02.03.2018

Jakie rolety zewnętrzne wybrać do domu? Nasz typ

Montaż rolet

Dzisiaj na tapetę, a właściwie elewację, bierzemy rolety zewnętrzne. Jakie rolety wybrać? Czy rolety zewnętrzne można montować tylko w trakcie budowy? Wybrać rolety manualne, czy sterowane zdalnie? Czytajcie dalej.

Szukając odpowiedniego rozwiązania, trafiliśmy na sklep domondo.pl, który posiada bardzo szeroki wachlarz produktów. Poza poszukiwanymi przez Nas roletami zewnętrznymi, znajdziecie w nim: rolety materiałowe zwykłe, rolety materiałowe dzień i noc, plisowane oraz bambusowe, ponadto żaluzje aluminiowe i drewniane, firany i zasłony. Sklep domondo.pl realizuje również zamówienia na osłony przeciwsłoneczne, jak markizy tarasowe, balkonowe, boczne, żagle słoneczne i parasole. Z całą pewnością można podkreślić, iż marka jest w stanie odpowiedzieć na wiele potrzeb Klienta (zarówno do domu, jak i do mieszkania).

ROLETA ZEWNĘTRZNA


Skoncentrujmy się na rolecie zewnętrznej. Jakie pełni funkcje i dlaczego się na nią zdecydowaliśmy?

Roleta zewnętrzna na okno

Przede wszystkim żaluzje zewnętrzne mają za zadanie chronić Nas przed nadmierną ekspozycją wnętrza domu/mieszkania na słońce. Biorąc pod uwagę, występujące od niedawna, bardzo gorące lata chcieliśmy zapewnić sobie komfort eksploatacji domu w sezonie wakacyjnym. Dla naszego domu wybraliśmy duże okna (np. okno fix w salonie 180x180cm), a i sam budynek nie jest osłonięty innymi nieruchomościami, czy drzewami. Zastosowanie rolety zewnętrznej zapewni nam więc ochronę przed przegrzaniem domu latem. Ale czy tylko z tego powodu zdecydowaliśmy się na ich montaż?

Kolejnym argumentem jest komfort snu. Nie wiem, jak jest w Waszym przypadku, ja bardzo lubię kiedy pomieszczenie przygotowane do snu jest dobrze przewietrzone, nawilżone i ciemne. Po prostu ciężko mi zasnąć, kiedy do sypialni wpada światło z zewnątrz. Poza tym, cenię też sobie spokojny sen nad ranem. Nie należę do osób, które radośnie budzi muskające twarz słońce. Wówczas raczej złoszczę się na Mariusza, że zapomniał zasłonić okno ;) Rolety zewnętrzne zapewniają też dodatkowe wytłumienie przed dźwiękami z zewnątrz.

Nie tylko mój sen się liczy. Wiecie, że lada moment na świat przyjdzie nasza córka. Możliwość kontrolowania światła dziennego w jej pokoju, z pewnością ułatwi nam nadanie jej pewnego rytmu dobowego.

Bardzo ważną rzeczą, którą również należy wziąć pod uwagę jest ochrona przed włamaniem. Oczywiście, rolety zewnętrzne jej nie zapewniają, ale ją zwiększają. Przede wszystkim skutecznie chronią nasze okna przed wybiciem, czy zniszczeniem szyb. Dodatkowo, kiedy wyjeżdżamy na weekend lub wakacje, zamknięcie rolet zewnętrznych eliminuje czynnik „kuszenia”. Nie zasłonięte okna to wodzenie złodzieja, który zrobi zakusy na nasz telewizor, kino domowe, czy inną część wyposażenia.

Od strony praktycznej oraz doświadczeń naszego wykonawcy, rolety zewnętrzne skutecznie odstraszają potencjalnego złodzieja. Dlaczego?

Sam proces kradzieży, jak możemy zakładać, jest wystarczająco stresogenny. Trudno wyobrazić sobie, by do przyjemności należało głośne i długotrwałe niszczenie rolet zewnętrznych celem włamania się do nieruchomości. Mówiąc kolokwialnie, jest większa szansa, iż złodziej „odpuści sobie” nasz dom, jeśli mamy zamontowane rolety zewnętrzne.

My, poza samymi roletami, zdecydowaliśmy się również na ochronę domu systemem alarmowym.

Roleta zewnętrzna na okno

JAKIE ROLETY ZEWNĘTRZNE WYBRAĆ?


Warto wziąć pod uwagę kilka aspektów. Przede wszystkim prosty montaż rolet. Wiecie już, że budowa naszego domu była dość spektakularna. Czynności były podejmowane szybko, a ekipy działały ultra sprawnie. Musieliśmy więc wybrać takie rolety, które są proste (szybkie) w montażu, by nie zaburzyć intensywnego grafiku prac naszej ekipy budowlanej.


Montaż rolet

Rolety montowane są w bardzo prosty sposób. Po lewej i prawej stronie okna montowane są prowadnice rolety (za pomocą śrub). Następnie na nich umieszcza się skrzynię. Tuż po montażu sprawdzana jest funkcjonalność rolet. W praktyce, montaż rolety na jednym oknie trwał ok. 20-30minut!

