10.08.2018

Ciemna ściana we wnętrzu. Nasz retro kącik w saloniePrzychodzą różne mody i trendy. Nie podążam za wszystkimi, ale są takie, które mnie urzekają i które sprawdziły się we wnętrzu naszego nowego domu. Ciemna ściana jest jednym z nich, dzisiaj nie wyobrażam sobie bez niej salonu. Czytajcie dalej!Jeszcze kilka lat temu nie lubiłam tapet, ciemnym kolorom mówiłam nie, a każdy, stary mebel byłam skora przemalować.

Dzisiaj uwielbiam unikatowe tapety, perełki designu zostawiam nienaruszone, a granatowa ściana była na mojej liście marzeń.

Ciemna ściana w pokoju nadaje głębi


O ciemnych ścianach już pisałam.  Szczerze? Nie wyobrażałam sobie naszego salonu bez jednej, ciemnej ściany. Dość długo nie wiedziałam tylko której? 

Obaw, co do przytłoczenia wnętrza, nie miałam w ogóle. Wprost przeciwnie! Dzisiaj pomalowałabym na ciemno jeszcze więcej ścian. Na chwilę obecną mamy taką ścianę w salonie oraz sypialni. Ale farba została, będzie malowane!

Pierwsze, co spostrzegłam po pomalowaniu ściany w salonie, to głębia. Było to niezwykle miłe zaskoczenie. Ma się wrażenie, jakby salon kończył się dalej.
Jakie meble pasują do ciemnej ściany?


Utarło się, że jasne, białe, aby nie przytłoczyć wnętrza. Znowu pojawia się słowo przytłoczyć. A ja jestem zdania, że ciemna ściana tylko pogłębia wnętrze. Moim zdaniem, pasują do niej meble w bardzo różnych kolorach i tonacjach. Ja, na pierwszą aranżację wybrałam komplet mebli Bilea. Meble są w miodowym, rudym kolorze. Zdecydowałam się na duża komodę (180cm) oraz biblioteczkę.
Moim zdaniem, ściana nabiera dzięki nim fioletowych tonacji, a meble są fantastycznie wyeksponowane. We wpisie o małej komodzie, która stała w naszym salonie, w mieszkaniu, możecie ocenić, jak te same meble prezentowały się na tle białej ściany.

A ta mała komoda, po przeróbkach, stanęła w naszej łazience. Wraz z zupełnie inną komodą, z kompletu Tatra Nabytok. 

Meble z drugiego kompletu są ciemno brązowe i planuję, w przyszłości, wstawić je do salonu.
Dzisiaj cieszę się rudym zestawem i pięknymi kontrastami.

Ciemna ściana tłem dla dekoracji


Tak, bo drugie, co zauważyłam, po zaaranżowaniu tej przestrzeni meblami i dekoracjami, to właśnie cudne kontrasty.

Każdy kolor pięknie kontrastuje z antracytem. Żółty, kobaltowy, pomarańczowy. Cudnie komponuje się z nim złoto oraz miedź. Właściwie każdy kolor jest pięknie wydobyty na tle ciemnej ściany.Jestem wielką fanką retro. Nie tylko w kontekście mebli. Podobają mi się stare serwisy i wazony. Mają nie tylko fascynujące wzornictwo, kształty, ale przede wszystkim fantastyczne kolory. U góry widzicie serwis kawowy, porcelana Karolina, ze złotymi zdobieniami w wybarwieniu masy perłowej. Uwielbiam go!


Do grafitowej ściany idealnie pasują miedziane i złote dodatki. Jestem zachwycona tym połączeniem i kontrastem.


Przy ciemnej ścianie wspaniale prezentują się rośliny. Ja jeszcze nie przywiozłam swojej dżungli, która cierpliwie czekała na zakończenie prac w domu w naszym biurze. Niebawem zobaczycie moje okazy.
Prawdziwie Tajemniczy Antracyt


Producent, Magnat, nie pomylił się wybierając tą nazwę. Ściana w kolorze Tajemniczy Antracyt to przygoda, która rozpoczyna się rano, ze wschodem słońca i kończy późnym wieczorem. Rano ściana jest stalowo szara, około południa wydobywają się z niej fioletowe tony, później robi się granatowa, by po zmroku stać się kompletnie czarna.

Uwielbiam ten wachlarz odcieni, który prezentuje się w ciągu kilku godzin na jednej ścianie. To antracyt robi robotę temu wnętrzu. Jestem nim absolutnie zachwycona i już planuję jego pociągnięcie do przedpokoju i holu wejściowego.

Zobaczcie na zdjęciach poniżej, wszystkie wykonywane tym samym sprzętem, pod różnym kątem, o jednej porze, jaką feerią barw obdarowuje nas jeden kolor na ścianie.Farba ceramiczna w ciemnym kolorze


Zaletą farby Magnat Ceramic jest matowy efekt, który uzyskujemy po malowaniu. Dzięki temu kolor jest naprawdę głęboki, a przy tym, dostajemy wszystkie właściwości farby ceramicznej. Jest plamoodporna. Możemy ją czyścić za pomocą bawełnianej szmatki z kurzu, czy plam i zabrudzeń. Uwielbiam to w farbach ceramicznych, bo pozwalają zachować świeże wnętrze przez lata.

Ponadto, farbę ceramiczną Magnat kupicie nie tylko w gotowych kolorach, ale również na zamówienie! Możecie dowolnie wybierać z palety!

Kącik retro


Właściwie cały nasz salon jest mocno retro. W szerokim kadrze zobaczycie go wkrótce. Czekaliśmy długo na montaż stolarki wewnętrznej, a co za tym idzie- listew przypodłogowych.

Do naszego salonu mam kilka kompletów (tak, dobrze czytacie) mebli, które będę wymieniać. Zaczęłam od biblioteczki i długiej komody Bilea, to rumuńskie meble z lat 60-tych. Ale w kolejce czekają już, między innymi, wspomniany komplet Tatra Nabytok i kilka innych okazów. Wiele odsłon tego kącika zobaczycie, zostając z nami na kolejne lata :)

Ps. Wyobraźcie sobie, jak pięknie schowa się na tej ścianie telewizor.  Ktoś z Was polecił nam takie rozwiązanie i był to strzał w dziesiątke, dziękujemy. Inna sprawa, że nie wiem czy i kiedy ten telewizor wstawimy, ale jeśli już to zrobimy, będzie zamaskowany kolorem ściany. Polecam!

Tak prezentowała się ta część salonu przed malowaniem i po urządzeniu. Jak Wam się podoba?

 Pozdrawiamy Was ciepło z Heleną i zapraszamy do obejrzenia odcinku o ciemnej ścianie i kąciku retro, już jutro, na naszym Youtube :)
« Nowszy post Starszy post »

Komentarze