22.07.2015

Skrzynia na balkon z płyty OSB. Zrób to sam

Może ktoś powie, że już prawie połowa wakacji (!),a  ja dopiero pokazuję, jak wykonałam swoje balkonowe legowisko, ale część z Was się urlopuje, a inną sprawą był szereg ważniejszych wydarzeń, jak ostatni konkurs.
Jego zwycięzców poznaliście w tym
wpisie, klik. Pokazałam Wam także, jak zrobić cottonki, klik.
A dzisiaj przedstawiam skrzynię z OSB:)

Sprawa wyglądała dość spontanicznie, sobota, 9 rano:
"Kochanie, jedziemy po płytę do Casto"

Nie miałam żadnych planów mebla, wpadłam do marketu, złapałam śruby, zawiasy, kątowniki, a biegnąc do działu z płytami w głowie rysowałam potrzebne mi wielkości.


Wszystko zmieściło się do Skody Fabii combi:)

Filmik z wykonania skrzyni poniżej:

Po skręceniu płyt OSB, chciałam skrzynię pomalować. Pokusiłam się o samodzielnie wykonaną farbę kredową, ale nie był to zbyt mądry pomysł. Następnego dnia ją zmywałam.
Skrzynia została pokryta lakierem do drewna, wodoodpornym. Dotychczasowe nawałnice i deszcze znosi dzielnie, ale największym egzaminem będzie rzecz jasna zima.

Koszt wykonania dwumetrowej leżanki wyniósł mnie 140zł.Jeśli chodzi o materace, użyłam do ich wykonania gąbki tapicerskiej, grubość 7cm (swoją drogą świetnie nadaje się jako materac na łóżko/do spania), oraz tkaniny wodoodpornej z aledrogo w dwóch kolorach. Potrzebowałam także zszywek tapicerskich oraz kleju tapicerskiego.Po przyklejeniu materiału do gąbki, wykonałam zakładki (tak aby tkanina na siebie nachodziła) i przymocowałam je zszywkami tapicerskimi :)

Tak prezentuje się obecnie:

Przydatna instrukcja? A Wy budowaliście już coś z OSB?

W piątek prezentacja jednej z prac w ostatnim konkursie, w o których pisałam tutaj, klik. Zgadniecie która? 


psst. Przypominam o konkursie o zestaw cotton balls, klik:

« Nowszy post Starszy post »

Komentarze