08.06.2018

Jakie materiały wybrać do kuchni? Fronty, blat, uchwyty


Po publikacji wpisu o naszej granatowej kuchni, zasypaliście nas pytaniami o szczegóły. Co to za fronty kuchenne, ile kosztują? Jaki blat wybraliśmy? Na te i pozostałe Wasze pytania, odpowiemy dzisiaj ze szczegółami. Czytajcie dalej!Granatowe fronty kuchenne na zamówienie


Szukając frontów do naszej kuchni troszeczkę się załamałam. Wykonawca kuchni odsyłał nas do producentów, którzy rozkładali ręce i pokazywali mi standardowy wzornik: czerwony, biały, szary, kremowy.

A jaką kuchnię sobie wymarzyliśmy? Granatową i nie zamierzałam odpuszczać !Cena za m2 frontu kuchennego na zamówienie


Podczas kolejnej wizyty u producenta frontów, spytałam o możliwość wykonania zamówienia indywidualnego i okazało się, że jest to możliwe. Czy było jakieś "ale" ? Cena. Standardowa cena metra kwadratowego frontu w tej firmie, z dostępnego, popularnego wzornika, wynosi ok.180zł/m2. W przypadku wyboru koloru na zamówienie (ze wskazanego wzornika) to koszt 385zł/m2. Widać różnicę, prawda?

W tej cenie mieści się też frez, żłobienie, chociaż zdecydowaliśmy się inne, mniej klasyczne, niż to z wizualizacji. Jest to cena brutto gotowego frontu kuchennego. Czy to bardzo dużo, czy mało, ocenicie własną miarą. Ja chciałam przedstawić różnicę w cenie.Marmurowy blat kuchenny


Taki mi się marzył. Po tym, jak zobaczyłam milion odcinków o amerykańskich domach. Ale w Polsce to nie jest popularne rozwiązanie, a skoro nie jest popularne, to będzie miało swoją cenę. Tak, jak w przypadku zainwestowania w łazienkę, podłogi, czy dopłacenie do koloru frontów, nie byłam gotowa wydać dwunastu tysięcy złotych za 4mb blatu. A tyle właśnie miałby nas kosztować. W dodatku nie ten wykonany z marmuru,a z tańszego materiału, tzw. konglomeratu kwarcowego.

Cenię szlachetne materiały, i przy wykończeniu naszego gniazdka wybieraliśmy dobre lub bardzo dobre materiały. Nie mniej, tak nieduży element, jakim jest blat kuchenny, w takiej cenie, odpuściłam.

Poszukiwałam więc materiału zastępczego i postawiłam na środek zastępczy.

Blat kuchenny imitujący marmur


Tak trafiliśmy na producenta (Egger), u którego dostępne są dwa wzory: charakterystyczny z żyłkami (Torano) oraz wybrany przez nas, łagodniejszy, Pelagio.

Nie wybraliśmy wzoru z żyłkami, bo w kuchni zrobiłoby się "za dużo". Granatowe fronty, złote uchwyty, część białego AGD. Te żyłki byłyby już przesadą. Wybrany przez Nas blat to również imitacja marmuru, ale prawie biała z niewielką domieszką melanżu.

Złote uchwyty kuchenne


Powyższe zdjęcia zdradzają kolejny wybór- złote uchwyty do szafek kuchennych. Oczywiście, nie ze złota, a w kolorze złotym.

Również długo ich szukałam i tutaj muszę się podzielić swoim doświadczeniem. Po wpisaniu frazy złote uchwyty kuchenne  w obrazy google przeszłam od razu na aliexpress i radośnie zamówiłam cudnie wyglądające, prostokątne rączki.
Poczekałam na nie 6 tygodni, a w tzw. międzyczasie znalazłam z Mariuszem sklep stacjonarny w Łodzi, gdzie kupiłam dla porównania jedną rączkę, wykonaną z mosiądzu.

