30.05.2017

BLOG CONFERENCE POZNAŃ 2017 relacja


Tak, jak Wam obiecałam, w zakładce lifestyle postaram się umieszczać między innymi relacje z różnych wydarzeń, w których mam przyjemność brać udział.


Dla kogo jest taka konferencja?


Spotkania tego typu zdecydowanie nie są dla osób, które piszą blogi do szuflady lub bez zamierzonego celu. Dla osób, które nie chcą się rozwijać. Dla osób, które uważają, że samo pisanie bloga wystarczy. Zdecydowanie jest to miejsce dla osób, które chcą się rozwijać, lubią poznawać ludzi i pragną by blog, ich pasja,stały się pracą i pozwoliły im uprawiać najlepszy zawód na świecie- siebie.


Ja na, pierwszym takim spotkaniu, byłam raptem rok temu, więc dla wielu osób mogę byś świeżakiem. Zeszłoroczna obfita relacja, przypomniała mi w jakim celu ja jeżdżę na konferencje dla blogerów. Ale pamiętajcie- każdy ma lub musi znaleźć swój powód ;)


Zeszłoroczna edycja, bardziej kameralna, zdecydowanie bardziej mi się podobała. Rozumiem, że wydarzenie się rozrasta, jednakże porównując wiedzę, jaką obkupiłam się rok temu, w tym roku już niewiele nowych informacji udało mi się wyssać z tego spotkania. Za chwilę wyjaśnię dlaczego.Jeśli zaczynasz- musisz tu być!Na tą konferencję zarejestrowało się ponad 1000 blogerów. Rozumiem założenie organizatorów iż należy przekazać wiedzę zrozumiałą dla wszystkich. Stąd też moja powyższa opinia. Mi, szczęśliwie udało się dużo wiedzy pozyskać na poprzedniej edycji. Nie tylko ją usłyszeć, ale wykorzystać. Przez rok bardzo się rozwinęłam. Dowiedziawszy się o SEO, sposobach na pozyskiwanie partnerów, poświęcałam przez minione 12-mcy bardzo dużo czasu na rozwijanie kompetencji i pogłębianie tych informacji. Bardzo często biorę udział  w webinarach. Poszukuję wiedzy, informacji. Dlatego, że internet bardzo szybko się zmienia, i coś co było aktualne w pracy blogera miesiąc temu, przestaje być aktualne. Jeśli i Wy chcecie rozwijać się w tym kierunku, zapewne ucieszy Was informacja, iż w wakacje, zamierzam przedstawić Wam cykl dotyczący tego co robię i jak to robię. Dostaję od Was sporo zapytań o zawód blogera i swoją pracę, zdecydowałam stworzyć więc serię, która przybliży Wam te zagadnienia. Mam się już czym podzielić ;)

Konferencje to ludzie


I ten wątek jest ponadczasowy. Pojawił się również w mojej zeszłorocznej relacji i refleksjach po konferencji. Dzięki tego typu spotkaniom miałam szansę na żywo poznać i napiszę górnolotnie, bliżej lub dalej, zakumplować się  z innymi blogerkami. Między innymi z Dorotą z bloga Baba Ma Dom, Małgosią z Odnawialni, Agą z Pani Kredka, Dorotą z Dorota na Przedmieściach i oczywiście Kasią z Conchita Home. Dobrze przyjrzyjcie się tej blondyneczce z grzywką, bo zobaczycie ją na moim blogu we wspólnym projekcie.


Blog Conference Poznań


To dużo wiedzy. Głównie jednak wiedzy podstawowej. Skorzystają więc Ci, którzy zaczynają, nie mieli możliwości, czasu, by przeszukiwać inne blogi, facebooki, by posiąść tą wiedzę. Tutaj, jest ona w jednym miejscu, usystematyzowana, więc nie tracicie czasu na jej pozyskanie. Ja oczywiście nie jestem alfą i omegą, zawsze zasłyszę jakąś nowinkę, ale generalnie poświęcam mnóstwo czasu na rozwój swoich blogerskich i jutuberskich kompetencji. Jednakże w miniony weekend udało mi się upewnić w  moich planach i celach. To też wiele. Paneli, warsztatów i spotkań, jest tak dużo, że ciężko wygospodarować chwilę na smaczną kawę i oddech. Przygotujcie się na bieganie !


