23.02.2018

Gładzie na ścianach. Rozpoczynamy wykończenie w środku


Yes, yes, yes, jak powiedział klasyk!  W końcu etap budowy, możemy powiedzieć, mamy za sobą i przystępujemy do najbardziej oczekiwanego, wyczekiwanego, pożądanego czasu- wykończenia w środku.  Powiedzcie, że czekaliście, tak, jak my?

Możemy podskoczyć z radości i przybić sobie piątki. Budowa domu (poza wykonaniem elewacji), dobiegła końca. Mamy luty i chociaż oczekiwaliśmy tego etapu dopiero pod koniec marca, zaczynamy prace w środku!

GŁADZIE NA ŚCIANACHJedną z ostatnich czynności, które mamy w kontrakcie z naszym wykonawcą jest położenie gładzi na płytach fermacell. Czym są płyty fermacell ? Odsyłam Was do poprzedniego wpisu, klik.

Dom po położeniu gładzi prezentuje się rewelacyjnie. Ciężko wrócić pamięcią do poprzedniego stanu! Sami oceńcie, jak bardzo wnętrze nabrało formy.


Korytarz


Kuchnia


Łazienka


Pokój dziecka


Salon


Spacer po domku, który jest na tym etapie wykończenia to prawdziwa przyjemność. Przez ostatnie miesiące obserwowaliśmy, a Wy razem z nami, jak rośnie w oczach, jak się zmienia. Ten etap jest już tak bliski finalnego wykończenia i urządzania, że przyznam Wam, mocno się wzruszyłam po wejściu do środka.

Chcecie zobaczyć każde pomieszczenie z osobna? Tylko załóżcie okulary przeciwsłoneczne, bo biel może Was oślepić. Zapraszamy do środka, do naszego domku, gdzie rozpoczyna się najciekawszy i najbardziej atrakcyjny etap- wykończenie domu.

Na home tour zapraszamy Was od samego progu, czyli holu wejściowego. Tutaj znajdzie się miejsce na szafę, wieszak na ubranie i miejsce, aby przysiąść i zdjąć buty.Nie mam jeszcze w sobie ostatecznego pomysłu na tą przestrzeń, jeśli chodzi o rozwiązania kolorystyczne. Ale może zdradzę Wam, iż jedna z połaci będzie ciemna ? :)

Poniżej widok korytarza wewnętrznego domu (widok ze strefy dziennej w kierunku sypialni, łazienki). Tutaj marzy mi się kolor na jednej ze ścian. Może w połączeniu z dekoracją ściany w postaci paneli?


Zapraszamy "na salony", a więc najlepiej doświetloną strefę w domu. Bardzo mi na tym zależało aby było tutaj maksymalnie widno. O naszym pomyśle na tą przestrzeń, możecie poczytać w tym wpisie, klik.


Widna i ustawna kuchnia prezentuje się na ten moment następująco. O jej projekcie koncepcyjnym pisałam w tym wpisie, klik.  Zabawna przebudowa instalacji pod oknem, to moja,w porę, wykonana interwencja! Zmywarka po prawej stronie, zlew po lewej. Wykonawca się tutaj potknął. Ale szybko swój błąd poprawił.


Pokój nagrywek, pokój gościnny, gabinet, a pewnie z początku graciarnia. Oto jedna z trzech sypialni, średnia, która finalnie ma stanowić moje miejsce do pracy.


Najmniejszy pokój planujemy przeznaczyć na pokój dla córci. Z początku będzie spała z nami w sypialni, ale chcielibyśmy jej pokój stworzyć od razu. Na drzemki (oby!), odpoczynek.


Nieduża łazienka z oknem była pierwszym miejscem, które musieliśmy zaprojektować. Jeszcze przed wylaniem płyty fundamentowej. O jej projekcie koncepcyjnym mogliście poczytać tutaj.  Jak będzie wyglądała po wykończeniu? Wizualizację przedstawimy Wam już wkrótce!


Nasza sypialnia, to największy pokój z trzech. W niej planujemy stworzyć swój azyl. Bardzo nietypowy. Jak bardzo? Dowiecie się wkrótce, nie może Was zabraknąć!Dajcie znać, jak Wam się podoba ten etap? My przebieramy nogami! Jeśli chcielibyście wrócić do wpisu o projekcie domu, zajrzyjcie tutaj. Nie zapomnijcie, że poza serią na blogu Budujemy Dom i nową zakładką Wykończenie domu , ten sam cykl możecie oglądać w formie filmików na naszym Youtube! Tutaj znajdziecie całą playlistę o budowie domu, klik. A tutaj o jego trwającym wykończeniu.

Mam nadzieję, że będziecie nam dalej tak licznie towarzyszyć! Koniecznie dołączcie do naszej spec grupy na facebooku- Nietypowy Dom,  Nie może Was także zabraknąć na naszym instagramie.  Liczę, że już dawno dołączyliście do naszego newslettera, prawda?Bo jeśli nie, nowe wpisy mogą Was ominąć! A najpiękniejszy etap przed nami! Możecie również polubić Nas i obserwować na facebooku- tam postujemy na bieżąco linki do najnowszych publikacji i filmików- dołączajcie!

Odcinek o gładziach:


« Nowszy post Starszy post »

Komentarze