20.06.2017

Program do projektowania wnętrz. PCon Planner


Nasz nowy projekt, czyli budowa domu zbliża się wielkimi krokami. Nie tylko z uwagi na to przedsięwzięcie postanowiłam wziąć udział w szkoleniu z programu do projektowania wnętrz.
Przede wszystkim dlatego, że pragnę się rozwijać. Jeśli robimy ciągle to samo, nie sięgamy po nowe, cofamy się. Ja kocham zmiany. Wszystkie traktuję jako wyzwanie. I nie zastanawiam się CZY mu sprostam, tylko JAK to zrobić :)Bardzo się ucieszyłam na wieści o takim programie jak pCon.planner, bo jedyne na czym wcześniej próbowałam swoich sił to Sketchup, którego nie pokochałam.Na szkolenie wybrałam do się Warszawy, do showroomu firmy Bene.  Szkolenia odbywają się w różnych miastach, śledźcie grafik lub wyślijcie zapytanie na facebooku.


Szkolenia mają dwa poziomy: podstawowy i zaawansowany. Ja, jak się domyślacie, wzięłam udział w tym pierwszym :) Dobrze, merytorycznie przeprowadzono nas przez interfejs programu. Pokazano podstawowe funkcje. Wiadomo, jeśli znacie jakikolwiek program do projektowania, lub chociaż mieliście z nim do czynienia, będzie Wam zdecydowanie łatwiej poruszać się w pConie :)


Program pCon jest bardzo intuicyjny. Interfejs to cztery widoki - obszary pracy.  Góra- perspektywa- przód- prawa. A każda z nich posiada jeszcze niezależne funkcje- przesuwania, orbitowania itd, oraz niezależne widoki. Jest funkcja budowania gotowego pomieszczenia- pokoju, ścian, ale także pokoju z podziałami. Wszystkie te prace są bardzo intuicyjne, i po kilku godzinach można opanować podstawowe skróty, które wiadomo znacznie przyspieszają prace. 


Poszukiwałam łatwego (nie mylić z prostego) programu, który pozwoli mi rozwijać się w tej dziedzinie, a przede wszystkim zaplanować układ naszego domu. Zaprojektować łazienkę, czy kuchnię. 

W pConie systematycznie rozbudowywana jest lista materiałów, a dodatkowo program posiada dostęp do 3D Warehouse (nazwijmy to roboczo magazynem produktów w 3D), który znacznie ułatwi pracę.Szkolenia pCon Planner są dla grupy ok. 8 osób (na zdjęciu jesteśmy z całym zespołem firmy BENE), więc każdy ma czas zadać pytanie.  I chociaż wszyscy pracowaliśmy w swoim tempie, każdy z inną- dotychczas zdobytą- wiedzą, z powodzeniem zakończyliśmy program szkolenia budując w programie stół !

Jak się domyślacie taka funkcja też mnie miło zaskoczyła, bo już od jakiegoś czasu myślimy z mężem o swoich własnych projektach. Jest to świetne pole do rozwinięcia tego marzenia, urealnienia go. Teraz czas na kurs zaawansowany.

Kursy, wbrew powszechnemu założeniu, wcale nie są dedykowane wyłącznie architektom. Uważam, iż to wspaniałe narzędzie dla dekoratorki/projektantki, ale także pośredniczki, czy inwestorki w nieruchomościach. 

A Wy? Projektujecie? Z jakich programów korzystacie? A może znaliście już wcześniej pCona? Chętnie poznam Wasze doświadczenie, napiszcie mi w komentarzach i koniecznie zobaczcie odcinek z wycieczki na to szkolenie na moim Youtube.


« Nowszy post Starszy post »

Komentarze