19.04.2016

Metamorfoza balkonu na wiosnę. Malowanie parapetów


Metamorfozę balkonu najlepiej zacząć od podstaw. Niezbędne w tym roku okazało się malowanie parapetów i balustrad. Przebierałam nogami żeby Wam pokazać tą część metamorfozy. Część zmian wymusiły zniszczenia. Zrobiona przeze mnie w zeszłym roku farba, na parapety, nie wytrzymała próby czasu. Wymagały one natychmiastowej interwencji. Farba po prostu się zmyła, ale tak się właśnie kończą moje przygody z robieniem samemu farby. Nie polecam !


Malowanie parapetów


Jeśli macie blaszane/aluminiowe parapety, poczekajcie aż temperatura na zewnątrz przekroczy ok.10 stopni na plusie. Starą farbę przeszlifujcie drobnoziarnistym papierem ściernym, odpylcie i możecie zabierać się do malowania balkonowych parapetów. Ja pomalowałam je dwukrotnie, białą farbą. Efekt czystości uzyskujecie od razu!

Malowanie balustrad na balkonie


Tutaj przyznam się,iż dałam nieco ciała. Powinnam była pomyśleć o tym przed wielogodzinnym montażem osłony balkonowej. Nie ukrywam iż nie chciało mi się jej zdejmować. Zabezpieczyłam ją taśmą i odmalowałam tą część balustrady, która jest widoczna i dostępna.

Malowanie skrzyni na balkonie


W momencie, w którym pomalowałam blaszana parapety na biało, odświeżyłam balustrady, zdecydowałam również odmalować front naszej skrzynio-leżanki. Aby spójnie komponował się z całością.


Malowanie dekoracyjnej kratki na balkon

Idąc za ciosem naszykowałam sobie również dekoracyjną kratkę na balkon. Była drewniana, w minionym roku kremowa, a w tym postawiłam na niebieski. Pomalowałam ją dwukrotnie i ustawiłam za skrzynio-leżanką.


Balkon przygotowany do dekorowania

W ten oto sposób, odświeżyłam wszystkie stałe elementy na balkonie i mogłam przystąpić do jego urządzania. O minimalistycznym urządzaniu balkonu poczytacie tutaj, zaś o jego multikolorowej odsłonie tutaj. Mam nadzieję, że Was zainpispirowałam i nie będziecie się już bali malować parapetów, czy balustrad na balkonie. Jeśli chcecie zobaczyć też wersję video z metamorfozy, to zapraszam tutaj:
« Nowszy post Starszy post »

Komentarze