20.07.2017

Komoda - mebel uniwersalny. Co wybrać?
Zgodnie z moimi prywatnymi badaniami, wielu rzeczy może zabraknąć w domu/mieszkaniu, ale nie jej. Wiecie o kim mowa?


Nie wyobrażam sobie wnętrza bez komody! To ultra praktyczny mebel. Można przechowywać w nim rzeczy - wewnątrz, ale i na zewnątrz. Schować to, czego nie chcemy na co dzień oglądać, a blat udekorować ulubionymi kwiatami, książkami, czy wazonami.

Komody mogą być drewniane, z szufladami, nowoczesne, retro, małe, czy duże. Ale, okazuje się, że bez nich żaden salon nie może funkcjonować. A zgodnie z obecną modą, również: sypialnie, czy łazienki.

Dotychczas komody widziałam najczęściej 
właśnie w salonach. Ale wraz ze zmieniającą się modą można je spotkać również w aranżacjach łazienki - jestem zachwycona takim rozwiązaniem i marzę o podobnym do domu. Sypialnie to też nowe miejsce na królowanie komody. Mebel pełnić może w niej funkcję praktyczną - do przechowywania ubrań, jako szafka pod telewizor oraz dekoracyjną.

Dzisiaj komoda to już nie tylko masywny klocek, ale piękna ozdoba, a często najważniejszy mebel w mieszkaniu.

Komoda


Funkcje komody, zmieniły się na przestrzeni wieków. Z początku ta nazwa była dedykowana meblom skrzyniowym, z szufladami do przechowywania odzieży. Ale czasy się zmieniły. Dzisiaj komoda to mebel uniwersalny. O wielu funkcjach i wielu twarzach.


Komodą nazywane się dzisiaj różne meble. Jak chociażby witryny. Pełnią one praktyczne funkcje pojemnościowe, i wiele osób, tak właśnie je nazywa. W salonie taki mebel wydaje się wręcz niezbędny. Dokumenty, gry, dekoracje - to tylko część rzeczy, które ja chowam w komodzie w salonie.


Nowoczesna komoda


To praktyczny mebel dla części rozrywkowej salonu. To na niej stanie (lub nad nią zawiśnie telewizor). A jej środek wypełnią filmy na dvd, dekodery, piloty i pozostałe akcesoria np. kina domowego. W zależności od stylu, jaki preferujemy, może być bardziej nowoczesna (zdjęcie powyżej) lub drewniana, jeśli kochamy klasykę (zdjęcie poniżej).


Komoda z szufladami


To dla mnie najbardziej praktyczny rodzaj komody. Szuflady w komodzie pozwalają na jej optymalne używanie w sypialni lub pokoju dziecięcym - jako mebla do przechowywania ubrań, w łazience - do schowania licznych kosmetyków, czy detergentów lub w biurze - do trzymania dokumentów, teczek itp.
Poza wygodną przestrzenią w szufladach, każda komoda ma blat, a ten nieskończone możliwości dekorowania i aranżacji, pociągnę dla Was ten temat w innym poście. Aktualnie, nowoczesne komody do salonu to miksy. Drewno, laminaty, szkło. Szuflady z półkami, półki ze szkłem. Elementy witryny. Jestem zakochana w szczególności w tych ostatnich. Dodanie jeszcze specjalnego oświetlenia pozwoli wyeksponować wazony, czy zastawę, a nawet książki. Porządek jest zachowany, ale nie wszystkie przedmioty są ukryte. Ja, jako mierna minimalistka potrzebuję widzieć i mieć pod ręką przedmioty, które lubię. Takie rozwiązania będą więc dla mnie najkorzystniejsze i najładniejsze. A Wam jak się podoba?

Mieszanie nowoczesności i vintage


Na salony wkroczyły meble retro. Zwinna stylistka, dekoratorka, wymiesza je płynnie np. retro fotel z nowoczesną komodą. Zresztą już sam mebel (zdjęcie poniżej) to świetny miks- nowoczesny laminat i szlachetne drewno. Wspaniałe dodatki i dekoracje uzupełnią wygląd Waszego salonu.


Ja wolę retro


Najbliższy memu sercu jest właśnie ten styl i gdybym miała usłuchać pragnień Mariusza o nowych meblach w naszym powstającym domku, to wybrałabym właśnie te stylizowane. Dalej kocham miłością najpotężniejszą drewniane nóżki, toczone, montowane pod skosem, które dodają meblom lekkości. Jak dla mnie mają też wspaniałą funkcję praktyczną - dużo łatwiej zadbać o czystość, np. odkurzanie, przy takich uniesionych meblach.
Dajcie mi znać, jak to wygląda u Was? Kto ma komodę w salonie (lub jakimkolwiek innym pomieszczeniu) ręka w górę - napiszcie mi w komentarzach. To meble retro? Czy nowe? A może stylizowane? Czekam na Wasze zdanie.


Dziękuję marce Salony Agata za pomoc w publikacji

Zdjęcia są własnością marki Salony Agata.

« Nowszy post Starszy post »

Komentarze