01.06.2018

Pomysł na hol wejściowy. Projekt i moodboard


Pokazaliśmy Wam już prawie wszystkie koncepcje oraz wizualizacje dotyczące naszego nowego domku. Zostały dwa pomieszczenia, które chcielibyśmy Wam przedstawić. Dzisiaj na warsztat bierzemy hol wejściowy. Czytajcie dalej!Jak możecie wnioskować, po przeczytaniu poprzednich wpisów, o pozostałych pomieszczeniach w domu, większość z naszych koncepcji jest mocno vintage. Ale łączymy to retro ze współczesnymi elementami, tworząc eklektyczną mieszankę, w naszym stylu.


Nie inaczej podeszliśmy do przedpokoju. Chciałabym aby znalazło się w nim kilku elementów z mojej wish listy. Czy to będą te konkretne przedmioty? Jeszcze nie mam pewności, ale zarys jest!

Co powinno się znaleźć w przedpokoju?


Szafa. Moim zdaniem, bo ktoś powie, zabudowa, wieszaki itd. Ja chciałabym aby w przedpokoju stanęła retro szafa. W pierwszej kolejności widziałam tutaj szafę z naszej sypialni, ma ona jednak dwa mankamenty.


Nie jest zbyt wysoka, więc konieczne byłoby ustawienie pudeł do przechowywania, a część z półkami znajduje się po lewej stronie. Jak zobaczycie poniżej, korzystniejszym dla nas układem byłyby półki po prawej stronie mebla.

Nie wyobrażam sobie holu bez wieszaka na ubrania. Mam świetny, nietypowy z czasów PRL, niestety bez dobrego zdjęcia.


To ten mebel po prawej stronie. Posiada metalową półkę oraz wieszaki, a na dole (niewidoczna na zdjęciu), znajduje się skrzynia. Można na niej usiąść i coś w niej schować. Chciałabym aby ten mebel znalazł się w naszym przedpokoju. Może nie od razu zdążę go poddać liftingowi, ale z czasem, z pewnością zyska drugie życie.


Bez czego jeszcze nie wyobrażam sobie przedpokoju? Bez przedmiotu ze zdjęcia. Nie, nie o stół chodzi, a o .. dywan! Wiecie, jak bardzo kocham dywany i bardzo chciałabym tworzyć nimi dekorację dla tego pomieszczenia.

Dywan znajdzie się w przedpokoju z jeszcze jednego powodu, otóż zdecydowaliśmy się na drewnianą podłogę do całego domu !

W przedpokoju musi być również miejsce na lustro. Mam kilka luster w solidnych, drewnianych ramach i któreś z nich z pewnością uświetni to pomieszczenie.

Jeśli uda się ją zmieścić, stanie tutaj takżę szafka na buty oraz zawiśnie szafka na klucze. To ostatnie, to element, bez którego nie wyobrażam sobie przedpokoju.

Rzut holu wejściowegoA właściwie to rzut całego domu. Hol wejściowy ma niespełna 5,3 m2. Jest w nim wnęka, idealna pod szafę i wspomniany wieszak. Być może zmieści się tutaj też półka na buty. Po lewej stronie, na ścianie, znajdą się oczywiście włączniki, alarm, ale także kinkiety oraz lustro.

Czym stworzyć efekt wow w przedpokoju?


Ciągle szukam w swojej głowie pomysłu na element tzw. suspensu ;) Może kolor, ale nie na ścianie? Jeśli jesteście ciekawi, o czym myślę, koniecznie wpadajcie zobaczyć odcinek na naszym Youtube. Nowe odcinki w każdą sobotę o 20:00.

Myślę też o meblu w nietypowym kolorze? Jak wspomniałam na początku wpisu, wybrana przez nas szafa posiada pewien mankament i mam w zanadrzu inną, która idealnie nadaje się do spektakularnej metamorfozy. W kolorze, rzecz jasna!

Nie pokazałam Wam też oświetlenia, ani dla tego pomieszczenia, ani dla żadnego z prezentowanych wcześniej, ale to świadomy zabieg. Oświetleniu poświęcimy odrębny wpis.

Hol wejściowy moodboardA jakie są Wasze przedpokoje? W kolorze? Czy białe? Pamiętacie, jak wyglądał przedpokój w naszym mieszkaniu? Możecie go zobaczyć tutaj oraz tutaj.

Zobaczcie odcinek o holu wejściowym:


« Nowszy post Starszy post »

Komentarze