21.12.2015

Prezent na ostatnią chwilę, czyli, jak samemu zrobić domek dla lalek.


Nie byłabym sobą, gdybym rzutem na taśmę nie pokazała Wam fajnego pomysłu na prezent. W dodatku takiego, który możecie wykonać samodzielnie i nie zajmie wiele czasu!
Jako fanka re i upcyklingu tym razem dorwałam szufladę. Zwykłą, drewnianą szufladę. Możecie mieć taką w domu, po starej rozebranej szafie, może leży u Was lub u sąsiadów w piwnicy? Ostatecznie wystarczy też zbić cztery deski i zamocować z tyłu kawałek dykty. 

Poza tym będą nam potrzebne:
  • farba akrylowa do drewna i pędzel (lub jakakolwiek farba, nawet do ścian, którą macie w domu)
  • kawałki, resztki tapety, lub np. kolorowego papieru (5zł)
    ja swoje kawałki tapet mam dzięki uprzejmości sklepu

    tapety-sklep.com 
  • klej do papieru, lub klej magik (6zł)
  • do wykonania pięter w domku i dachu- odmierzone i przycięte w markecie budowlanym kawałki sklejki (10zł)
Tym razem nie mam dla Was zdjęć z pracy, tylko długi tutorial, z prawdziwego zdarzenia. Muzyczka gra,buźka się uśmiecha,wspaniały domek dla lalek zaraz będzie gotowy! Oglądajcie:


I jak? Pomysłowe? Kilka miesięcy temu pokazywałam Wam, jak z szuflady wykonać metryczkę- pamiątkę narodzin dziecka. To kolejny pomysł na wykorzystanie tego często wyrzucanego elementu:) Efekt po, w kilku kadrach i mam nadzieję, zainspirowałam Was do działania. Bo naprawdę, wystarczą resztki tapety, lub kolorowego papieru, trochę kleju i możecie stworzyć piękny i niepowtarzalny upominek dla dziecka!

Pomysł, z którego jestem mega dumna, to zakup ledowych światełek na baterie, które umieściłam na choince, a także- robiąc dziurę w dykcie na której stoi choineczka- umieściłam jedną lampeczkę na dole. Jestem pewna, że moja chrześnica doceni pracę i pomysłowość Cioci:)

Spotykamy się w środę, pamiętacie? Odpoczniecie 10 minut od gorączki świątecznych przygotowań i zobaczycie ostatni odcinek serialu o remoncie mieszkanie Home Refreszing.

Później już tylko odpoczynek. Nawet dla mnie:)
I nowy sezon mieszkania PO. W nim mnóstwo tutoriali o odnowionych przeze mnie meblach, wykonanym oświetlaniu, poddanych renowacji drzwi i dużo dużo więcej z kadrami z mieszkania. Więc odpoczywam tylko chwilę i siadam dalej do pracy:)  Czołem!


« Nowszy post Starszy post »

Komentarze