06.12.2016

4 sposoby na pakowanie prezentów DIY


Dzisiaj Mikołajki, więc nie mogłam sobie odmówić wpisu o prezentach, a właściwie to o ich pakowaniu.

Od zawsze było to dla mnie zgoła ważniejsze niż sam upominek, bo ten może być najzwyklejszy, ale kiedy dostanie śliczne opakowanie, staje się wyjątkowy.

Dziś przynoszę Wam 4 proste sposoby na spakowanie prezentów. Prezenty będą różnych gabarytów i kształtów, a każdy z tych pomysłów można wymiennie na nich wykorzystać.

1. Pakowanie prezentów w pudełko


To najprostsza metoda. Wystarczy mieć w domu jakiś kartonik. Aby prezent zyskał nieco bardziej eleganckiego wyglądu, warto wykorzystać np. tiul, albo inny ozdobny materiał, do wyłożenia dna pudełka.Pudełeczko zapakowałam w papier ozdobny, dodałam sznureczek, a jako ozdobniki wykorzystałam plastikowe bombki i filcową gwiazdkę ;)

2. Ozdobna torba na prezent


Na topie są teraz "gniecione" torby. Wykorzystałam tą technikę do zapakowania poduszki, bo ma dość trudny kształt i nie chciałam leżącego placka ;) Za "materiał" do torby posłużył mi zwykły papier, który troszkę sfatygowałam.


Po odmierzeniu rozmiaru poduszki, z brzegami i zapasem na górę, na zgięciu papieru (mniej więcej w połowie) należy przykleić kawałek tektury. Posłuży on za spód, na którym naszą torbę będziemy mogli postawić. W środek wkładamy poduszkę. Zgniatamy co nieco opakowanie, obwiązujemy sznurkiem, tym razem kokarda z tiulu, bombki kontrastujące z motywem wzoru na papierze i voila!

3. Prezent, który jest opakowaniemTo rozwiązanie może być nazwane "na lenia", "na minimalistę", itd. A ja po prostu uważam, że kiedy mamy do czynienia z tak pięknym przedmiotem, możemy dodać mu delikatne zdobienie, stroiczek, wstążkę i prezent gotowy.4. Kształt przedmiotu wykorzystany jako pomysł na opakowanieWykorzystanie kształtu prezentu może być i kreatywne i efektowne. Ja w tych trzech półkach od razu zobaczyłam choinkę!


Każdy z elementów musiałam zapakować w papier ozdobny osobno. Kładłam papier na "dno", oraz boki. Podklejając papier ze sobą zwykłym klejem do papieru. A następnie ułożyłam elementy na sobie. Przewiązałam je kilkukrotnie sznurkiem i dodałam bombki, oraz kokardę z tiulu.

Wszystkie pakowane prezenty pochodzą ze sklepu JYSK.

Dostaniecie tam też śliczne papiery ozdobne, plastikowe bombki, czy gwiazdki do dekoracji.

Jak Wam się podobają moją propozycje?
Chciałam zastosować najbardziej popularne materiały
do pakowania, czyli papier ozdobny i dodatki
(jak np.plastikowe bombki), aby pokazać Wam modne
i fajne sposoby. Czekam na Wasze opinie i komentarze,
w jaki sposób Wy lubicie pakować prezenty ?
:)

Koniecznie zobaczcie też nowe video :)


*Publikacja powstała we współpracy z marką JYSK*


« Nowszy post Starszy post »

Komentarze