12.01.2018

Dach, rynny, kominki. Konstrukcja zamknięta domu szkieletowego


W końcu w domu jest ciepło i kiedy wchodzę nagrać dla Was relację na żywo, na nasz instagram, nie muszę biegać w kombinezonie narciarskim! Co się zmieniło od zamknięcia konstrukcji? Czytajcie dalej.

W poprzednim wpisie pokazywaliśmy Wam dość spektakularny dzień na budowie, kiedy trzy ekipy uwijały się przy "jednoczesnym" montażu drzwi, okien, rolet oraz ocieplenia.

Podbitka 


Po zakończeniu prac przy ociepleniu bryły (widoczne poniżej na zdjęciu białe pokrycie ścian to grunt przygotowany do położenia elewacji na wiosnę tego roku), przystąpiono do prac z podbitką dachową. 
Prace te rozpoczęły się właściwie tuż po skończeniu zaciągania styropianu siatką z klejem.


Podbitka jest wykonana z materiału PCV. Została zamontowana do łat montażowych na wkręty. 

Montaż blachodachówki
Kiedy podbitka i część orynnowania były gotowe, fachowcy przystąpili do montażu blachy na dachu. Wszystko trwało jeden dzień.


Dach (konstrukcja) to drewno ze Szwecji (impregnowane i zabezpieczone podobnie, jak szkielet ścian).  Więźba dachowa jest prefabrykowana, w konstrukcji więzarowej i łączona na płytki kolczaste. Blachodachówka objęta jest gwarancją 40 lat (gwarancja techniczna obejmująca korozję perforacyjną) i 15 lat (gwarancja estetyczna, obejmująca odpryski, pęknięcia, łuszczenia).

Rynny


Kiedy zakończono prace przy dachu, zamontowane zostały kominki wentylacyjne oraz rynny.


Rynny są wykonane z materiału PCV, daszki wentylacyjne również. Kominków wentylacyjnych jest w sumie 7 sztuk.

Dzięki tym pracom, konstrukcja całego domu została zamknięta. Odczuliśmy to bardzo szybko podczas odwiedzin w środku, kiedy wiatr przestał nam urywać głowy:)

Jak wyglądał domek przed położeniem dachu i jak po, zobaczcie ile zmienia "czapka" domu:Już na tym etapie bryła coraz bardziej zaczyna przypominać dom.

Jakie prace są aktualnie wykonywane na budowie? Aktualnie mamy przestój, ale nie zdążyliśmy jeszcze Wam pokazać ocieplania domu wewnątrz (poddasze), wykonania sufitów i ocieplania ścian elewacyjnych od wewnątrz.

Jesteście ciekawi kolejnych etapów prac? Przed Wami omówienie projektu elektryki i wiele więcej! Koniecznie zapiszcie się na nasz newsletter! Nie wysyłamy żadnego spamu, żadnych ofert, tylko linki do świeżutkich wpisów na blogu :)


Odcinek o dachu:

« Nowszy post Starszy post »

Komentarze