07.09.2018

Ciemna ściana w sypialni. Farba, która o nas dba!


Dzisiaj zapraszam Was do naszej sypialni. Jeszcze nie w pełnej krasie, ale możecie już zobaczyć, którą ze ścian pomalowaliśmy na ciemno, jakie wybraliśmy łóżko, w jakim stylu zamierzamy. Poza tym, opowiem Wam o wyjątkowej farbie, która dba o nasze wnętrza.Ciemna ściana w sypialni


W czasie wykańczania domu wewnątrz pytaliśmy Was, którą ze ścian w sypialni pomalować na ciemno. Dobrze nam doradziliście! Ściana vis-à-vis okna prezentuje się znakomicie. To ściana na którą pada światło dzienne ze wschodniej wystawy okna. Podobnie, jak w salonie, zaskakuje nas feerią barw. Od fioletów, przez szarości, antracyty, aż do czerni nocą.

Nie bójcie się ciemnych ścian w pomieszczeniu. Nasza sypialnia jest nieduża, ma raptem trzynaście metrów kwadratowych. Ciemna ściana nadała jej głębi, charakteru i klimatu. Wiele osób uważa, że małe pomieszczenia pomalowane na ciemno staną się mroczne. Ja uważam, że stają się klimatyczne!

Ciemna ściana to idealne tło dla mebli, w każdym kolorze, czy wykończeniu. W naszym salonie, na tle antracytowej ściany stoją rude meble, na wysoki połysk.

W naszej sypialni, ciemna ściana pięknie podkreśla kolor tapicerowanego wezgłowia (o łóżku więcej wkrótce), ciemnej szafki Mariusza (przejdzie ona szaloną metamorfozę), eksponuje białe lampki.

Oczywiście w sypialni pojawi się zaplanowana tam tapeta. Póki co, chcieliśmy nacieszyć się wnętrzem bez niej.

Jaką kolorystykę wybraliśmy do sypialni?


Krótko powiedziałabym, że wyciszającą. Ciemna ściana, granatowo-chabrowe łóżko, ciemne meble. Taka kolorystyka jest nam bliska z sypialni w naszym mieszkaniu, w Łodzi.

Dobrze czujemy się w takim wnętrzu. Sprzyja wyciszeniu, drzemkom, odpoczynkowi. Doświadcza tego również Helenka, dla której ciemna ściana, kontrastująca z białym sufitem, lampkami, czy framugą drzwi, jest wspaniałą dekoracją.

Do ciemnej ściany i niebieskiego łózka w nieskończoność można dobierać dodatki i komplety pościeli. Mamy gładkie, granatowe, żółte, białe we wzory, w słonie. Na potrzeby zdjęć do sypialni przyniosłam bakłażanowy koc i absolutnie zakochałam się w tym zestawieniu!

Poduszki o różnych kolorach i fakturach cudownie prezentują się na tle chabrowego wezgłowia i ciemnej ściany za nim. Każdy kolor będzie wyglądał dobrze w tym wnętrzu!

Trzy pozostałe ściany zostały białe. Na jednej z nich pojawi się tapeta. Pokój nie stracił przestrzeni, wprost przeciwnie, zyskał głębie i charakter.

Wyjątkowa farba ceramiczna


O tym, że kochamy farby Magnat, już wiecie. Wybraliśmy je do łazienki, do kuchni, a także do pozostałej części domu. Stosowaliśmy je już wcześniej. Między innymi w naszym mieszkaniu.

W naszej sypialni, pokoju Helenki i gabinecie zastosowaliśmy farbę Magnat Ceramic Care To wyjątkowa farba o wyjątkowych cechach. 

Farba Magnat Ceramic Care
Przede wszystkim farba Magnat Ceramic Care to farba ceramiczna, jak sama nazwa mówi.
Poza tym:
  • jest plamoodporna
  • oczyszcza powietrze z formaldehydu
  • ma powłokę odporna na rozwój bakterii
  • jest antystatyczna
My zdecydowaliśmy się na jedną ciemną ścianę i trzy białe, ale Wy możecie wybierać  aż z 52 (!) gotowych kolorów!

Dwie pierwsze właściwości możecie znać z wpisów dotyczących farby ceramicznej Magnat. Testowałam jej plamoodporność w kuchni. 

Dzięki tym cechom, ściany pomalowane farbą ceramiczną możecie myć, czyścić z zabrudzeń.

Ale to nie wszystko! Farba ceramiczna Magnat Ceramic Care oczyszcza powietrze z formaldehydu. Formaldehyd, obecny m.in. w plastikowych przedmiotach, chemii gospodarczej, czy kosmetykach i ma szkodliwe działanie na organizm człowieka. Im mniej go w naszym otoczeniu- tym lepiej!

Farba Magnat Ceramic Care dodatkowo ma powłokę odporną na rozwój bakterii, a dzięki działaniu antystatycznemu w mniejszym stopniu przywiera do niej kurz.

To taka farba, która o nas dba! O nasze wnętrza, podnosi nam komfort ich użytkowania, ułatwiając pozostanie w czystości, bez szkodliwych cząsteczek, czy kurzu.

Uwielbiam takie rozwiązania, bo ja też robię wszystko by zadbać o rodzinę i dom. Cieszę się, że mieszkamy w szczerym polu domów energooszczędnych, w których nikt nie pali węglem. 

Nasz dom posiada ogrzewanie podłogowe, które również sprzyja alergikom, nie powoduje unoszenia się kurzu do dróg oddechowych. Pozwala kontrolować temperaturę domu bardzo dokładnie.

Jeśli dbamy o to, co jemy, czym jeździmy, to warto dać zadbać o siebie w naszych domach i mieszkaniach!


Jestem ciekawa Waszego zdania. A może znacie i już stosowaliście farbę Magnat Ceramic Care? Piszcie!

Dziękuję marce Magnat za pomoc w realizacji wpisu.

« Nowszy post Starszy post »

Komentarze