08.09.2017

Wyprowadzamy się z mieszkania! Idą zmianyJak zwykle, nie wiadomo, kiedy ten czas uciekł. Wakacje dobiegły końca i przed nami sporo zmian. Czas się nimi z Wami podzielić!

Okres lipca i sierpnia chciałam przeznaczyć na poprawę i optymalizację bloga oraz Youtuba. W dużej mierze mi się to udało, chociaż zdrowie w sierpniu mi nie dopisało i sporo przeleżałam. Był to najgorszy czas na niedomaganie, bo sierpień przeznaczyliśmy na spakowanie mieszkania do wyprowadzki.


Wyprowadzka z mieszkania


Kiedy podjęliśmy decyzję o budowie domu- już wkrótce dowiecie się znacznie więcej- w pierwszym wariancie zakładaliśmy, iż zostaniemy w mieszkaniu do czasu ukończenia budowy i wykończenia domu. Wstępny harmonogram zakładał oddanie nam budynku do wykończenia w czerwcu 2018 roku. Nastąpiło jednak kilka znaczących zmian. Przede wszystkim budowa przyspieszyła i zakładamy otrzymanie budynku w marcu lub kwietniu 2018 roku. Co to zmieniło w praktyce? Konieczność wynajęcia mieszkania wcześniej, dlatego, że w maju, czy czerwcu rynek najmu jest martwy. Podjęliśmy więc decyzję, iż wyprowadzimy się do początku września i wynajmiemy mieszkanie już teraz.  O kwestii przygotowania mieszkania do wynajęcia dowiecie się w kolejnym wpisie. Jak długo się pakowaliśmy? Jakie są moje wskazówki? Również dowiecie się wkrótce.Gdzie się wyprowadzamy?


Skoro opuszczamy swoje mieszkanie, musimy mieć zaplanowaną na te kilka miesięcy jakąś inną akomodację. Nie zastanawialiśmy się długo. Moja mama ma duży dom i na kilka miesięcy przenosimy się właśnie tam. Opowiadamy o tym w tym vlogu:Jak się na to zapatrujemy? Więcej usłyszycie we vlogu, ale trzeba Wam wiedzieć, że jako osoba widząca świat raczej w różowych okularach, cieszę się, iż w ogóle mam mieszkanie, które mogę wynająć i, że mama ma duży dom, w którym możemy zamieszkać. Dzięki temu manewrowi, uda nam się też zarobić trochę więcej pieniędzy w ciągu najbliższych miesięcy, potrzebnych przy kredycie na dom. O tym również opowiemy wkrótce. Z pewnością nie będzie lekko, dla mnie po czternastu latach życia na swoim i Mariuszowi, po pięciu latach życia ze mną w mieszkaniu, nagle zamieszkać w domu teściowej, ale będziemy musieli sobie poradzić. Cieszymy się z tego, iż w ogóle mamy taką opcję.

Zmiany, zmiany, zmiany


Jak wspomniałam budowa domu miała rozpocząć się później. W pierwszym wariancie zakładaliśmy, iż nastąpi to w październiku. Miała zostać wówczas wylana płyta fundamentowa. A kolejne prace miały rozpocząć się w kwietniu 2018 roku. W związku z możliwością przyspieszenia wzniesienia i zadaszenia konstrukcji, być może również jej ocieplenia, już do końca listopada tego roku, wszystko nabrało tempa. Wiele zależy od pogody, ale postawienie konstrukcji w tym roku to duże przesunięcie dla Nas w grafiku. Te pracy zdeterminowały ten szereg innych decyzji, które musieliśmy podjąć. Wypowiedzieliśmy lokal, w którym mieliśmy pracownię. Jest to również związane z faktem iż cały obiekt będzie przechodzić modernizację. Tak, czy siak, mieszkając aktualnie ok. 40km od Łodzi, pracownia byłaby nam bardzo nie po drodze. Czy znajdziemy lokal pod nową pracownią poza Łodzią? Nie mówimy nie, ale bierzemy też inne rozwiązania pod uwagę. Wszak dzisiaj warsztaty mogą się odbywać w każdym miejscu na ziemi!

Nasz dom


Od zakomunikowania Wam, że będziemy budowali dom, zostaliśmy przez Was zasypani pytaniami w mailach, na facebooku, na instagramie. Jaki dom, gdzie, za ile, w jakiej technologii, jak duży, dlaczego ? To te najczęściej pojawiające się. Czy zdradzimy Wam teraz odpowiedź na wszystkie z nich? W żadnym wypadku ! Musicie uzbroić się w cierpliwość, poczekać na rozpoczęcie astronomicznej jesieni i czekającej na Was, ciekawej, ramówki. Tutaj na blogu i oczywiście na naszym kanale na Youtube . KONIECZNIE kliknijcie subskrybuj, jeśli chcecie być na bieżąco.
Aktualności


Aktualnie wywieźliśmy na wieś 95% naszych rzeczy. Te z pracowni, jak i z domu. Pozostawiliśmy sobie garstkę prywatnych i niezbędnych rzeczy. Karton dowodzenia, o którym już Wam kiedyś pisałam. W mieszkaniu są już wstawione, częściowo, nowe meble, które zostały zakupione dla Nowych Najemców naszego mieszkanka.


O tym dlaczego podjęliśmy taką decyzję, również dowiecie się w kolejnych wpisach. Mam nadzieję, że Ci z Was, którzy np. szukają mieszkania do wynajęcia lub mieli już z taką transakcją do czynienia, wypowiedzą się i przedstawią swoje doświadczenia. Już 21/08 ruszyła budowa naszego domku. Kręcimy dla Was aktualnie odcinki i robimy sesję do wpisów o każdym etapie tego przedsięwzięcia. Nie ma się, co oszukiwać, jesteśmy tak samo pełni emocji i pytań, jak Wy ! Mamy nadzieję, że z przyjemnością zabierzecie się z Nami w tą podróż. Dajcie znać, które wątki interesują Was najbardziej? Piszcie koniecznie,abyśmy wiedzieli jakie tematy poruszać w odcinkach i na blogu, ok? Czołem!

« Nowszy post Starszy post »

Komentarze