10.03.2016

Moje TOP 10 MEBLE POLSKA 2016


Próbuję złapać spokojny oddech po uczestnictwie w poznańskich targach mebli. W głowie przewijają mi się obrazy, jestem natchniona, poruszana i czuję niedosyt!

Przede wszystkim chcę podziękować Uli z bloga Interior Design Blog, która współorganizowała strefę Bloggers Zone w przestrzenii targów Home Decor. Dzięki jej zaproszeniu na prelekcję odnośnie kręcenia wnętrzarskich wideo, mogłam zobaczyć z bliska targi mebli i wnętrz, oraz przygotować dla Was obfitą relację foto. Uli gratuluję, siły, zdolności i zaangażowania, w stworzeniu unikatowej Bloggers Zone. Jak również chylę czoła, iż znalazła pomysł, jak edukować blogerów w kręceniu dobrych materiałów wideo- dla Was! D Z I Ę K U J Ę ! Że Ci się chce  nas inspirować, Ula !

Ale do brzegu. Targi w liczbach:


Nim dogłębnie te liczby poznałam, zdecydowałam do Poznania wyskoczyć nie tylko na dzień warsztatów wideo, ale dobę wcześniej. To była słuszna decyzja. Jeśli śledzicie mnie na snapchat, to widzicie zawsze wszystko live:) Jako pierwsi!Moje TOP 10 zobaczonych podczas tych targów, w przypadkowej kolejności:


Suszek
Dla mnie kropla ciekawych form, pośród wszechobecnych szarości i prostokątów.
Miękkie formy, oryginalne wykończenie. Kanapa i fotel : WOW!Maison d'Ahana

Wspaniałe morze orientu. Chciałam się w nim zanurzyć. W pięknie i mnogości wzorów/faktur/kolorów. Popatrzcie tylko na tą szmaragdową zieleń w bordowej szafce. Na wykończenie i jego finezję frontów komód, szuflad. Cuda!


Swarzędz Home

Robi to dobrze! Tak mógłby brzmieć ich slogan reklamowy. Zostałam pozytywnie zaskoczona. Kompaktowe, dopasowane formy. Kolekcje, które chciałoby się w całości wynieść do domu. 
W szczególności sypialnie.


Top Line, Nordic Line, Scandinavia

Wyjątkowo dobrze. Kupuję z całym dobrodziejstwem inwentarza. Te pastele i miękkie, obłe formy.
W szczególności nóżki mebli.
I jak widzicie temat palm, liści, jest obecny również na meblach,nie tylko na ścianie mojej sypialni ;)Oświetlenie 

Nie opiszę Wam wszystkich projektantów po kolei. Dla mnie wyróżnia, wybija się projekt lampy SLAMP. Kilka sztuk wiszących na ekspozycji wyglądały niczym fluorescencyjne meduzy. Podoba mi się konstelacja kosmiczna i lampki z żarówek wyglądające niczym pudelki. Bosko!


Bloggers Zone

Przestrzeń stworzona w części Home Decor dzięki blogerkom.
Dopracowana. Odróżniała się od pozostałych eskpozycji. Brawo!


Tylko solo

Kilka wybranych mebli, których całe ekspozycje nie zasłużyły w moim odczuciu na prezentację,
ale te egzemplarze- owszem:)


Ładne meble dla małych i dużych dzieci

Jeśli szukacie czegoś więcej/innego aniżeli IKEA dla niemowlaka to OMI Creates with Love trafia w czułe miejsca. Naturalne materiały, powrót do koni na biegunach. Subtelne, unikatowe zdobienia./
Zaś meble.pl proponuję coś ładnego dla przedszkolaka. Nie tylko wygodne, ale też ładne!Abet laminaty

Coś więcej niż laminaty. Dość nudnej okleiny imitującej orzech, czy akację. Wyobraźcie sobie, że nic Was nie ogranicza, a tą wyjątkową firmę wspierają projektanci. Te figlarne wzory widzę już oczyma wyobraźni na blacie biurka, lub szafkach nocnych (!!!)
Jestem zachwycona!


Meble VOX

Meble o prostych formach, nawiązujących do stylistyki lat 50-tych. Zwróćcie uwagę na komodę i jej nóżki. Nogi stołu, stelaż krzeseł. Cieszę się, że ta moda wraca. Oby za 50-70 lat, posiadacze tych kompletów czuli podobne podekscytowanie, jak ja dzisiaj,
zbierając takie perły. Olbrzymie wrażenie zrobiła na mnie wielkość obiektu, sposób organizacji. Wybaczam nadmiar plastikowych choinek, przesyt shabby chic i białych akcesoriów do dekoracji wnętrz. Bo zostałam zainspirowana:) Koniecznie napiszcie, które z moich typów przypadły Wam do gustu? 

Mi osobiście .. bloggers zone. Brawo Dziewczyny. Do tego stołu w stylu west cost/ modern pasowałaby wybornie, któraś komoda z Maison d'Ahana!


Targi trwają do 11.03.16r. włącznie, więc macie jeszcze czas znaleźć swoich ulubieńców.

Wpadajcie jutro. Chcę Wam pokazać jeszcze jedno,świetne miejsce. Które możecie odwiedzić w dowolnym terminie :D

« Nowszy post Starszy post »

Komentarze