10.03.2017

Relacja z trzecich warsztatów. Malowanie i tapicerowanie mebli


Już nie mogłam się doczekać aby pokazać Wam te perełki. Te uśmiechy. Kolory i wzory. Czyli relację z trzecich warsztatów  w mojej pracowni. 

Po raz kolejny, korzystaliśmy z Farb Everlong. To świetne, kredowe, samowoskujące farby, dostępne w palecie 25 kolorów.Jedne z Uczestniczek zdecydowały się na pomalowanie mebla w całości, czyli pokrycie kolorem. A inne, poszły w efekty. Poniżej efekt suchego pędzla.A tutaj powyżej styl shabby.

Uczestniczki jednomyślnie powiedziały, że refreszingowanie to bardzo relaksujące zajęcie. Zgadzam się z nimi, a Wy? :)Zawsze częścią warsztatów są testy. Test krycia oraz różnicy w wykończeniu - przez polerowanie, woskowanie, a nawet olejowanie, to tylko kilka z metod, którymi można zabezpieczyć drewno.Poza testami, częścią każdego spotkania jest wizytacja  w moim składziku, gdzie kręcę tutoriale i wykonuję sesje.


Zawsze przedstawiam preparaty (farby, lakiery, bejce, kleje), które mam już sprawdzone i które są must have dla refreszera na start!


Drugą częścią warsztatów, po malowaniu, było tapicerowanie mebli. Uczestniczki zaczęły od pozbycia się starej tapicerki. Zasady bph musiały być spełnione: rękawiczki, maseczki (!) i od razu pakowanie starych powłok do worków. 

Później wyciąganie starych zszywek i gwoździ to jest bezwzględnie najtrudniejszy element.
Następnie wycinały gąbkę oraz ocieplacz.Najprzyjemniejszą częścią jest oczywiście obijanie siedzisk nowym materiałem :) Na warsztacie wylądowały absolutnie piękne Tkaniny KarolinyZbliżając się do końca, muszę Wam pokazać krzesła przed metamorfozami Uczestniczek, bo są one dosłownie- SPEKTAKULARNE !!!
I po kolei krzesełka prezentują się następująco :) Piszcie w komentarzach, które podobają się Wam najbardziej <3
Uśmiechy Uczestniczek to dla mnie po prostu największa radość ;) Wspaniałe pomysły. Cudowne połączenia. Chcę tylko więcej i więcej. Podczas warsztatów wspomniałam o kolejnych, a ich tematem będzie coś, czego jeszcze nie było. Moje szlagierowe- refreszingowe metamorfozy, czyli.. KOMODY ! Ilość miejsc będzie ograniczona do 5-6, a termin to kwiecień, planuję 8.04, co Wy na to ? :)

« Nowszy post Starszy post »

Komentarze