12.07.2016

AliExpress , czyli co ja zrobiłam i co kupiłam ?


Z początku, kiedy słyszałam o tym serwisie, nie rozumiałam, czemu się o nim mówi w jakimś wielkim sekrecie. "Ćsii. Nie mów nikomu, że kupuję chińskie produkty". Kurna chata i tak je kupujesz, codziennie, tylko o tym nie wiesz :) Tutaj zaś dokonujesz świadomego wyboru. Czy warto i jak to ugryźć? :)
Oczywiście o wszystkim opowiadam Wam w fajnym, moim zdaniem, vlogasku, gdzie widzicie moje nowe zakupy, a także poznajecie tą "tajemniczą" stronę. Btw, ma spolszczenie, więc serio porusza się po niej, jak po innym serwisach. Poza tym widzicie kawałek nowego stołu :D

Z najważniejszych punktów, które warto wymienić

ZALETY:
- tanie produkty
- większy wybór towarów, towary niespotykany w Polsce
- darmowa wysyłka 

MINUSY:
- wielokroć towar przedstawiony na zdjęciu jest w rzeczywistości mniejszy
- brak swobodnej reklamacji, usługi serwisu/obsługi klienta

W obsłudze portal jest dość intuicyjny, występuje nawet spolszczenie strony, chociaż zdecydowanie lepiej posługiwać się wersją angielską, w szczególności na etapie WYSZUKIWANIA. Omawiam jego działanie, temat śledzenia przesyłki na video.


Z rzeczy na które, koniecznie musicie zwrócić uwagę to :
1. Czy aby na pewno jakiś Polski sprzedawca nie sprzedaje poszukiwanego przez Was produktu, w dodatku w podobnej lub niższej (!) cenie ? Macie wtedy gwarancję, możliwość zwrotu i towar szybciej w domu.
2. Czy w komentarzach do danej aukcji/oferty nie pojawia się wiele opinii ad. rozmiaru produktu. Jeśli część kupujących podnosi wątek iż są one mniejsze niż prezentowane na zdjęciu to na 99% tak właśnie jest ;)
3. Czy w komentarzach nie ma zażaleń,co do kontaktu ze sprzedającym, przydaje się to w sytuacji kiedy ...punkt:
4. Nagle znika Wam możliwość śledzenia paczki- tracking, wówczas warto, po ok. 2 tygodniach od zamówienia, udać się na pocztę i sprawdzić, czy coś na Was z Chin nie czeka.
Miałam właśnie taką sytuację, gdzie tracking się wyłączył, nie dostałam info o tym, że paczka jest w kraju, poszłam na pocztę po 4 tygodnia i dostałam informację iż przesyłka dawno już zwróciła do Chin :)


Ale, między innymi, takie słodkie rybki dotarły :)


Ja ze swoich zakupów jestem zadowolona. Może poza wpadką z lampkami led na balkon, które wpierw (w białej wersji) kupiłam na Ali za 55zł, a 4 tygodnie później szukając wersji kolorowej,znalazłam je na polskim serwisie za 30zł :) O tych i innych wtopach opowiadam na filmiku :)
Pozostaje ważny wątek bycia fair wobec polskich producentów to zupełnie inna kwestia. Każdy we własnym zakresie decyduje, czy chce kupować wyłącznie polskie, i czy wie na pewno, że to polskie jest tylko POLSKIE ? Czy aby firma Polska nie ściąga produktów .. właśnie z Chin ?:) Ja spróbowałam i mam już swoją opinię. 

Jeśli Wy też jesteście już po, koniecznie dajcie znać jakie są Wasze wrażenia ? Co kupiliście? Ile czekaliście? Czy jesteście zadowoleni ? Oraz to, co najważniejsze, czy zdecydujecie się na zakupy po raz drugi? 

Ja osobiście nie zostałam przez ten portal "kupiona". Może kupiłam jeszcze za mało. A może jednak jestem zwyczajna korzystać z naszych polskich serwisów. Jak chociażby ceneo.pl.

A jakie są Wasze nawyki? Dobre i złe doświadczenia ?
Dajcie znać!

« Nowszy post Starszy post »

Komentarze