06.03.2018

Nietypowa bieliźniarka. Wzór monstery


Z czym dzisiaj do Was przychodzę? Z bardzo praktycznym meblem, jakim jest bieliźniarka. Możemy w niej przechowywać koce, pledy, zapasową pościel. Ten egzemplarz, czasy świetności miał już za sobą, a ja postanowiłam oddać mu trochę życia z modną grafiką monstery. Oglądajcie!Bieliźniarka PRL


Bieliźniarki to bardzo funkcjonalne i fajne meble. Zazwyczaj mają kształt komody, świetnie jeśli otwierają się od frontu. Wówczas blat możemy wykorzystać do dekoracji, postawienia kwiatów etc. Ten konkretny egzemplarz otwiera się z góry, ale w porównaniu do wcześniejszych bieliźniarek, które widziałam i przerabiałam, ma dużą zaletę w postaci rozmiarów. Jest ultra wąski!

Mebel przed metamorfozą


W ostatniej chwili złapałam za aparat, żeby zrobić zdjęcie PRZED. W natłoku pracy, w pracowni, jeszcze przed ciążą, potrafiłam się dosłownie "zatracić" :) Mebel z płyty, w okleinie, z dość ciekawymi bohomazami na froncie postawiłam przemalować, ale nie w całości.


Wykleiłam geometryczne wzory. Użyłam do tego celu niebieskiej taśmy malarskiej. W praktyce, najlepszej, z jaką miałam do czynienia. Bardzo dobrze przywiera do powierzchni i malując odpowiednio (z taśmy na powierzchnię, nie odwrotnie), nie prowokuje powstawania zacieków.

Uzupełnianie ubytków


Stare meble bardzo często lądują na śmietniku z powodu niewielkich uszczerbków. Np. odłamaniu się, ukruszeniu rantu mebla. Taką szkodę można łatwo naprawić. Wystarczy ubytek zaszpachlować szpachlą do drewna, z zapasem. Następnie przeszlifować i gotowe! 


Malowanie nóżek komody


Do pomalowania nóżek komody użyłam czarnej, matowej farby. Normalnie sięgnęłabym po zwykłą farbę akrylową, ale miałam jeszcze troszkę w słoiczku magicznej farby olejnej (nie toksycznej, nie śmierdzącej) zza granicy.
Malowanie wzorów
Wyklejone trójkąty pomalowałam farbą akrylową, białą. Dwa z nich. Kolejne dwa w kolorze granatowym i zielonym.

Szablonowanie mebli


Same trójkąty nie zrobiły efektu "wow", więc postanowiłam na dwóch białych dodać wzór. Wybrałam szablon z monsterą. Bardzo lubię tą roślinę i jej wzór, bo kojarzy mi się z moją nietypową suknią ślubną.  Jak prawidłowo szablonować meble? Skąd brać unikatowe wzory? Więcej znajdziecie w tym wpisie, klik. 


A gdybyście woleli zaczerpnąć wiedzy o szablonowaniu z tutoriala video, odsyłam Was tutaj:


Jakiej farby użyć do szablonowania?


Najlepiej farby kredowej. Każda gęsta farba sprawdzi się najlepiej. Najmniej jej podcieknie pod szablon. Ja pomieszczałam farby kredowe i akrylowe, które zagęściłam nieco kredówkami. Wybrałam odcienie zieleni i złota.Mebel przed i po metamorfozie


Jak prezentuje się bieliźniarka po metamorfozie? Dodałam jeszcze czarne lamówki po bokach. Korpus (blat i boki), pomalowałam w głębokiej zieleni. A dla kontrastu z czarnymi nóżkami dodałam złotą lamówkę.

Mebel przed metamorfozą i po :


Gdybyście chcieli zobaczyć tutorial video z powstawania tej metamorfozy, zapraszam Was na nasz kanał na Youtube, miłego oglądania:Lubicie takie niesztampowe stylizacje? Korzystacie z szablonów przy stylizacji mebli? Koniecznie dajcie mi znać w komentarzu. Do następnego!
« Nowszy post Starszy post »

Komentarze