud, niż pozostałe pomieszczenia.

Fototapety na włóknie szklanym są pokryte klejem, aktywowanym wodą- ten proces zobaczyć możecie już jutro w filmiku, na naszym kanale na Youtube. 

Cena jest zależna od projektu, wynosi średnio 115zł/m2. W przypadku jeśli dysponujecie swoim projektem/zdjęciem ok. 105zł.m2, w przypadku wykonania tapety wodoodpornej, np. pod prysznic, ok.155zł/m2.

Fototapety spełniają wszystkie normy, krajowe oraz międzynarodowe, dotyczące emisji cząsteczkowej i substancji niebezpiecznych. Składają się z naturalnych surowców, więc gwarantują zdrowy mikroklimat pomieszczenia.

Ciekawostką jest fakt, iż pod tapetę można położyć można położyć dwie warstwy tapety magnetycznej lub zabezpieczyć ją bezbarwnym lakierem, i zyskać powłokę dla mazaków suchościeralnych.

Czas trwania montażu zaskoczył nawet mnie. Z zabezpieczeniem ścian, demontażem oświetlenia, zajęło to ekipie z farby-dekoracje.pl około dwudziestu pięciu minut! 

Przedpokój z efektem WOW


Oto nasz przedpokój, jeszcze nie wykończony. Jeszcze nie w pełnej krasie, ale już robiący olbrzymie wrażenie. Nie mogłam sobie wymarzyć piękniejszego wejścia do domu. Od razu się uśmiecham i takimi samymi uśmiechami raczą nas nasi goście.


Zwróćcie uwagę na detale, na jakość wydruku. Jestem naprawdę pod olbrzymim wrażeniem!
I na koniec Wasze ulubione zestawienie, czyli PRZED i PO. Moim zdaniem wnętrze zyskało charakter, ja piękne tło do nagrywek, Helenka miejsca do oglądania. Dajcie znać, jak Wam się podoba i czy odważylibyście się na takie rozwiązanie?

« Nowszy post Starszy post »

Komentarze