10.10.2017

Łódź Design Festival i MEETBLOGIN 2017. Relacja


Po raz trzeci mieliśmy przyjemność być Uczestnikami spotkania dla blogerów wnętrzarskich MEETBLOGIN oraz Łódź Design Festival.


Spotkania z designem?
Spotkania dla blogerów?


Jak w przypadku każdej relacji z tego typu wydarzeń, postaram się Wam przybliżyć, na czym one polegają i czemu służą.

Zacznę od tego iż odchodzi się już od słowa bloger i mówi "twórca". Bo nie każda z osób, tworząca w sieci pisze bloga. Dla grupy twórców, które piszą, kręcą, fotografują wnętrza, dedykowane jest spotkanie MEETBLOGIN. Tutaj możecie przeczytać relację z 2015 roku, a tutaj z 2016 roku. W zakładce lifestyle znajdziecie też relacje z innych wydarzeń dedykowanych twórcom w internecie. 


Na spotkaniu MEETBLOGIN, które odbywa się w trakcie trwania ŁDF, rozmawiamy o designie. Podczas konferencji odbywają się panele, o obecnych i przyszłych trendach. Są przedstawiciele firm, którzy prowadzą wykłady lub ciekawe warsztaty. Możemy z nimi porozmawiać, nawiązać współpracę. W przerwach spotkania dla twórców, biegamy niczym szaleni po wystawach Łódź Design Festivalu. Oglądamy projekty nowych projektantów.

Tegorocznym hasłem ŁDF było : "od.nowa" i, jak słusznie zakładacie, jest mi ono bardzo blisko. REFRESZING to nie tylko blog, video, social media. To mój sposób życia. Odnawianie, odświeżanie, re używanie, recykling. Dlatego temat przewodni festiwalu rozumiałam na wiele sposobów.

Jeśli kręci Was design, lubicie oglądać niesztampowe projekty i rozmawiać o tym, co we wnętrzach "piszczy", musicie wpisać w swoich kalendarzach MEETBLOGIN 2018!

Rozmowy, warsztaty, dyskusje


Podczas tegorocznego Meetblogin poruszono kwestie bycia twórcą w internecie. Rozmawialiśmy o różnicach pomiędzy blogiem, a np.prasą i o wolności, którą mamy. Z tą wolnością, w parze idzie też pewna odpowiedzialność i poruszenie tego wątku przewinęło się już po raz wtóry w tym roku, na konferencjach dla twórców w sieci.

Wspaniałe, kreatywne warsztaty przeprowadziła firma naturalnienaturalni.pl na zlecenie BARLINKA. Barlinek, jako firma odpowiedzialna społecznie i ekonomicznie, produkująca w 100% drewniane podłogi, oddaje naturze, to, co z niej pozyskuje. Nie mieliście, co prawda, możliwości zasadzenia własnych drzew, ale przygotowano dla nas warsztaty: jak zrobić las w słoiku? I były one naprawdę fantastyczne. Jeśli jesteście ciekawi, jak stworzyć bezobsługowy las w słoiku, którego nie trzeba podlewać, odkręcać, tylko podziwiać, to dajcie znać w komentarzach- zrobię dla Was tutorial.Wielokrotnie podczas paneli na konferencji dla blogerów, a także na ogólnodostępnych powerspeech'ach, przewijał się wątek odpowiedzialnego tworzenia, wybierania materiałów pochodzących ze znanego źródła. W dobie, w której wracamy do rzemiosła, na artystach rzemieślnikach, również leży brzemię tej odpowiedzialności. 


Drugie, ultra kreatywne warsztaty przeprowadziła CERAMIKA PARADYŻ. Naszym zadaniem było ułożenie z mozaiki ceramicznej blatu stolika. Blaty te zostaną następnie uzupełnione o nogi i przekazane na aukcje WOŚP. Wspaniale, prawda?

Blaty układaliśmy w wylosowanym temacie, niestety moja grupa dostała "NEW MINIMAL" i chociaż stolik wyszedł super, żałuję, iż nie mogliśmy bardziej poszaleć.

Nasze zmagania z tworzeniem lasu w słoiku oraz tworzeniem blatu z mozaiki zobaczyć możecie też w najnowszym vlogu na naszym YOUTUBE

Bardzo ciekawym wykładem podczas konferencji było wystąpienie designera, Marcusa Keichela. Pokazał nam, jak wygląda proces projektowania krzesła. Od konceptu, do finalnego mebla. Przyznam, iż widząc stworzone krzesło, nie spodziewałam się za nim tylu miesięcy pracy i było to bardzo ciekawym doświadczeniem. Zgoła inaczej zerkam teraz na inne meble.

Na koniec (dla Nas, bo brzucho nie pozwoliło mi więcej wysiedzieć) odbyły się kreatywne warsztaty z IKEA. Wpierw, mieliśmy za zadanie stworzyć kolaż, moodboard, odzwierciedlający nas we wnętrzu. Po 20 minutach intensywnej pracy, kazano nam zapomnieć o stworzonej pracy, użytych materiałach i przygotować kolejną. Coś w rodzaju naszego "alter ego". Pracy, która również nas przedstawia, nasz rozwój i która się nam podoba. Było to mega kreatywne i musicie koniecznie zobaczyć moją pierwszą i drugą pracę na VLOGU !

Za mało czasu na design!


To taka moja konkluzja po raz wtóry, jeśli chodzi o weekendy z ŁDF i Meetblogin. W przyszłym roku, zamierzam to zaplanować zupełnie inaczej, tak, by móc spędzić odpowiednią ilość czasu na samych wystawach. Sporo więcej o nich opowiadam na vlogu.

Tutaj wspomnę Wam tylko o świetnej części ŁDF mówiącej o ludziach starszych i temacie starzenia się społeczeństwa, w ogóle. Przepięknej wystawie "Miejskie marzenia", o naszym pragnieniu by w mieście znalazło się więcej zieleni i żywiołów (wody, ognia).

Zostawiam Was z garścią zdjęć i spotykamy się w piątek, o 20:00. 


« Nowszy post Starszy post »

Komentarze