04.08.2015

Jak odnowić szafę MDF? Metamorfoza szafy w zabudowie


Bardzo często pytacie o możliwość metamorfozy zwykłej szafy z płyty MDF.  Takie meble, bardzo modne ok 8-10 lat temu, niektórym przestały się po prostu podobać. I można je zmienić!

Z pomocą przychodzi Wam blog Kępa Marzeń i ich instrukcja krok po kroku, z metamorfozą szafy w zabudowie.Autorzy przemiany przyznali, że szafa w przedpokoju po prostu przestała im pasować stylem do zmian zachodzących w całym mieszkaniu. I chociaż ja fanem bieli nie jestem, to ich metamorfoza to po prostu majstersztyk.


Co było potrzebne do refreszingu szafy?

- listwa styropianowa 3 m - 20 zł,
- klej do drewna D3 - 20 zł,
- 2 listwy drewniane 2 m - 15 zł,
- podkład pod farbę do powierzcni lakierowanych i słaboprzyczepnych - 30 zł,
- farba akrylowa do drewna i metalu 1 L - 50 zł,
- szpachla do drewna - 20 zł,
- bialy akryl - 25 zł,
- zszywki do listew drewnianych oraz  narzędzia, już posiadaliśmy.
suma: 180 złZaczęli od dodania gzymsu. Jest wykonany ze styropianu, kupicie go w internecie lub w markecie budowlanym. Właściciele przykleili go za pomocą kleju do drewna D3, ale myślę, że z powodzeniem możecie skorzystać z każdego innego kleju do drewna.

Dodatkowym elementem ozdobnym są widoczne na froncie panele ozdobne. Wykonane ze zwykłych drewnianych listewek. Zamocowane za pomocą zszywek z pistoletu ciśnieniowego (możecie wykorzystać klej, jeśli nie posiadacie takiego sprzętu).Wgłębienia, łączenia zostały przykryte szpachlą do drewna.

A teraz zastanawiacie się czym pomalowano szafę, która, jak wiadomo z drewna wykonana nie była?

Sprytny patent to zastosowanie podkładu do powierzchni lakierowanych/ słabo-przyczepnych. Autorzy projektu za puszkę tego preparatu zapłacili około 30zł/ 0,75l/ wydajność 11m2.


Następnie szafa została pomalowana farbą akrylową do drewna i metalu (wodorozcieńczalna, więcej o farbach tutaj, klik).

I tak prezentuje się efekt końcowy. Szczeliny zostały wypełnione białym akrylem.


Sami przyznajcie, że ten refreszing zapiera dech w piersiach?
Kto by pomyślał, że kilka listewek, styropianowy gzyms i biała farba potrafią uczynić takie cuda. Metamorfoza szafy na 6+! Powstałe panele na froncie i boku szafy wykorzystajcie jako miejsce do zawieszenia grafik lub zdjęć!
Mam nadzieję, iż już teraz wiecie, jak odnowić szafę MDF. Meble z płyty MDF można z powodzeniem malować. Trzeba później na nie z pewnością bardziej uważać, nie kopać, nie szorować szczotką drucianą, ale warto! Ta metamorfoza szafy w zabudowie to jedna z bardziej widowiskowych przemian, jakie widziałam! Wielkie brawa dla autorów! A teraz Wy napiszcie,co sądzicie?
« Nowszy post Starszy post »

Komentarze