24.05.2016

Jak zrobić teatrzyk dla dzieci ? Prosty pomysł zrób to sam


Nic nie szkodzi, że 18-ste urodziny miałam .. naście lat temu! W metryczce jestem dorosłym człowiekiem, ale czasem czuję się, jak dziecko :) Kiedy byłam mała, 1 czerwca obchodziłyśmy z Mamą i siostrą równie hucznie, co urodziny !
I dzisiaj właśnie moja propozycja upominku z okazji tego święta. Lubię prezenty robione ręcznie. Od zawsze. Nie uważam, że tylko osoby posiadające manualne zdolności mogą je tworzyć, bo z odrobiną inspiracji oraz instruktażu krok po kroku,każdy z Was może wykonać praktyczny upominek ;) W ostatnim wpisie pokazałam Wam 10 prostych pomysłów na prezent typu zrób to sam z okazji Dnia Matki. 

I takie zestawienie dla Dzieciaczków- 10 pomysłów na prezent na Dzień Dziecka- pojawi się jutro, a dzisiaj moja petarda. Coś fantastycznego z niczego. Czyli jak zrobić teatrzyk dla dzieci?  Z... 


Tak! Z szuflady :) Temat przeróbek części mebli (i innych przedmiotów) jest mi bardzo blisko i dzisiaj chcę Wam pokazać uroczy teatrzyk, wykonany z tej zwykłej szuflady powyżej :)

Jeśli bloga oglądacie regularnie,to przed świętami Bożego Narodzenia, pokazałam Wam, z takiej samej, samiusieńkiej, identycznej szuflady.... Jak zrobić domek dla lalek?I nie ukrywam, że jestem mega dumna, że tak bardzo się Wam spodobał ;) Odsyłam Was do tego filmiku, bo to też świetny pomysł na prezent z okazji Dnia Dziecka :)


Wracamy do teatrzyku, będziecie potrzebować:
  • szuflady
  • wyrzynarki (pytajcie po sąsiadach,a będzie Wam dana)
  • farby do drewna
  • 3 wkrętów i wkrętarki (lub śrubokręta i mocnej męskiej dłoni)
  • dwóch kawałków tkaniny, sznurka (do wykonania zasłonek, możecie kleić tak,jak ja, szyć jeśli potraficie, lub zwyczajnie przefastrygować)
W dnie szuflady wyrzynamy otwór. Nasz teatrzyk może być poziomy, lub pionowy. Ja wybrałam poziomy, by było więcej miejsca na pacynki, zabawę. 

Wycięty odpadek zostawiamy! Zrobimy z niego szyld teatrzyku:)

Całość malujemy. Na szyldzie możemy namalować nazwę teatru, imię dziecka. Co nam wyobraźnia podpowie.

Z dwóch ścinków materiału, tworzymy na sznurku zasłonki, które mocujemy nad naszym otworem :) I właściwie ... gotowe!
Oczywiście zapraszam Was też na tutorial na YOUTUBE, który rośnie w siłę i będzie mi bardzo miło, jeśli lubicie "ruchome obrazy", gdybyście dołączyli do powstającej tam społeczności;)
Zostawcie w komentarzu info,czy taki pomysł na prezent się Wam podoba? Czym byście robili przedstawienia dla dzieci? Gotowymi zabawkami, czy może zrobilibyście jakieś samodzielnie?

Obdarowana Zosia ma kreatywnych rodziców, którzy szybko z rolek po papierze wykonali szereg postaci. Wspaniałym pomysłem jest też czytanie książki przez jednego rodzica, a pokazywanie w teatrzyku pacynkami, zabawkami, scen, przez drugiego. Stymulujecie mnóstwo obszarów kory mózgowej. Nie tylko dziecka, swoich własnych także ! <3

« Nowszy post Starszy post »

Komentarze