05.08.2016

Jak wykonać wazony? Dekoracja stołu na wesele


Projekt ślub w toku. Poprzednio wykonaliśmy fotobudkę na zdjęcia i wywołała ona wiele emocji.. Głównie za sprawą tekturowej ramy.. Idąc za ciosem, szybciochem pojechaliśmy do marketu po listwy styropianowe i wykonaliśmy nową ramę. Uf! Ta druga już Wam się spodobała:) I nam także! Dobrze, że daliście znać, bo jesteśmy bardzo zadowoleni. Dzięki za Waszą interwencję. Nie myli się ten, kto nie działa :) Jeśli chcecie zobaczyć cały tutorial o budowie stelażu fotobudki oraz ramy ze styropianowych listewek, to wskakujcie tutaj, klik."Sala" weselna jest kremowa. Nie muszę chyba pisać, że to dla mnie to nie jest kolor ? :) Obrusy będą białe, bo mogą być ewentualnie.. kremowe :D Krzesła także. I jak się domyślacie, za dużo dla mnie tej bieli ;) Nie będę,bo nie chcę ingerować w zastawę itd, ale dekoracje, jak chociażby wazony na stół i kwiaty to już tak! 
W szczególności, że w banalny sposób można stworzyć piękne, proste , w naszych ulubionych kolorach. Czy tak, jak w naszym wypadku, w kolorach przewodnich. Czyli niebieskim i różowym. Dość intensywnym niebieskim i różowym. Przełamać chcę je bielą i radosnym żółtym kolorem.


Lista zakupowa jest krótka. Większość przedmiotów będziecie mieli w domu :)Krok 1 to oczyszczenie szkła.


Poza zdjęciem etykietek, przetrzyjcie butelki rozpuszczalnikiem aby pozbyć się resztek kleju. Jeśli chodzi o wielkość szkła, ja w większości, bo to, co widzicie, to nie wszystko, zdecyduję się na niskie, nieduże buteleczki/słoiczki. Miejsce na stole na przyjęciu weselnym jest ograniczone i im mniejsze przedmioty dekoracyjne. Tym lepiej!


Krok 2 sprayowanie :)


Pamiętajcie o sprayowaniu w maseczce (!), w rękawiczkach (!) i na świeżym powietrzu najlepiej. Aby nie uświnić wszystkiego dokoła, sięgnijcie po karton, będziecie mieli takie mini studio do sprayowania. Złota zasada malowania farbą w sprayu mówi: mniej znaczy lepiej! Tak więc, cienkie warstwy, dwie lub trzy. Zamiast jednej z zaciekami ;) Ta pierwsza warstwa to "tło". 

Krok 3 "szablony"


Kiedy farba przeschnie, zamocujcie na szkle sznurki, szablony. Za moment zabieramy się za drugą warstwę. 

W kolorach, czy wzorach ogranicza Was wyłącznie fantazja :)


Krok 4 ostrożnie zdejmijcie sznurki, szablony.


Nie bądźcie niecierpliwi, bo będziecie poprawiać, jak ja, te małe słoiczki ;) Głupia Pauliś, za szybko zdjęłam szabloniki :)

Krok 5 udekorowanie wazoników kwiatami. GOTOWE!


Dzięki tworzeniu tych dekoracji, zdecydowałam, jakie kolory kwiatów zawitają na naszym stole weselnym.
Fuksja, żółte i białe:)

To oczywiście tylko tutorial. Na stole, kwiatki w wazonikach, zyskają nieco więcej blichtru, za sprawą ich wymieszania z suszkami i innymi ozdobnikami.

Dekoracji szklanych z kwiatami pojawi się około 12, będą ustawione obok siebie. Tak będą wyglądały najładniej. Różnej wielkości buteleczki/słoiczki obok siebie. Takie kolorowe, chwytające oko kompozycje.W mniejszych słoiczkach wylądują świeczki <3

Nie martwcie się! Pokażemy Wam i stół weselny w pełnej krasie ;) Ale to już po 03.09. br ;)

Jak Wam się podobają?
Czy jest to alternatywa dla kieliszków do wina, w których pływają świeczki lub zwykłych, przeźroczystych wazonów?
Z pewnością nie dla każdego, a
le u nas będzie rządził MULTI kolor!

Dajcie znać, jak wy dekorowaliście swoje stoły?
Wrzucam Wam też nowy tutorial video z YOUTUBE :*Dziękujemy marce Śnieżka za pomoc w realizacji tej publikacji*

« Nowszy post Starszy post »

Komentarze