12.12.2017

Instytut designu. Poznajcie Refreszerki


Asia to kolorowy, szalony ptak. Poznałam ją dzięki akcji #babskirefreszing, ba! Nawet osobiście, kiedy wspólnie z Kasią i Martą zrobiły mi niespodziankę odwiedzając mnie w Łodzi. Dzisiaj ja chcę abyście wy poznały Asię.

Człowiek z energią, kocha wnętrza z energią


Coś w tym jest. Nie zrozumcie mnie źle. Osoby, które poznaję, takie mocno ekspresyjne, wybuchowe, nieco szalone, to właśnie właścicielki szalonych, odważnych wnętrz. I Asia od pierwszych chwil spotkania właśnie takie wrażenie na mnie zrobiła. Jedną z pierwszych jej prac, którą zapamiętałam na grupie, była szafka w psychodelicznej tapecie. Wcześniej Asia, która pracuje również w moim zawodzie (jako pośredniczka w nieruchomościach), obserwowała mnie m.in. na Youtube. I tak kółko się zapętliło.

Kolorowe wnętrze, kolorowe meble


Jak zobaczycie poniżej, prace autorki to miks kolorów. Kolory pojawiają się u niej na ścianach, do tego wzory i tworzy to wszystko szalone wnętrze. Dla mnie pełne radości, uwielbiam takie niesztampowe połączenia i prywatnie, wspaniale się czuję właśnie w takich domach.

List od Asi


Kocham wnętrza z energią, meble z duszą i dekoracje, szczególnie te wykonane własnoręcznie. Uwielbiam ferie barw, mieszankę wybuchową kolorów. Nie wzgardzę również jasnymi, stonowanymi wnętrzami, w które wkradła się harmonia i spójność. Ot taki dualizm we mnie.

W projektach, które tworzę nie spotkacie monotonii, symetrii i motywów powielających się. Kurz, wszędobylski pył ze szlifowanego drewna, zapach przypalonego kleju i spirytusu z politury, bejcy, wosku, a często też i lakieru to moje naturalne środowisko. Weszłam w nie chwiejnym krokiem, lecz z każdym kolejnym mebelkiem staje się on coraz pewniejszy.

Bez wątpienia jestem miłośniczką starych rzeczy, z pozoru bezwartościowych, zniszczonych. Powiadają na mieście, że mam oko i potrafię z pomocą ciekawych rozwiązań podarować mebelkom nowe, często lepsze życie. Kocham dreszczyk emocji, towarzyszący mi podczas szeroko pojmowanych polowań, wypadów i szopingów. Najbardziej pasjonuje mnie proces tworzenia. Nieszablonowe podejście do projektowania, tworzenie prostych rozwiązań opartych na trendach, dobrym smaku z zachowaniem właściwych proporcji kolorów, tekstur, faktur i stylów.

Często podróżuję, niekoniecznie daleko. Mawiają, że podróże kształcą i wiele w tym racji. Szukam inspiracji wszędzie, a te ulotne chwile uwieczniam na amatorskich zdjęciach. Często schodzę z utartych szlaków, bo tam najczęściej znajduję prawdziwe perełki.

Prace AsiW pracach Asi odnajduję dokładnie to o czym pisze. Miksowanie, łączenie i wybuchową mieszankę. Asia prowadzi już swojego bloga, facebooka oraz instagram.  Znajdźcie ją, zostawcie komentarz, łapki w górę i serduszka, będzie jej ultra przyjemnie.

Napiszcie mi też w komentarzu, które z prac przypadły Wam do gustu? Albo zainspirowały do działania? Czekamy !
« Nowszy post Starszy post »

Komentarze