25.05.2016

10 pomysłów DIY na prezent na Dzień Dziecka


Dzisiaj mam dla Was zestawienie prezentów typu zrób to sam z okazji Dnia Dziecka :) Oczywiście wiem, że wszystko zależy od wieku dziecka, a także od naszego czasu. Zdaję sobie sprawę iż gro z dorosłych kupuje dziecku gotowe upominki ;)
Wracam jednak pamięcią do swojego dzieciństwa. Mama wychowywała nas w pojedynkę. I zawsze miała czas, aby zrobić coś z nami wspólnie. Np. naszyjnik z makaronu. Takiego prezentu nie da się porównać z nową lalką ze sklepu, bo podarkiem nie jest tylko PRZEDMIOT, ale przede wszystkim CZAS spędzony wspólnie. Gorąco namawiam Was do takiej aktywności. 

Zestawienie, które chce Wam pokazać to upominki, które możecie zrobić dla kilku latka i nastolatka. A najlepiej jeśli, w miarę możliwości, zrobicie je wspólnie !

1. DOMEK DLA LALEK
klik
Ten prezent świetnie się sprawdzi dla dwulatki i nawet dziewięciolatki. Oczywiście zamiast lalek, chłopakom możecie tam wstawić np. figurki strażaków lub samochody.


2. WIESZAK NA BIŻUTERIĘ
To pomysł na upominek dla nastolatki. Dodatkowo możecie już na wieszaczku zawiesić jakiś wisiorek lub kolczyki, jako uzupełnienie prezentu;)


3. ORGANIZER NA BIURKO
To pomysł i dla dziewczynki, i dla chłopaka. Możecie wybrać kolory i przedmioty, które są emocjonalnie z dzieckiem związane, a przede wszystkim zrobić taki organizer wspólnie ;)!


4. TABLICA/PLAN LEKCJI
klik

Nie, to nie jest żart. To pomysł, inspiracja. Nie musi to być plan lekcji, a po prostu tablica z kredą do malowania, w formie np. sztalugi.  Lub wykonanie dziecku kawałka ściany, pomalowaniu farbą tablicową, aby mogło sobie z nami rysować!


5. KREATYWNA GRA MEMORY
To pomysł dla całej rodziny. Ze zwykłych drewnianych talarków (dostaniecie je w każdym tartaku!), pomalowanych w obrazkami (parami). To gra dla dzieci od lat 3 do 103 :)
Możecie ją spersonalizować pisząc np. Mama Basia, Tata Henio itd. Proste i dodatkowo pełni funkcję ćwiczenia pamięci.


6. ŁAPACZ SNÓW
Z kilkulatkiem 5 i w górę, zrobicie taki upominek wspólnie. Wykorzystajcie różne tasiemki, koronki, pompony i stwórzcie wspólnie uroczą dekorację do pokoju dziecięcego.
Ma również funkcję praktyczną, prawda? Łapie sny!


7. SKRZYNIA NA ZABAWKI I SKARBY
Ten upominek wykonanie raczej samodzielnie, do środka możecie włożyć jakiś drobiazg. Zachęćcie dziecko do przechowywania zabawek w porządku, w jednym miejscu. A ono już samodzielnie dorobi sobie magiczną teorię do tej skrzyni :)8. METRYCZKA/PÓŁKA dla Dziecka
Wiem, dla większości to prezent bardziej dla Mamy;) Ale takie szuflado-metryczki mogą też być po prostu półką na ulubione misie, czy inne magiczne przedmiotu. Dziecko samo znajdzie zastosowanie :)


9. ORGANIZER z recyklingu
Uważam, że nauka o re-używaniu i przetwarzaniu przedmiotów powinna mieć miejsce od najmłodszych lat. Jeśli nie organizer na biurko z drewna,sklejki, to może z tektury? :)
Zróbcie go wspólnie,namówcie dziecko do utrzymaniu porządku na biurku. 


10. I mój najnowszy projekt, czyli Teatrzyk dla Dzieci :)
Ogranicza Was tylko wyobraźnia. Bawcie się w nim pacynkami, lalkami, a nawet stworkami z rolek po papierze ;)


Mam nadzieję, że każdy coś znajdzie dla siebie i dla dzieciaczka, w każdym wieku :) Nowy rok, to nowe projekty, które zamierzam dla Was dzielnie wykonywać :)
« Nowszy post Starszy post »

Komentarze