03.08.2018

Jaką farbę wybrać do kuchni? Co zastosować w miejsce kafli?


Dzisiaj zapraszam Was do mojej kuchni. Właściwie tylko do jej fragmentu, ale kluczowego! To miejsce w kuchni,gdzie nie zdecydowaliśmy się na płytki i jesteśmy z tej decyzji bardzo zadowoleni. Czytajcie dalej!

Niedawno pokazywaliśmy Wam, jaką farbę wybraliśmy do naszej łazienki. Była to farma Magnat Łazienka. A na jaką farbę zdecydowaliśmy się do kuchni?

Zmywalna farba ceramiczna do kuchniNa plamoodporną farbę ceramiczną Magnat Ceramic w kolorze C45. Sprawdziliśmy tą farbę podczas remontu naszego mieszkania i nie wybrałabym żadnej innej do wykończenia domu!

Dlaczego? Przede wszystkim, bo została już przez nas sprawdzona, ale zanim to nastąpiło, wyboru dokonywaliśmy opierając się na jej właściwościach.

Magnat Ceramic to farba, która posiada ceramiczne komponenty. Dzięki czemu, w praktyce, ściana pomalowana tą farbą jest odporna na szorowanie i mycie. Farba nie żółknie i nie odbarwia się. Dodatkowo farba ta jest odporna na środki dezynfekujące.

Trudno o lepsze parametry w takim miejscu w domu, jak kuchnia. My, częściowo, za płytą indukcyjną, zdecydowaliśmy się na kafle, oglądaliście je w tym wpisie, ale poza niedużym panelem nad blatem, cała kuchnia została pomalowaną farbą ceramiczną.

W naszej kuchni znajdują się dwa newralgiczne miejsce, gdzie płytek nie ma, jest tylko farba ceramiczna i świetnie spełnia swoją funkcję!


Ściana przy zlewie


Przy oknie znajduje się mój wymarzony, duży, ceramiczny zlew. Uwielbiam GO! Głęboki zlew, ma wśród wielu zalet, jedną wadę- wylane do niego ciecze rozbryzgują dookoła. Woda z garnka, resztka kawy z kubka termicznego. Ponadto samo mycie naczyń w tym miejscu sprawia, że na ścianę, co chwila padają krople wody. Jest tutaj też znaczna część blatu roboczego. Miejsce do krojenia, przygotowywania posiłków. Strzelające pomidory, oliwa z oliwek, to produkty, które na codzień brudzą ścianę w tym miejscu.
Ponadto, możecie zauważyć, że nad kaflami ściana również jest tylko pomalowana. Osadza się na niej para wodna, plamy. 

Ściana przy zlewie musi być zabezpieczona w odpowiedni sposób, by jej eksploatacja była nieuciążliwa. Dla mnie farba ceramiczna w tym miejscu to rozwiązanie idealne.

Farba ceramiczna w kuchni


Drugim miejscem, po prawej stronie okna, jest, jak go pieszczotliwie nazywam, kącik parowy. Tutaj, jeszcze niewidoczne na zdjęciu podczas urządzania, stoją czajnik elektryczny, sterylizator do butelek i przedmiotów Helenki, ociekacz. To miejsce, które jest narażone nie tylko na plamy, ale notoryczny kontakt z kroplami wody. Farba ceramiczna sprawdza się tutaj idealnie! Kącik ten mogliście zobaczyć w odcinku nowego cyklu Zorganizowana Mama na Youtube.

Plamoodporna farba ceramiczna


Zaletą farby ceramicznej Magnat Ceramic jest to, że większość zabrudzeń, wodę, czy plam po np. oliwie usuniecie za pomocą gąbki/ bawełnianej ścierki z wodą/ ręcznika papierowego. Zaś trudniejsze zabrudzenia, za pomocą gąbki z płynem do mycia naczyń, czy okien.
Nie mogłam nie pokusić się o testy, które oczywiście najprzyjemniej będzie Wam obejrzeć w formie video. Zapraszam już jutro o 20:00 na odcinek z kuchni, w serialu Budujemy Dom. Oglądajcie koniecznie.

Do testów użyłam na ścianę oliwy z oliwek oraz ketchupu. Musicie zobaczyć, jak łatwo usunąć je za pomocą zwykłego ręcznika papierowego.


Uwielbiam farbę ceramiczną. My wybraliśmy białą, ale pamiętajcie, że do wyboru macie aż sześćdziesiąt sześć gotowych kolorów! A jeśli marzy się Wam jakiś z palety NCS, wystarczy złożyć specjalne zamówienie w sklepie Magnat.

Farbę testowaliśmy dwa lata w naszej poprzedniej nieruchomości i aktualnie testujemy od ponad miesiąca w naszym, nowym domu. Nie tylko nie wybrałabym innej! Kiedy ktoś pyta mnie, czym pomalować mieszkanie, czy dom, zawsze polecam farbę ceramiczną. 

Świetnie sprawdzi się w przedpokoju, gdzie,co rusz powstają plamy, czy zabrudzenia. A jeśli macie  w domu dzieci/zwierzęta/męża, to jest to farba dla Was! Brudne ręce, paluszki w kolorowej farbie, a nawet mazaki, usuniecie ze ściany bez problemu. Ja tylko czekam, aż Helena przeprowadzi swoje testy.

Dajcie nam znać, w komentarzach, czy znaliście i czy stosowaliście farbę ceramiczną? Jak się u Was sprawdziła?
« Nowszy post Starszy post »

Komentarze