15.03.2016

Jak odświeżyć balkon ?


Jak wygląda Wasz balkon? Tylko szczerze ;) Trzymacie na nim słoiki, nie używane metalowe lub plastikowe akcesoria? Wychodzicie na niego, bo musicie? Nic się z tym nie da zrobić???
Da się ! Zapraszam Was na post o szkaradnych balkonach, które zmieniają swoje oblicze. Dziś startujemy z tematem: jak odświeżyć balkon? Chociaż mógłby też brzmieć :  jak odnowić balkon?

Na codzień nie przykładamy do tej powierzchni zbyt wielkiej wagi. Koncentrujemy się na pokojach, kuchni, łazience, dopieszczamy je pod każdym względem. Ja swoją czerwoną kuchnię uwielbiam, zobaczycie ją tu.  Dopieściłam też sypialnię  i salonik . I przyznam się Wam, że przez prawie 3 lata z moimi balkonami nie działo się wiele, właściwie to nic :

jak odnowić balkon

Co widzicie? Ubytki w tynku, stare kafle, zniszczone podczas ocieplania elewacji. Fuj, bleh i ohyda. 

A jeśli bym Wam pokazała to zdjęcie i powiedziała, że to ten sam balkon ? :

mały balkon w bloku


Wow, prawda? Kto by pomyślał, że w tej paskudzie, drzemie taki potencjał :) Tak więc odświeżenie balkonu jest możliwe, dacie radę to zrobić sami i w dodatku, bez dużych nakładów finansowych.

1. Szpachlowanie ubytków w elewacji i malowanie balkonu. 


Ważne- niektóre spółdzielnie zgodzą się tylko na kolor, który króluje na całym budynku, sprawdźcie, czy nie potrzebujecie zgody na malowanie ścian balkonu ;) Ja wybrałam zbliżoną do elewacji zieleń. Ale wpierw przeszlifowałam ścianę, następnie położyłam szpachlę,ponownie przeszlifowałam i dopiero później dwie warstwy farby.

malowanie elewacji balkonu

2. Malowanie podłogi na balkonie:

Ja zdecydowałam się na farbę w sprayu, czarny mat. Dwie warstwy i gotowe. Pamiętajcie zabezpieczyć ścianę, lub po prostu wpierw umalujcie podłogę, a później ścianę. Brawo ja!

podłoga na balkon


3. Malowanie parapetów i doniczek na balkon:

Liczy się detal! Zawsze dodatkami, zwykłe nic, może mieć efekt wow! Ja zdecydowałam się pomalować parapety i barierki na szaro (farba akrylowa do drewna i metalu), a także odświeżyć donicę na zioła, by pasowały do całości.
malowanie doniczek na balkon

Efekt finalny wykończy Waszych sąsiadów. Z zazdrości!


Pełną metamorfozę i dużooooo więcej zdjęć,
czeka na Was tutaj >>>klik :)
__________________________________________________

A teraz, co jeśli nie chcecie malować podłogi?

1. Co położyć na balkonie?


Nie chciałam malować kafli na dużym balkonie. Mały ma niespełna metr kwadratowy, a ten 8 razy tyle. Byłoby za dużo roboty :) Widzicie na balkonie założone osłonki, aby się nieco od gapiów odseparować. To tania i efektowna metoda na prywatność. Co do, podłogi opcji jest kilka. Ja przetestowałam dwie.Za pierwszym razem, zdecydowałam się na sztuczną trawę.
Zalety tego rozwiązania? Szybko się kładzie, niska cena, efekt czystości od razu na podłodze uzyskany ! Sztuczna trawa na balkonie wygląda bardzo przyjemnie, miło się po niej stąpa. Można sobie usiąść  i nie jest zimno od posadzki.Za drugim razem na deski drewniane. To oczywiście dużo droższe rozwiązanie, ale jakże efektowne. Jeśli macie budżet, to sami oceńcie, jak to bajecznie wygląda:Wielką rolę oczywiście odgrywają dodatki, siedziska, tacki, oświetlenie. Wszystkie je omówię następnym razem.

Tymczasem, sprawdźcie jak duży balkon wygląda ze sztuczną trawą, za dnia oraz wieczorową porą. A także zobaczcie pełną metamorfozę z deskami, bo z drugiej strony balkonu jest skrzynia, którą samodzielnie zbudowałam!

Mam nadzieję, że jesteście zainspirowani. Jeśli mogę Wam doradzić, nie czekajcie z metamorfozą balkonu do lipca...

 Zabierzcie się za porządki na dniach, by w cieplejsze majowe wieczory móc sobie na nim odpoczywać. I właśnie za elewację, ściany, parapety oraz podłogę, możecie się wziąć już teraz. Już wkrótce (!) po kolei omówię wszystkie dodatki i możliwe "wyposażenie" balkonu.Do zobaczenia!« Nowszy post Starszy post »

Komentarze