Kiedy dotarło do mnie zamówienie z ali, podziękowałam swojej intuicji i wieloletniemu doświadczeniu w pracy nad wnętrzami. Bez oglądania na żywo- nie kupuj! Mam na myśli takie kosztowne, stałe fragmenty gry. Dobrze zrobiłam. To, co przyjechało ze wschodu nie nadaje się do montażu choćby w garażu!

Poniżej, po lewej stronie rączka wykonana z mosiądzu (producent włoski, polski dystrybutor), po prawej stronie rączka z Chin.

Mam nadzieję, że widzicie różnice. Nie chciałam przyoszędzić. Po prostu szukałam opcji. Po lewej stronie opcja za ok. 40zł/sztuka, po prawej stronie ok. 1dolar/ sztuka. Różnice są widoczne nie tylko w wyglądzie. Rączka z Chin jest tandetnie żółta! Rączka z Chin porysowała się od leżenia w torebce, złoty kolor po prostu się starł. Poza tym jest podejrzanie lekka, zakładam więc, że autor oferty, używając słowa "metal", miał na myśli aluminium najgorszej jakości.

Z pewnością już wiecie, które uchwyty wybraliśmy :) Raz jeszcze zachęcam Was do zamawiania próbek. Warto wydać niewielkie pieniądze, by sprawdzić jakość i wygląd produktu, przed wydaniem kilkuset, czy kilku tysięcy złotych.

Płytki do kuchni


Już wspominałam Wam o tym, że chcemy w domu zastosować kilka nietypowych rozwiązań. Jednym z nich są cudowne, ręcznie robione i wypalane płytki z pracowni Kaflove.  


Każda z płytek to arcydzieło! Wybraliśmy gładkie oraz ze wzorem. Wzory są różne, będą ułożone w przypadkowy sposób, by uzyskać efekt, o jaki nam chodzi. Efekt WOW! 

Zastanawiałam się długo nad rozwiązaniem do kuchni. Myślałam o zwykłych płytkach, o szybie, a nawet o tapecie (!) Finalnie, z wielką radością podeszłam do współpracy z Kasią i jestem już mocno niecierpliwa, by przedstawić Wam efekt ostateczny.


Umywalka do kuchni


Zdecydowaliśmy się na ceramiczną umywalkę z popularnego szwedzkiego marketu meblowego :) Póki, co, możecie ją zobaczyć wyłącznie na wizualizacji. Jestem bardzo ciekawa, jak będzie wyglądała w praktyce. Czy wykonawcy uda się ją zamontować, tak, jak sobie wymarzyłam, bo w kuchni miały miejsce pewne "hocki-klocki" :) 


Złota bateria kuchenna


Jak już idziemy na bogato, to do uchwytów wykonanych z mosiądzu nie mogłam wybrać prostej, srebrnej baterii.

Nie znalazłam jeszcze idealnej, ale mam już pewien typ. W kolorze złotym i koniecznie,z wyciąganą wylewką. To praktyczne rozwiązanie, ponownie, sprawdzone w mieszkaniu,z  którego nie zamierzałam rezygnować.

To by było na tyle, jeśli chodzi o wybrane przez Nas materiały. Już wiecie, że na podłodze pojawiło się drewno. Jak wygląda dom z drewnianą podłogą możecie zobaczyć tutaj, klik.

A także w odcinku serialu budujemy dom, zachęcamy do subskrybowania. Przed Nami i Wami, najfajniejszy etap. URZĄDZANIE całego domu !
Jesteście pewnie ciekawi sprzętów wybranych do kuchni? To temat na odrębny wpis. Mam nadzieję, że jesteście zapisani na nasz newsletter i otwieracie skrzynkę z powiadomieniami o nowych postach? Inaczej ominie Was najbardziej spektakularny etap, finalne wykończenie i urządzanie domku :)Dajcie znać, czy wpis okazał się dla Was pomocny? A może macie jakieś dodatkowe pytania? Czekam na Was w komentarzach. 


Widzieliście najnowszy odcinek o kuchni?

« Nowszy post Starszy post »

Komentarze