14.07.2015

Jak zrobić cottonballlights? DIYDzisiaj mam dla Was swój przepis na cottonki diy. Te urocze kulki możecie wykonać sami i uzyskać świetny efekt. Do dzieła!

COTTON BALL LIGHTS


Czego potrzebujecie? Małych baloników. Znajdziecie je w dobrze zaopatrzonym kiosku, sklepie "wszystko za 5 złotych", a już na 100% w internecie. Wazeliny, będzie potrzebna do wysmarowania baloników. Kleju typu magik. Kordonka.


KROK PO KROKU


Oczywiście wpierw musicie nadmuchać baloniki. Będą się z pewnością różnić nieco między sobą, ale nie przejmujcie się. Nadmuchane baloniki dokładnie posmarujcie wazeliną. Ten zabieg jest potrzebny, by kordonek, którym je obwiniecie, nie przykleił się do nich. Baloniki w wazelinie odkładacie. W miseczce rozróbcie klej magik z wodą. W proporcji 2/3 do 1/3, czyli zdecydowanie więcej kleju. Do miseczki włóżcie kordonek, dobrze go namoczcie, a następnie zabierzcie się za obwijanie balonika. Jak widzicie, ja robiłam to z różną dokładnością. Wy zróbcie po swojemu. Na folii rozłożyłam baloniki do wyschnięcia. Zostawiłam je na noc. Rano wystarczy je przebić i wyciągnąć. Gotowe !Cottonballlights z kordonka


I jak Wam się podoba takie DIY?
Robiliście już sami cottonki?
Dajcie znać w komentarzach.
Jeśli spytacie, czy są podobne do oryginału, to oczywiście odpowiem, że bardzo się różnią. Ale jest to świetna alternatywa i zabawa. Aha- do końcowego efektu użyłam zwykłych lampek choinkowych, które włożyłam w kule z kordonka.

A tutaj możecie zobaczyć oryginalne cottony:
« Nowszy post Starszy post »

Komentarze