Montaż rolet


Montaż rolet

Zdecydowaliśmy się na rolety zewnętrzne elewacyjne. Mogą być one montowane zarówno na etapie budowy budynku, jak i po jego wzniesieniu (zakończeniu prac). Gdybyście chcieli ukryć skrzynię rolety w bryle budynku, powinniście rozważyć rolety zewnętrzne podtynkowe.

Montaż rolet

My wybraliśmy rolety zewnętrzne aluminiowe, z aluminiowym pancerzem. Z szerokiej gamy kolorystycznej dostępnej na stronie sklepu domondo.pl, sięgnęliśmy po kolor antracytowy, który idealnie wkomponował się w samo wykończenie okien, drzwi wejściowych oraz dachu.
Skrzynie (kasety) rolet są kątowe. Zwracam jednak Waszą uwagę, iż w sklepie domondo.pl macie pełną dowolność w konfiguracji Waszego zamówienia, a o tym w dalszej części wpisu.

Pancerz aluminiowy

Pancerz aluminiowy

Częściowo zdecydowaliśmy się na rolety manualne, a więc sterowane ręcznie za pomocą sznurka. Dwie z rolet, dla dużego okna fix (180x180) oraz okna balkonowego (220x180) to rolety elektryczne. Sterowanie roletami działa za pomocą pilota naściennego (przypominającego włącznik światła).
Duże okna wyposażyliśmy w sterowanie automatyczne z uwagi na wielkość okien, a więc i ciężar samej rolety. Jesteśmy bardzo ciekawi tego rozwiązania w praktyce! Będziemy mogli Wam w czasie zrecenzować zarówno rolety manualne, jak i automatyczne.

Sterowanie roletami

Dwa udogodnienia, które dodatkowo zamówiliśmy to, po pierwsze, szczotki czyszczące. Zapewniają one komfort estetyczny, bo każdorazowo podczas opuszczania i podnoszenia rolety, szczotki zbierają z nich kurz i zabrudzenia.

Słyszeliśmy również sporo na temat hałasu prowokowanego podnoszeniem i opuszczaniem rolet. Przyznam szczerze, że nie byłby on dla mnie wielką uciążliwością, ale z uwagi na naszą córeczkę i podniesienie naszego komfortu, zamówiliśmy także taśmy wyciszające. Po krótkich testach tuż po montażu rolet, wiem, że była to dobra decyzja!

Rolety zewnętrzne, które wybraliśmy są objęte 5-letnią gwarancją.

SKLEP DOMONDO


To, co urzekło nas w sklepie domondo.pl to prosta możliwość złożenia zamówienia. Rolety zamawialiśmy na wymiar. Na stronie mamy pełną dowolność w konfiguracji, zaczynając oczywiście od rozmiaru samej rolety, poprzez kolor pancerza, skrzyni, prowadnic, wybór systemu sterowania, stronę sterowania, czy wspomniane przez nas udogodnienia, jak : szczotka czyszcząca, czy taśma wyciszająca. Konfigurując swoją roletę, nie musicie sobie wyobrażać, jak będzie ona wyglądała, bo wszystkie elementy składowe, po Waszej konfiguracji, widzicie na ekranie!

Marka domondo.pl istnieje na polskim rynku od ponad roku. Na zagranicznym (Francja oraz Hiszpania) działa od kilku miesięcy. Firma dostarcza swoje rozwiązania na terenie całej Europy, a do produkcji wykorzystuje materiały sprowadzane z Holandii, Belgii, Francji i Hiszpanii.

Warto podkreślić w tym miejscu, iż wszystkie produkty na wymiar realizowane są w Polsce.

Nasze rolety zewnętrzne, podtynkowe, zostały wyprodukowane w Toruniu i od chwili złożenia przez Nas zamówienia dotarły na budowę w ciągu 7 dni! Zapakowane bezpiecznie w kartony.Sterowanie roletami

Pozwoliło nam to idealnie zgrać wyjątkowy dzień na budowie, podczas którego zamontowano drzwi wejściowe, okna, wybrane przez nas rolety zewnętrzne oraz rozpoczęto ocieplanie budynku. Prace trwały od rana do zachodu słońca, byłam obecna tam cały dzień i doglądałam każdego etapu osobiście!

Montaż rolet

Mamy nadzieję, iż przybliżyliśmy Wam temat rolet zewnętrznych. Z przyjemnością podzielimy się swoimi odczuciami w praktyce, już wkrótce. A Was zachęcamy do odwiedzenia sklepu domondo.pl i sprawdzenia, jak w prosty sposób możecie zamówić swoje rolety, lub inne, poszukiwane rozwiązanie, do Waszego domu lub mieszkania.

Za pomoc w realizacji wpisu dziękujęmy marce domondo.


Odcinek o roletach:

« Nowszy post Starszy post »

Komentarze