02.02.2018

KANAŁY WNĘTRZARSKIE. Jakie oglądam i polecam?

kanaly-wnetrzarskie


Ponieważ coraz intensywniej pracuję na Youtube, a Wy dość często o to pytaliście, dzisiaj przychodzę do Was z listą swoich ulubionych kanałów wnętrzarskich. Lubicie oglądać metamorfozy wnętrz i spektakularne budowy? Czytajcie dalej.


Kanały wnętrzarskie na Youtube


1. Cudowna Kasia zza oceanu


Uwielbiam wyraziste osobowości, które wiedzą, co robią. Mr. Kate to bardzo kreatywny kanał, na którym autorka wraz ze swoim chłopakiem pokazuje spektakularne metamorfozy. Lubuje się w budżetowych rozwiązaniach i potrafi pokazać, jak stworzyć np. designerski salon za 400$. Jeśli lubicie amerykański styl, mocne kolory i uśmiechnięte buzie, to musicie ją poznać.


Wybrany film z kanału Mr. Kate
2. House&Home


Gotowe inspiracje w zrealizowanych wnętrzach i porady wnętrzarskie. To profesjonalny kanał, bez ujęć z ręki (jak u Mr. Kate). Znacznie spokojniejszy, bardziej statyczny. Zobaczycie zrealizowane przez designerów wnętrza, które mogą zainspirować Was do działania nad Waszym wnętrzem.
Wybrany film z kanału H&H

3. Pozytywnie zakręcona para remontuje dom


Wabi Sab - E to nieźle zakręcony kanał. Trzeba ich polubić, albo znienawidzić. Jest spora dawka humoru, mało "reżyserowanych ujęć", ale w tym braku profesjonalizmu tkwi cały ich urok. Para, etapami remontuje stary dom (farm house). I nie chodzi tylko o malowanie naprawione tynku, ale o mocno profesjonalne prace, jak np. wymiana instalacji elektrycznej. Jeśli tematy remontów są Wam bliskie, chcecie zdobyć w tym zakresie "know-how", koniecznie ich oglądajcie!Wybrany film z kanału Wabi Sab- E
4. Bogate wnętrza Ameryki


Robeson Design to już marka. Ale z początku, ta kreatywna kobieta, z pomocą rodziny zdobywała wiedzę w zakresie projektowania wnętrz. Zaczęła dzielić się nią w internecie, realizując coraz to bardziej luksusowe projekty. Lubi blichtr, przepych, glamour i styl Hampton. Chcecie się czegoś od niej nauczyć? Możecie oglądać jej filmiki na kanale, a za kilka dolarów wykupić dostęp do bardziej profesjonalnych treści i wiedzy.  Autorka ma wspaniałą osobowość i ciężko się nudzić podczas jej szkoleń o wnętrzach. Jej video to już pół profesjonalna i profesjonalna produkcje.


Wybrany film Robeson Design
5. Jak "inżynierować" swoją przestrzeń?

Autorka tego kanału lubi budżetowe, ale efektowne rozwiązania. Nie jest może najbardziej dynamiczną prowadzącą na Youtube, nie mniej jej metamorfozy wciągają. Nie boi się chwycić za młotek i wałek malarski, aby oddać nieco blasku i nadać świeżości pomieszczeniom. Bliskie są jej też projekty DIY (zrób to sam). Lubicie proste rozwiązania, które tworzą efekt WOW? To kanał dla Was.Wybrany film z kanału Engineer Your Space
6. Temperamentna Elle


Jak widać po tym zestawieniu, Amerykanie przodują. Wiem, z czego to wynika, napiszę o tym w podsumowaniu. Teraz pora zrobić miejsce dla bardzo energetycznej Elle Toshea. Projekty DIY, stylizacje wnętrz, ich metamorfozy. Na bazie swojego mieszkania i prostymi, efektownymi trickami. Zainteresowanie? Wpadajcie na jej kanał.Wybrany film z kanału Elle Toshea
7. Profesjonalne budowanie i kreatywne pomysły


Taki jest kanał Great Home Ideas. Wnętrza miksują się tam z tipami ad. życia w domu i projektami DIY. Jeśli szukacie kanału bardzo obfitego w treści, dynamicznie kręconych odcinków pełnych porad i tutoriali zrób to sam, to miejsce dla Was.Wybrany filmik Great Home Ideas
8. Go big or ... go watch Houzz TV, czyli bardzo dużo metamorfoz wnętrz


Bardzo dobry kanał. W pełni profesjonalny, ale z emocjonalnymi historiami w tle. Metamorfozy domów, projektowanie wnętrz, planowanie aranżacji. Okraszone świetną narracją, montażem i wspaniałymi kadrami z całych Stanów Zjednoczonych. Nie dajcie się dłużej prosić i biegnijcie się zainspirować!


