20.02.2018

Szafeczka w stylu BOHO. Metamorfoza mebla PRL


Dzisiaj mam dla Was mocną metamorfozę. W praktyce, nie miałam pomysłu na tą komodę, pojawił się w trakcie prac i uważam, że warto czasami zaufać swojej intuicji! 


Dokładnie tą samą komodę już poddałam metamorfozie. Miałam po prostu dwa identyczne egzemplarze. Tamta zyskała matową czerń i żmudny, geometryczny, złoty wzór na blacie. Zobaczcie całość, klik. 

A gdybyście chcieli zobaczyć tutorial, zaglądajcie na Youtube:
Rozebranie mebla do metamorfozy


Oczywiście, to od czego należy zacząć to rozparcelowanie mebla. Będzie nam wygodniej pracować i praca będzie dokładniejsza. Zdjęłam więc komodę ze stelaża (nóg) oraz wyjęłam drzwiczki.


Malowanie mebli farbą akrylową


Tym razem miałam zupełnie inny pomysł. Zaczęłam od korpusu, który zyskał piękny niebieski kolor. Wybrałam farbę akrylową, a więcej o farbach poczytacie tutaj. Przed położeniem dwóch warstw farby akrylowej, mebel zmatowiłam delikatnie papierem ściernym, aby powierzchnia zyskała lepszą przyczepność.

  Zdobienie frontów


Fronty komody pomalowałam białą farbą, i to na tym etapie wpadłam na pomysł stworzenia różnych wzorków (niczym szlaczki z zeszytu ucznia podstawówki). Fronty, jak i korpus, malowałam wałkiem typu gąbka. Do dużych, płaskich powierzchni sprawdzi się on najlepiej.Do stworzenia wzoru, który z nieznanej mi przyczyny przywołuje mi na myśl stylistykę boho (?), użyłam kilku różnych szablonów. Uważam, iż udało mi się uzyskać naprawdę ciekawy efekt!

Mebel przed i po metamorfozie


Uchwyty pomalowałam sprayem (i zanurzyłam w lakierze akrylowym dla utrwalenia) na niebiesko, dzięki czemu kontrastują z czarno białym wzorem frontów.


Dodatkowo stelaż, nóżki, zyskały białe skarpetki. Sam wzór nie jest idealny, ale takie też było zamierzenie. Miał wyglądać na trochę wytarty. Jestem ciekawa, czy taka metamorfoza się Wam podoba?

Ja uwielbiam malować meble. Czasem maluję jeden element, czasem pół mebla, a czasem cały. Ze zwykłego, świecącego klocka, wyszła zgrabna i charakterna komódka, która ozdobi salon. Jeszcze nie wiem, czy nasz :)

Chcielibyście zobaczyć, jak dokładnie uzyskałam ten efekt? Oglądajcie tutorial:


« Nowszy post Starszy post »

Komentarze