10.02.2015

DIY: Pomysł na prezent na Walentynki i inne okazje


Z pewnością Ameryki nie odkryję, ale chciałam podzielić się z Wami pomysłem na upominek, z różnych okazji. I sądzę, świetnie może się sprawdzić na Walentynki.


Sama uwielbiam wycinanki. W liceum zdarzało mi się wykonywać kolaże dla sympatii, a że lubych było kilku to i prezentów w tym stylu również. W przeszłości używałam różnych materiałów, koralików, piórek, kawałków pociętej płyty CD i innych zabawnych dodatków. Tym razem postanowiłam po prostu wykorzystać wycinki z gazet i zdjęcia- osób obdarowywanych. Dokładnie dobierałam sentencje/obrazki, kierując się pasjami, cechami charakterystycznymi, życiem i relacjami przyjaciół, którym chciałam podarować taką nietypową kartkę;) Miały być śmieszne, karykaturalne. Taka inna forma pamiątki niż zwykłe życzenia na białym szablonie z gołąbkami czy serduszkami. Rzecz jasna każdy z nas lubi inną estetykę. Dla niektórych less is more i takie tam. Ja potrzebowałam na kartce A4 zmieścić nie tyle same życzenia, ile historię: przyjaźni, miłości, małżeństwa. Potrzeba więc było symboli i kolorów. Ale tyle wykonań ile pomysłów, ja chcę podzielić się swoimi. Mój narzeczony,doszły,niedoszły także dostał taki kolaż właśnie z okazji Walentynek.

Do wykonania kolażu potrzebne będą:

  • wycinanki z gazet (sentencje, kształty, postacie, przedmioty)
  • zdjęcie osoby, najlepiej głowy
  • kartka, karton, tektura, deseczka jako podłoże
  • klej
  • dodatki- wstążeczka, tasiemka, koraliki
Kolaż dla mojego Ukochanego:Jeśli się śmiejecie, tzn. że cel został osiągnięty. Nie umiem ugryźć tego całego walentajsowego tematu. Szanuję jednak konserwatywne podejście mego lubego i byłoby mu przykro gdyby czegoś w tym dniu nie otrzymał. Taka walentynka będzie stanowić pamiątkę na długo. Mam nadzieję, za 30 lat będziemy się wspólnie śmiać oglądając ją wśród wspólnych pamiątek:)

                                                                         Kartka dla przyjaciół z okazji ślubu:
Świetny pomysł na Walentynkowy upominek wykonały Majsterki , wykorzystały starą klawiaturę oraz farbę tablicową aby stworzyć niepowtarzalną ramkę:
źródło
Jak widzicie nie trzeba kupować pluszowych misiów czy czekoladek. Oczywiście do kartki walentynkowej czy tablicy można dorzucić spersonalizowany prezent. Związany z pasją lub hobby ukochanej osoby, damy jej tym samym do zrozumienia, że nie tylko darzymy ją uczuciem, ale również szanujemy jej zainteresowania;)

Chcecie chwilkę odsapnąć od DIY/zrób to sam projektów? To wpadnijcie w piątek przed Walentynkami na nowy wpis w dziale Wasze projekty . Udało się przełamać impas i powoli spływają maile od Was o różnych powierzchniach, przestrzeniach przez Was zrefreszingowanych;) I bardzo mnie to cieszy i wtóruję - więcej odwagi! Tymczasem..


Ps. Kto cierpliwy,spostrzegawczy i doczytał do końca, zagląda tu o 21:00 po niespodziankę;)

autor pierwszej fotografii:
Ryan McGuire« Nowszy post Starszy post »

Komentarze