22.11.2016

Szablony do mebli. Dekorowanie mebli za pomocą wzorów


Kochani, dzisiaj obiecywany post z.. szablonami! Zabieram Was w świat wzorów, dzięki, którym stworzycie magiczne dekoracje do domu lub nadacie bardzo indywidualny charakter meblowi, czy też ścianie. Głowa kipi od pomysłów? Poczekajcie, aż zobaczycie ile dobra na Was czeka!

Jak wiecie, uwielbiam "dekorować" meble. Upodobałam sobie kolory i wzory,często sięgałam po tapety. Ilość prac przeze mnie wykonanych z pięknymi motywami rosła i rosła, ale ja chciałam czegoś więcej;)

Z początku, myślałam, ah wejdę sobie na jakiś portal aukcyjny, zostanę zasypana mnogim wyborem i spędzę długie godziny na zamawianiu..

Ha-ha-ha (salva ironicznego śmiechu). Nic bardziej mylnego! Właściwie, na polskim rynku jest raptem kilka miejsc, gdzie można znaleźć naprawdę ciekawe szablony. Oczywiście mówię o czymś innym, niż "I love Paris", "Home sweet home" itp. O szablonach w wielkości i wzorze, który nie tylko "nadaje się", ale po prostu jest szałowy!

Przy ostatnich realizacjach, pojawiły się zapytania:
SKĄD WZÓR, skąd szablon?


3. W stylu mid century modern. Szafkę zobaczycie wkrótce:)

Czas zdradzić Wam tajemnicę, skąd pochodzę
owe wzory i zaprosić Was do bogatego świata, innych,
które mogą się Wam bardzo spodobać:)
Wchodźcie czym prędzej na stronę:


Teraz przejdźmy do strony praktycznej, bo sam szablon, jeszcze Wam mebla nie udekoruje,czy też ściany.

To, co będzie Wam niezbędne do wykonania ładnego wzoru, poza samym szablonem, rzecz jasna to:

1. pędzel typu gąbka także pod nazwą
"pędzel do stemplowania"
2. taśma malarska, polecam najbardziej tą niebieską, droższą, ale i lepszą
3. farba, której użyjecie do zrobienia wzoru- ważne aby była gęsta, najlepiej by była to farba kredowa, ale może też być akrylowa, istotne aby nie była za rzadka;)

Jeśli już jesteście gotowi, to czas zabrać się za stemplowanie:) Pamiętajcie, że powierzchnia, na której chcecie zrobić wzór, musi być bezwzględnie sucha i nawet delikatnie przetarta papierem o gradacji 150 (dla zmatowienia).


Sama technika robienia wzoru, też jest ważna. Po przymocowaniu szablonu, zamoczcie pędzel-gąbkę w farbie i ruchem GÓRA-DÓŁ stemplujcie po całym szablonie. Żaden, tradycyjny ruch przesuwania od lewej do prawej, nie wchodzi w grę (więcej zobaczycie na video, na końcu postu). To drugie to kardynalny błąd. Gąbką stemplujecie całą powierzchnię szablonu- góra dół, góra dół. Kiedy już cała powierzchnia szablonu jest zastemplowana, od razu, przy mokrej jeszcze farbie, ostrożnie zdejmujecie szablon. Najlepiej ruchem do góry;)


Teraz co dalej? Czy musicie czekać aż pierwszy element wyschnie? Możecie. Ale nie musicie;) Przyłóżcie szablon tak, w nowym miejscu, aby częściowo zakrywał już wykonany wzór- oczywiście dokładnie z jego liniami. Przytwierdźcie taśmę i stemplujcie dalej (dokładnie zobaczycie to na video;)

 Metamorfozę tej szafeczki zobaczycie za kilka dni.

Jakie jeszcze wzory są dostępne na stronie Hag-art.pl ?
Te i wiele, wiele, wiele, wiele, wiele... innych:)

Ja jestem nimi zachwycona i nadchodzący rok ogłaszam rokiem szablonowania. Komódek, szuflad, szafek.
Szablonowanie NON STOP :D

I oczywiście VIDEO:)
Czy teraz jesteście już gotowi na szablonowe szaleństwo?
Czy wiecie więcej i spróbujecie swoich sił w szablonowaniu?
Mam nadzieję.

***Za pomoc w publikacji tego wpisu dziękuję Hag-art.pl***
« Nowszy post Starszy post »

Komentarze