Wraz z Kasią, Conchitką, miałyśmy to szczęście, że nasz nocleg znajdował się w bardzo ładnym miejscu, z bardzo smaczną restauracją. Nie mniej, przygotujcie się na trucht, szukanie kawiarni, restauracji. Przerwy są krótkie, a miasto duże. Rok temu konferencja miała miejsce w Starym Browarze, w tym roku widzieliśmy się na Międzynarodowych Targach Poznańskich. 
W telegraficznym skrócie


Z naprawdę interesujących mnie zagadnień odbyłam warsztaty/wysłuchałam panelu:
 • Monika Kamińska- Pomysł na markę
  Znajdźcie swoje hobby, sprawdźcie jakie macie kompetencje w jego obszarze, odszukajcie lukę na rynku. Wykonaliśmy świetne ćwiczenie przechodząc przez te trzy etapy, aby uświadomić sobie proces powstania marki. Na koniec warto wykonać test jednego zdania- czyli odpowiedzieć na pytanie: czym zajmuje się nasza marka ? Spróbujcie !
 • Matt Olech- Tworzenie filmów na Youtube
  To obszar, który najintensywniej rozwijam. Autor usystematyzował mi w głowie działania, podpowiedział proste, techniczne niuanse, jak tytułować filmy, co powinien zawierać opis filmu, jak pracować na Youtube językiem SEO
 • Joanna Glogaza- Sześciocyfrowa sprzedaż kursu
  Bardzo merytoryczna treść na przykładzie swoich działań, zawierająca również techniczne porady. O tym by poruszać konkretne tematy, oferować konkretnego rozwiązania. o przygotowywaniu strategii sprzedażowej oraz kampanii marketingowej
 • Kamil Nowak- Zaangażowanie na FB
  Największe,
  pozytywne zaskoczenie pośród prelegentów. Bardzo ciekawa prezentacji o próbach pracy z trudnym narzędziem jakim jest facebook. O stosowaniu metod prób i błędów by znaleźć swój sposób na przekazywanie własnych treści. O tym co modne, ale czy skuteczne. Świetnie było posłuchać!
 • Ola Gościniak- SEOCo prawda straciłyśmy pierwszy kwadrans, przez to właśnie bieganie (hotel, kawa, toaleta, pierwsze piętro, warsztaty, panel), ale! Bardzo dużo wiedzy, której nie posiadałam oraz sporo możliwości potwierdzenia już tej pozyskanej. Internet to potężne narzędzie, ale musimy z nim grać nutami, które rozumie. Jeśli CHCECIE pisać dobrze czytanego bloga, zagadnienie SEO musicie zgłębiać i doszkalać się co kilka miesięcy, by korzystać z aktualnych nowinek


  To by było na tyle! Chciałam Was zainspirować, abyście nie czekali następnym razem i w przyszłym roku zapisali się na wybrane wydarzenie ! Ja w tym roku ponownie zgapiłam- i na See Blogers się nie zapisałam. Żałuję, tam nie byłam. I na koniec dodam iż dzięki mojej obecności na konferencji Blog Conference Poznań w 2016 roku, utwierdziłam się w swoim celu i znalazłam sposób na jego realizację. Spełniło się moje marzenie- akcja #babskirefreszing ! Jeśli i Wy posiadacie aspiracje i gole, szukajcie ludzi, miejsc, które Was zainspirują- zasadzą Wam kopa do działania.

  Tymczasem dajcie mi znać, czy taka relacja jest dla Was przydatna? A może byliście na BCP ?

  Czeka Też na Was relacja VIDEO :)
« Nowszy post Starszy post »

Komentarze