Wybrany filmik z Houzz TV
9. Or go TINY, bo małe domy są piękne!


Chociaż popularne jest stwierdzenie, że USA są synonimem megalomanii, to właśnie tam najszybciej rośnie w siłę trend "tyci" domków. Nasz dom (83m2) to dla fanów "tiny houses" zbytek. Autor kanału zabiera Nas na wycieczki do ciekawych, dziwnych, kreatywnych malutkich domków, wykonanych w przyczepach, wagonach, kamperach. Od pewnego czasu lata również po całym świecie, pokazując "mini" rozwiązania w różnych strefach czasowych. O tym, co ja sądzę na temat mody na "tiny house", poczytacie w podsumowaniu. Tymczasem, jeśli chcecie zobaczyć, jak ludzie żyją na dwunastu metrach kwadratowych, oglądajcie!

Wybrany odcinek Living Big in a Tiny House10. Polski kanał o wnętrzach, Szybkie Metamorfozy


Zgodnie z opisem kanału, to pierwsze takie miejsce w sieci, w Polsce. Przyznam, iż jest to jedyny kanał o metamorfozach wnętrz, na taką skalę, jaki w Polskiej części Youtube znalazłam. Jeśli chcecie zobaczyć rodzime produkcje, metamorfozy, remonty całych mieszkań, oglądajcie koniecznie!Wybrany filmik z kanału Szybkie Metamorfozy

I jak Wam się podoba to zestawienie? Podsumuję je szybko. Według mnie, Polska to dalej strasznie słaby rynek jeśli chodzi o wnętrza. Traktujemy je po macoszemu. Remontujemy szybko i po kosztach. Nie koncentrujemy się na naszym stylu, tylko na pieniądzach. Tworzą się przez to wnętrza identyczne, wyjęte żywcem z katalogu popularnej sieciówki. W moim odczuciu smutne, bez charakteru i mało wyjątkowe. A czasem wystarczy pomysł i nieco zaangażowania, bez milionowego budżetu, by stworzyć wnętrze "WOW"!

Długo już siedzę na Youtube i dalej łaknę tej wnętrzarskiej inspiracji. USA króluje w tej branży. Przyczyna jest prosta. Zza oceanem mieszka ponad 320 mln ludzi. Daje to pewien obraz potencjału dla branży wnętrzarskiej. Jestem pełna podziwu dla ich kreatywności i gigantycznego rynku DIY działającego właśnie stricte przy wnętrzach. To kanały ze Stanów Zjednoczonych od lat inspirują mnie do działania. Ruch zrób to sam, jest tam bardzo popularny. W Polsce wszystko raczkuje. Powoli uczymy się miksowania mebli nowych i starych we wnętrzu. Odnawiania, odświeżania, refreszingu.

Moda na małe domy, to coś, czego w Polsce długo nie zobaczymy. Powoli akceptujemy fakt, że wygodnie można żyć w domu do 100m2, ale dalej pokutuje przysłowie "zastaw się, a postaw się". Począwszy od wesela przez budowę 300m2 domu właśnie.

Osobiście uwielbiam trend "tiny houses". Pasjami oglądam domki tworzone w przyczepach, wagonach. Nie dlatego, że dziś sama widziałabym się w takiej przestrzeni, z innej przyczyny. Małe powierzchnie wymagają od Nas gigantycznej kreatywności. Od tworzenia nieoczywistych schowków, przez pomysłowe formy do przechowywania. Lubię to, trend minimalizowania, celem przyjemnego życia jest mi w smak.

Reasumując. Kanały wnętrzarskie to nieskończone źródło inspiracji. Dla wybieranych przez nas kolorów, formy, materiałów, rozwiązań. Jeśli nie macie bariery językowej, gorąco zachęcam do ich śledzenia, bo otworzycie na nowe. 

Co z Polskimi kanałami? Podglądam Wnętrza Zewnętrza, Green Canone, Fashionable, namawiam Conchita Home na więcej. Ale tutaj panuje wielki niedosyt! A może ja jestem w błędzie ? Może jest ukryte zagłębie polskich kanałów wnętrzarskich?

Zasypcie mnie linkami w komentarzach!

Nie byłabym sobą, gdybym nie poleciła Wam naszego refreszingowego miejsca na Youtube. Poza metamorfozami mebli, lifestylem (vlogami), jest tam serial o remoncie naszego mieszkania i aktualnie o budowie domu. Po zakończeniu etapu tworzenia konstrukcji i jej wykończeniu w środku, zamierzam postawić swój wykrzyknik w sekcji "kanały wnętrzarskie Polska". Czekajcie tylko :)

« Nowszy post Starszy post »

Komentarze