18.05.2018

Dylematy na budowie. Moje wątpliwości przy wykończeniu


To już ostatnia prosta. I właśnie na tym etapie powstaje najwięcej dylematów. W szczególności, jeśli dotychczas wszystko szło świetnie i nie chcemy zepsuć efektu finalnego. Mam dzisiaj do Was kilka pytań, doradźcie, proszę!

Ciemny kolor na ścianie


Sprawa tyczy się dwóch pomieszczeń (plus ewentualnie przedpokoju) i ciemnego koloru na ścianie. Bo, jak już wiecie, w domu zamierzamy troszeczkę poszaleć i pojawi się kilka mniej popularnych rozwiązań.

Z jednej strony, biele dalej królują we wnętrzach. Z drugiej, ciemne ściany coraz śmielej wkraczają na polskie salony. Pokazywałam Wam przykłady ciemnych ścian w Polskich wnętrzach,w tym wpisie, klik.

fot. wnetrznosci.com


Ja także zapragnęłam ciemnych ścian. Ba! Nawet nie jednej. Pokazywałam Wam już projekt koncepcyjny naszej sypialni oraz salonu.  Po położeniu drewnianej podłogi w całym domu, wykonałam próby koloru na ścianie i zaczęłam się zastanawiać, czy aby na pewno wybrałam dobre ściany?

Sporo refleksji przyszło mi po doświadczeniach moich koleżanek i kolegów blogerek, których wnętrza Wam pokazałam.  Większość z nich pomalowała na ciemno ściany, na których pada światło słoneczne. Dzięki czemu w każdej chwili kolor wygląda inaczej. I tak obudziły się moje wątpliwości, którymi dzielę się poniżej i czekam na Wasze głosy!

Sypialnia i ciemna ściana


Oto nasza sypialnia. Mój pierwszy projekt zakładał pomalowanie na ciemno ściany z oknem. Chciałam uzyskać efekt prawie czarnej ściany, bo tak by wyglądała. Nie padałoby na nią światło dzienne, poza refleksem ze ściany naprzeciwko. Która ściana na ciemno?


Moje arcy nieprofesjonalne wizualizacje z kolorami poniżej. Wybraliśmy Tajemniczy Antracyt, marki Magnat, którego tony wpadają w fiolety, granaty. Jak ten kolor wygląda na żywo, w tej sypialni, na tej ścianie, możecie zobaczyć na tym filmiku, klik. 


Opcja numer jeden, jak wspomniałam, to moja pierwsza wizja. Muszę pamiętać (i chcę!), że na ścianie za wezgłowiem łóżka, znajdzie się arcy kozacka tapeta (Cole&Son Miami)


Opcja numer dwa, zgodna ze statystykami odnośnie malowanie ściany na ciemno, prezentuje się poniżej. Wówczas ciemna ściana byłaby oświetlona światłem dziennym od rana do godziny 11:00. Sypialnia ma wschodnią wystawę okien. 


Podobnie, muszę wziąć pod uwagę wzorzystą tapetę, która ma się z tą ścianą uzupełniać. Spójrzcie na obie opcje, która Waszym zdaniem lepiej się prezentuje?A może zaszaleć? Jest wszak opcja numer trzy! Czyli pomalowanie obu ścian. Trzecia opcja mnie kusi, ale boję się uzyskania efektu wagonu. Z drugiej strony, wagon, z tak spektakularną tapetą ma w sobie to szaleństwo, które lubię we wnętrzach.

I teraz bądź tu mądry, i zdecyduj! Jakie są Wasze opinie? Piszcie, pomogliście mi już wielokrotnie podczas budowy. Liczę na Was.


Ale to nie wszystko! Nie sądziliście, chyba, że odpuszczę Wam pomoc w wyborze ściany w salonie? Mam nadzieję, że jesteście gotowi.

Ciemna ściana w salonie


Salon ma wystawę wschodnią, południową oraz zachodnią (okno w kuchni). Tutaj również chcemy pomalować jedną ze ścian na Tajemniczy Antracyt, ale pojawił się dylemat, którą?

Którą ścianę wybrać?Pierwsza opcja zakładała pomalowanie ściany przy wyjściu na taras. Ale pojawił się pewien kłopot. Jak tą ścianę pomalować? Czy całość, z opaską nad drzwiami tarasowymi? Zobaczcie poniżej:


W tej opcji muszę pamiętać, że zaraz obok drzwi tarasowych zaczyna się zabudowa kuchenna i może się okazać, że mamy do czynienia ze zbyt dużą ilością granatu?

A może pomalować tylko część tej ściany, do granicy z oknem? Jednak, czy to nie wygląda dziwnie?I tutaj pojawia się opcja numer dwa, czyli rezygnacja z tej ściany i pomalowanie ściany naprzeciwko. Tej, którą widzicie poniżej:


Ma szansę wyglądać, jak poniżej. Co sądzicie? Jestem coraz bliższa tego wariantu. Ta ściana jest ładnie odcięta od pozostałych i stanie się pięknym tłem dla mojego kredensu. Tak sądzę. A jakie jest Wasze zdanie?


To, którą ścianę pomalować? Piszcie mi w komentarzach.

Ciemna ściana w przedpokoju


Jest jeszcze jeden mały dylemat dotyczący ściany w naszym korytarzu. Dostałam taką podpowiedź, aby i tutaj dać odrobinę granatu. Zobaczcie:I jakie jest Wasze zdanie? Bardzo liczę na Wasze podpowiedzi. Napiszcie mi, proszę, w komentarzu, którą ścianę lub które ściany pomalować w sypialni? Co sądzicie o pomyśle granatowej ściany w salonie? No i którą malować? A przedpokój ? Jestem bardzo ciekawa Waszych opinii. Siedzę tutaj i czekam na Was!

Oglądajcie odcinek o dylematach:


« Nowszy post Starszy post »

Komentarze